Jump to content
Dogomania

Brit i śmierdzący problem


Besti

Recommended Posts

Mam takie pytanie: Czy Wasze psiaki też mają takie hmmm... wiatry po Bricie? U mojej jest to non stop i nie do wytrzymania:roll: Mam Brit Junior Large. W związku z tym planuję zmianę karmy bo nie wiem czy to normalne i nie ma negatywnego wpływu np na jej jelita. Jakie są wasze opinie na ten temat?

Link to comment
Share on other sites

Mam szczeniaka na Brit Junior Medium i od jakiegoś czasu mamy ten sam problem co Wy, dlatego właśnie kupiłam ostatni worek tej karmy i będziemy się rozglądać za czymś innym. Szkoda, bo oprócz tego karma jest fajna i nie mam jej nic do zarzucenia...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za opinie:Rose: Utwierdziłam się, że czas na zmianę, mimo, że skład karmy bardzo fajny i nie ma wygórowanej ceny. Znajoma również mówiła, że jej Buldog nieźle daje po Bricie więc karmę zmienia.
[B]Heksa[/B] czy zmieniłaś karmę właśnie ze względu na ten bąkowy problem?
Przede mną dalsze próby szukania ideału... może Acana?:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']Mój problemów nie miał, więc myślę, że to zależy od psa, w jaki sposób będzie przyswajał dany pokarm. Jeśli nie ogranicza Cię budżet, to bierz acane, oprócz tego fajna jest nutra nuggets i josera, ta druga nie ma jakiegoś wybitnego składu (tzn. jest lepszy niż ten z brita), ale wybrednisie ją lubią.[/QUOTE]

Żeby to było takie zależne od budżetu :) Czasami można wydawać krocie na karmę a i tak psu nie przypasi - dokładnie tak jak piszesz.
Dajmy na to moja od szczeniaka na pro-planie łososiu i było super. Miałam etap chciałam - lepiej=drożej. Poszła w ruch acana, wolfsblut - łupież, po 5 kup dziennie, w domu...strefa gazy...Więcej już nic testować nie będę, przeprosiłam się z pro-planem i już nic nie kombinuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']Mój problemów nie miał, więc myślę, że to zależy od psa, w jaki sposób będzie przyswajał dany pokarm. Jeśli nie ogranicza Cię budżet, to bierz acane, oprócz tego fajna jest nutra nuggets i josera, ta druga nie ma jakiegoś wybitnego składu (tzn. jest lepszy niż ten z brita), ale wybrednisie ją lubią.[/QUOTE]



Właśnie przeanalizowałam wszystko i wyszło, że Acana trochę droga bo Besti niedługo będzie jadła po pół kg karmy dziennie więc worek ok 250zł na miesiąc to dużo;)
Jej pierwsza karma to właśnie Josera, hodowca swoje psiaki również karmił tym dorosłe psy ale nie wydaje mi się, żeby miała lepszy skład od Brita, zresztą Mała miała straszne śpiochy pod oczami po tej karmie.
Z drugiej strony również suni gotuję mięso z warzywami i mieszam z suchą karmą (1:3), więc wybitnie bogatego składu karmy nie potrzebuję.



[B]Gryf80[/B] Chodzi Tobie o taki probiotyk z jogurtu? Chętnie bym spróbowała, bo mam jeszcze sporo Brita, a może zadziała.



Pomóżcie mi w wyborze karmy bo już głupieję... Co lepsza karma to cena wysoka i koło zamknięte:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']Może podaj maksimum jakie możesz wydać na worek karmy np. 15kg?[/QUOTE]

Jakby karma kosztowała 150-180zł max za worek 15kg byłabym zadowolona

Edited by Besti
Link to comment
Share on other sites

Karmy Regal są fajne np. zwykłą adult kosztuje 129zł za worek 15kg. Bozita w sumie też, ale podobno ma specyficzny zapach, który nie przypasi każdemu psu: w wersji dla dużych psów worek 15kg -130zł, w wersji premium wersja Lamb & Rice 179 za duży wór. Nutra nuggets jest bardzo fajną karmą, ale ma jedną wadę - granulki są stosunkowo małe i bałabym się je dać łapczywemu psu, wersja lamb & rice kosztuje 160zł za worek, wersja dla adult 149, wersja dla aktywnych 160zł za duży worek. No i wspominana josera, skład nie jest mistrzostwem, ale w tej cenie nie sądzę, że znajdzie się wiele lepszą karmę. Ach, jeżeli nie boisz sie ryzykować z britem, to produkty brit care pies mojej przyjaciółki przyswajał dobrze, chyba duży worek kosztował coś około 150zl.

