Jump to content
Dogomania

Znajdek w typie jamnika szorstkowłosego pilnie szuka DT! Uratowany teraz pogryziony!


pietrucha204

Recommended Posts

Znajdek, pies o niezwyklej historii….Znowu cierpi….
Pewnego zimowego wieczora na początku lutego 2012, skrzyżowały się drogi Człowieka na rowerze i przemarzniętego , odwodnionego, głodnego i przerażonego pieska… w szarym polu daleko od ludzi i świata błąkał się mały jamnikowaty piesek , najwyraźniej wyrzucony na pastwę losu….
Piesek przebył ostatni kilometr drogi na rekach dobrego Człowieka, który ulitował się nad jego losem…. Jedną ręka pchał rower… a na drugiej tulił przerażone maleństwo….
Okazało się, ze piesek skrajnie wyczerpany miał dodatkowe obrażenia;
po dokładnym zbadaniu i prześwietleniu okazało się że ma zgnite korzenie od zębów które trzeba usunąć-na czas zabiegu podano narkozę lekarz stwierdził że piesek był w bardzo złych warunkach chowany w jakimś kojcu z blachy o czym świadczyły w/g opinii lekarza okaleczenia dziąseł i jakieś odłamki utkwione w dziąsłach jakieś zrosty które tą infekcję spowodowały
Mały dzielny piesio dostał na imię Znajdek i dzięki troskliwej opiece Nowego Opiekuna jak i lekarzy stosunkowo szybko wrócił do zdrowia…
"... Znajduś to zaczyna już w domu rządzić niektóre pieski sobie już podporządkował i się z nimi zaprzyjaźnił , co jakiś czas wspina się mi na kolana i chce żeby go ponosić wtula sie w ramiona ,jak jestem czymś zajęty to Znajduś się upomina szczekaniem ciągłym żeby mu poświęcić chociaż trochę czasu -tak natarczywie szczeka aż się go weźmie na ręce i chwile popieści wtedy jest szczęśliwy. Uważa że to mu sie należy po takich ciężkich przejściach żeby chociaż chwile być tylko dla niego codziennie. piesek nie do poznania -był na wykończeniu a teraz przybrał na wadze wesoły się zrobił i lubi się dużo bawić „
Tak charakteryzował Znajdusia jeszcze przed kilku dniami jego Nowy Opiekun. Znajdus znalazł bowiem Azyl w Przytulisku Debowa, gdzie czeka na swoj nowy domek.
Wczoraj został Znajdek bardzo dotkliwie pogryziony przez inne psy zamieszkujące przytulisko…
Znajdek został dzisiaj zszyty . Był straszliwie pogryziony - trzy duże rany oraz niezliczona ilość pokąsań. Operacja trwała dwie godziny.
Po operacji został Znajdus przejściowo umieszczony u przyjaznej pani, ale może przebywać tam tylko do jutra…. Potem musiałby wrócić do przytuliska… Szukamy na cito domu tymczasowego dla Znajdusia aby w spokoju mógł kurować swoje rany czekając na nowy dom…

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/1498/3d4d4023ea4ac612.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[IMG]http://img705.imageshack.us/img705/5803/znajdus.jpg[/IMG]okazalo sie , ze Znajdek ma tylko jednego "wroga" w przytulisku, drugiego jamnika szorstkiego o imieniu Piszczek.

Piszczek przedostal sie jakos przez niedomkniete drzwi do pomieszczenia w ktorym spal Znajdek i awantura sie zaczela....Slyszalam, ze za kare Piszczek ma zostac odizolowany do boxu....gdy Znjdek dzis po wizycie u weta powroci do domu... ale czy to jest wyjscie?

Osoba, ktora byla wczoraj ze Zajdkiem w lecznicy tak oto opisuje jaki maluszek kochany i dzielny:

[LEFT][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Był bardzo łagodny dla obcych, mimo bólu, który mu towarzyszył przy każdym dotyku. To nie jest jakiś agresywny pies, jego wiek weterynarz dziś ocenił na ok 10 lat, ale jest pieskiem wyniszczonym. Byłaby z niego piękna metamorfoza zapewne.[/FONT][/COLOR][/LEFT]

Edited by Kava
Link to comment
Share on other sites

Zglaszam się i ja na wezwanie ,choć nie mam takich mocy jak inne obecne tu ciotki od jamniorków. Czy w tym przytulisku jednak Znajdek będzie zawsze bezpieczny i nie powtorzy się jego ogromne cierpienie -następne pogryzienie albo jeszcze gorszy los ? Może jednak jakimś cudem udalo by sie znalezc bezpieczniejszy ,nowy kąt i dom dla Znajdka biedaka ? Mam obawy ,że następnego pogryzienia przez chocby jednego samego Piszczka może Znajduś -staruszek już nie przeżyć a co dopiero ,gdy inne psy także go tam dopadną ...:shake: Tam psy są jednak separowane ,ale większosc żyje chyba w stadzie i nie zawsze może uda się zapewnić bezpieczenstwo Znajdkowi a Piszczek i inne psy mogą być stalym zagrożeniem dla malego staruszka .:shake:

Edited by Olga7
Link to comment
Share on other sites

dziekuje bardzo za przybycie....

przepraszam, ze nie odpowiedzialam wczesniej,,, mielismy urwanie glowy...

Otoz Znajdek powrocil do przytuliska i zostal zakwaterowany w pokoju z kotami, gdzie jest w tej chwili bezpieczny
jego wrog nr.1 czyli Piszczek zostal narazie odseparowany i siedzi w kozie...

szukamy nadal domku dla Znajdusia, ktory czuje sie doskonale i jest w dobrej kondycji... ale bez przerwy domaga sie uwagi i doprasza glaskania...

Znajdus jest pieskiem ok. 10 letnim, u ktorego stwierdzono dodatkowo problemy ze skora ( dokladnie nie znam szczegolow) oraz arytmie serca,

Ze wzgledu na przejscia i wiek... najlepiej bylby domek w ktorym nie musial by dreptac po schodach a takze ogrod w ktorym moglby swobodnie sie poruszac.... przypuszczamy ze obroza i spacery na smyczy nie bylyby zbyt wskazane w jego przypadku ( blizny pougryzieniowe)

oto jak charakteryzuje Znajdusia jego dotychczasowy opiekun

[COLOR=#000000][FONT=arial]" Znajduś lubi często spacerować po podwórku upomina się żeby go często wypuszczać poza tym nie mógł by chodzić na smyczy ze względu na blizny które na jego karku pozostaną już i będą czułym miejscem do końca. Jezeli ..... znalazlby sie dom ogrodzony że Znajduś będzie mógł bez smyczy wychodzić na podwóro to było by super-jako starszy jamnik nie powinien wchodzić po schodach np. ja jakieś piętro - to dla niego bnylo by uciążliwe i niebezpieczne,"


oraz:

[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=arial]",Bardzo bym pragnął żeby znalazł się u ludzi gdzie resztę swojego życia zazna w milośi i bezpeczeństwie.. Zastanawiałem się nad tym długo zwłaszcza że Znajduś tak bardzo mi zaufał -nie chciałym żebykolejny raz sie na ludziach zawiódł "
[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=arial]
Znajdus przyjazni sie z kotami i innymi pieskami w przytulisku



[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dexterka']melduję się i lecę zgarniać cioteczki[/QUOTE]
dziekuje za przybycie....
[quote name='Ewelinaaa']Witam, jestem i ja :)
Biedak, dopiero co doszedł do siebie, a tu znów taka przykra niespodzianka. Jeżeli chodzi o DT to ja nie pomogę, ale może znajdzie się inna dobra duszyczka co go na ten tymczas przygarnie :)
Będe zaglądać do Znajdka!![/QUOTE]
bedziemy sie bardzo cieszyc z kazdej wizyty...

[quote name='Isadora7']a będzie więcej zdjęć chłopczyka?
Biedny malutki[/QUOTE]

Isadora, narazie nie mam mozliwosci... ale jak tylko bedzie mozliwosc to poprosze o zrobienie kolejnych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olga7']Zglaszam się i ja na wezwanie ,choć nie mam takich mocy jak inne obecne tu ciotki od jamniorków. Czy w tym przytulisku jednak Znajdek będzie zawsze bezpieczny i nie powtorzy się jego ogromne cierpienie -następne pogryzienie albo jeszcze gorszy los ? Może jednak jakimś cudem udalo by sie znalezc bezpieczniejszy ,nowy kąt i dom dla Znajdka biedaka ? Mam obawy ,że następnego pogryzienia przez chocby jednego samego Piszczka może Znajduś -staruszek już nie przeżyć a co dopiero ,gdy inne psy także go tam dopadną ...:shake: Tam psy są jednak separowane ,ale większosc żyje chyba w stadzie i nie zawsze może uda się zapewnić bezpieczenstwo Znajdkowi a Piszczek i inne psy mogą być stalym zagrożeniem dla malego staruszka .:shake:[/QUOTE]

bedziemy sie wspolnie starali,aby nie doszlo do ponownego starcia.... ale gwarancji, nikt nie moze dac.... dlatego tez nadal szukamy domku dla Znajdusia... w pierwszym rzedzie,

Los Piszczka, tez nie jest wesoly... jego tymczasowa izolacja zapewne nie wplynie pozytywnie na jego samopoczucie...byc moze zazdrosc spowodowala jego agresje przeciwko Znajdusiowi, gdyz ten nieustannie domagal sie pieszczot i mizianek...

myslem ze to nastepny kandydat, ktory bedzie naszej pomocy potrzebowal....