Link to comment
Share on other sites

ja ze swojej strony polecam pro-plana z łososiem. Moje robią 2 kupy dziennie, zwarte, małe, zero łupieżu, zero bąków, gruczoły czyste, sierść świecąca, co roku robię badania kompleksowe moim suczom- morfologia, biochemia - ponad 30 wskaźników u jednej suczy - wszystkie normy wypośrodkowane.
Nie mam tej karmie nic do zarzucenia.
Moje ważą 35 i 29 kg. Worek 14 kg wystarcza mi na ponad 1,5 miesiąca dla jednej.
Jedynie co to na worku jest napisane dawkowanie - i tu trzeba uważać, bo przesadzili - jakbym dawała dawkę proponowaną przez firmę to moje psy by jeździły brzuchami po ziemi. Pomimo, że prowadzą dosyć aktywny tryb życia.

Link to comment
Share on other sites

o widzę że nie jestem sama :) pisałam już o tym na wątku o bricie premium...
napisałam do brita że są takie problemy po ich karmie i że występuja te same objawy u dużo psiaków a oni mnie zjechali i powiedzieli że mam sobie leczyć psa bo jest chory a po ich bricie takie rzeczy się nie pojawiają <lol2>
po prmiumie przyszła pora na care venison...spotkałam w korytarzu po 20 min mojej nieobecności "coś" nie wiem czy biegunka czy wymioty. brązowawe, z żółtą otoczką i zero zapachu. dalej care slamon tego nawet nie chciała mi wąchać a jak łaskawie wzieła w pysk to zbierałam granulki po całym domu.
zdenerwowałam się że nikt z brita nie chce nawet odpisac na maila co by proponowali-bylam uprata chcialam koniecznie karmic britem..czemu, nie wiem :)
z pomocą przyszedł pan mateusz ze sklepu [url]www.przyjacielpies.pl[/url] wprowadzał akurat na rynek nowe karmy. przysłał karton próbek i 1 kg karmę dla szczeniat...sunia jadła z chęcia wiec odrazu zamowilam 10 kg worek agil junior all breed (teraz mozna kupowac tez na wage kazdy rodzaj karmy) problem z bąkami minął w zasadzie z dnia na dzień, jest zdrowa energiczna, nie ma zapachu z pyska, zęby ładne bez kamienia, kupy 2 no czasami 3 (jak cos podje od teściowej :D) zwarte o normalnej barwie, stan siersci po mponad miesiacu karmienia jest bardzo dobry ladna lsniaca i delikatna w dotyku. teraz zamawiając zamowie tez troche puffinsa (stosuje go jako nagrody) i eddy'ego bo widze ze jedna karma jej sie nudzi...
co do brita moze marka i dobra ale nie o to chyba chodzi..placac za cos oczekuje ze w razie watpliwosci ktos mi pomoze albo chociaz raczy odpisac......a z nimi to....szkoda slow. pan mateusz odpowiada na kazdego maila, kazde nawet glupie pytanie i watpliwosc...wiec ja osobiscie polece przejscie z brita na puffinsa czy agil...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Po Bricie jest bardzo śmierdzący problem i drapanie ale moje gady go uwielbiają , mamy za sobą WOLFSBLUT dwa smaki , HILLS , NATURAL PLATINUM dwa smaki ,ROYAL I i tylko BRIT wciągały bez dosmaczania . Były żywione gotowany i surowym mięsem z dodatkiem warzyw ale ze względu na nadwyżkę w stadzie chciałam zaoszczędzić sobie czasu i przejść na suchą karmę .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja jestem w szoku jak mój mały śmierdziel wciąga zwykłego brita premium adult small, ale też teraz pojawiły się gazy... i bardzo się ciesze że mu tak smakuje, ale ze względu na te gazy i chyba dostał po niej łupież będe musiała szukać czegoś innego :( kupy też w porządku, może troche ciut duże, rano i wieczorem, czasami po południu.

Link to comment
Share on other sites

a ja mam inny problem z britem, moja mała jakoś nie bardzo chce go jeść... (podobnie jak z puriną pro plan)... Bąków jakchś niesamowtych póki co nie ma, chociaż słyszałam od koleżanki-kociary, że jej kocury po bricie strasznie "bączkują", więc zdaje mi się, że to chyba jednak cecha charakterystyczna tej marki... Cóż, chyba trza będze wrócić do husse albo orijena...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ja zmieniłam Dog Chowa na Brita z kurczakiem. Skład wydawał mi się przyzwoity no i cena nie odstraszała. Jednak nie sprawdziła się u nas kompletnie...Sierść co prawda zrobiła się błyszcząca, ale sypie się jak z choinki. Qpy częste, w większości luźne i śmierdzące. Bulgotanie w brzuchu, niefajny oddech...Dobrze, że kupiłam tylko 3kg, bo mam wrażenie, że pod koniec było coraz gorzej. Dziś zakupiłam Pro Plan z łososiem. Mam nadzieję, że pomoże i psisko dojdzie do siebie. Na szczęście Budda nie należy do wybrednych i zje wszystko co mu dam, co sam znajdzie lub ukradnie ;P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...