Link to comment
Share on other sites

Malentas byl dzis na kolejnej wizycie u veta... drenaz zostal wyjety....Znajdus byl dzielny i prawie wcale nie plakal... w piatek wyjmowanie szwow....[IMG]http://img210.imageshack.us/img210/9669/31975830383123636282910.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za zaproszenie, ale ja już jestem na wątku ( post #6) i wpadam codziennie. Myslę , że na już przydałyby się ogłoszenia, sprawdzę czy są jakieś bazarki ogłoszeniowe to wykupię pakiet dla Znajduśka. Myzianki dla dzielnego chłopaczka:loveu::glaszcze::glaszcze::glaszcze:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yunona']Dzięki za zaproszenie, ale ja już jestem na wątku ( post #6) i wpadam codziennie. Myslę , że na już przydałyby się ogłoszenia, sprawdzę czy są jakieś bazarki ogłoszeniowe to wykupię pakiet dla Znajduśka. Myzianki dla dzielnego chłopaczka:loveu::glaszcze::glaszcze::glaszcze:[/QUOTE]

super, dziekuje i przekaze zaraz mizianki dla Znajdusia

Link to comment
Share on other sites

Wykupiłam 50 ogłoszeń dla Znajduśka na bazarku ogłoszeniowym u Anji. Bardzo proszę o wejście na pierwszą stronę bazarku i sprawdzić jakie są wymagania co do ogłoszenia , zdjęć itp.
Kava mam nadzieję, że mogę Ciebie obarczyć skorzystaniem z pakietu i przygotowaniem tekstu do ogłoszeń oraz zdjęć i wstawienie ich na bazarku robiącej ogłoszenia.
Link do bazarku : [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/226552-Bazarek-ogłoszeniowy-dla-psów-z-Tomaszowa-!-d-o-20-05-GRATISY-"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226552-Bazarek-ogłoszeniowy-dla-psów-z-Tomaszowa-!-d-o-20-05-GRATISY-[/URL]!!!!
Znajdusiu hoooooopkamy !!!!!:multi:

Edited by yunona
Link to comment
Share on other sites

[quote name='yunona']Wykupiłam 50 ogłoszeń dla Znajduśka na bazarku ogłoszeniowym u Anji. Bardzo proszę o wejście na pierwszą stronę bazarku i sprawdzić jakie są wymagania co do ogłoszenia , zdjęć itp.
Kava mam nadzieję, że mogę Ciebie obarczyć skorzystaniem z pakietu i przygotowaniem tekstu do ogłoszeń oraz zdjęć i wstawienie ich na bazarku robiącej ogłoszenia.
Link do bazarku : [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226552-Bazarek-ogłoszeniowy-dla-psów-z-Tomaszowa-!-d-o-20-05-GRATISY-[/URL]!!!!
Znajdusiu hoooooopkamy !!!!!:multi:[/QUOTE]
Yunona bardzo tobie w imieniu Znajdusia dziekuje,
zaraz sie biore do roboty....
tylko z jednym moglabys mi pomoc?

nie wiem co oznacza pkt.5 [I][SIZE=4][COLOR=#ff0000] informacja na jakiego maila mają iść linki aktywacyjne
[/COLOR][/SIZE][/I]konkretnie pytam, bo jeszcze nie mialam z tym do czynienia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kava']Yunona bardzo tobie w imieniu Znajdusia dziekuje,
zaraz sie biore do roboty....
tylko z jednym moglabys mi pomoc?

nie wiem co oznacza pkt.5 [I][SIZE=4][COLOR=#ff0000] informacja na jakiego maila mają iść linki aktywacyjne
[/COLOR][/SIZE][/I]konkretnie pytam, bo jeszcze nie mialam z tym do czynienia[/QUOTE]
Sorry, ale nie wiem na pewno. Najlepiej zadaj takie pytanie na pw Anji, czyli osobie, która robi ogłoszenia i prawdopodobnie chodzi o Twojego maila, bo otrzymasz linki, które trzeba będzie aktywować. Dokładnie na pewno Anja Ci wytłumaczy.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kava']co mam rozumiec pod pojeciem pigulka?[/QUOTE]
Wejdź na sos jamniki - [URL]http://jamniki.eadopcje.org/[/URL] albo kliknij w banerek w moim podpisie. Na stronie głównej kliknij w zakładkę - adopcje i wybierz - do adopcji - następnie klikasz w fotkę psa i masz ściągę na talerzu, zobaczysz jak wygląda opis jamnika i wg tego schematu napisz o Znajdusiu:lol: lub wejdź w link [url]http://jamniki.eadopcje.org/psiak/736[/url] tak powinna wyglądać tzw. pigułka czyli mocno skondensowany opis psiaka .

Edited by yunona
Link to comment
Share on other sites

[quote name='yunona']Wejdź na sos jamniki - [URL]http://jamniki.eadopcje.org/[/URL] albo kliknij w banerek w moim podpisie. Na stronie głównej kliknij w zakładkę - adopcje i wybierz - do adopcji - następnie klikasz w fotkę psa i masz ściągę na talerzu, zobaczysz jak wygląda opis jamnika i wg tego schematu napisz o Znajdusiu:lol: lub wejdź w link [URL]http://jamniki.eadopcje.org/psiak/736[/URL] tak powinna wyglądać tzw. pigułka czyli mocno skondensowany opis psiaka .[/QUOTE]

ok... dzieki, poslalam juz do Isadory wszelkie dane oprocz zdjec.... czekam gdzie je wyslac...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...