Jump to content
Dogomania

Jestem wstrząśnięta!!!!


Guest Elżbieta481

Recommended Posts

Guest Elżbieta481

Może jestem naiwna i oby taka była prawda!!!
W nadawanym programie,,Rozmowy w toku,,wypowiedż Cejrowskiego:
,,Poszliśmy do schroniska i wykupiliśmy psa.Wybraliśmy takiego tłustego,,Zapłaciliśmy.Razem z kolegą z Laosu.Zjedliśmy go.Świetne jest mięso psów,,
Ela:angryy: :shake: :-( :placz:

Link to comment
Share on other sites

Cejrowski lubi prowokować. Poziom "dowcipów" nie jest istotny, zresztą pan WC niegdy nie przejmował się tym, że może urazić czyjeś uczucia czy poczucie estetyki. Jego motto to - "nieważne jak, ważne, by o mnie mówili". Dlatego myślę, że psów nie jada, a teraz siedzi i z nadzieją czeka na wybuch oburzenia i krytyki, no bo cóż warta jest prowokacja, która przejdzie niezauważona...

Link to comment
Share on other sites

Też za Cejrowskim nie przepadam, w jednym z programów zachwalał naturalne futra, na szczęście M. Richardson ucięła jego wypowiedź. Twierdził, że futra naturalne szybciej się rozkładają i tak nie niszczą środowiska jak naturalne :crazyeye::crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Też oglądałąm i też zamarłam. Pan Cejrowski kocha prowokować -to prawda. Nie zawsze widzę sens tych prowokacji ,więc nie przepadam za facetem.
Jest jednak inna, szersza sprawa, która przy okazji tej audycji wyszła.
Co kraj to obyczaj, co kultura to inne tradycje jedzeniowe. Nic na to nie poradzimy, że są kraje gdzie "jadalne" są zwierzęta, które dla nas są przyjaciółmi do kochania. A sami też nie jesteśmy bez winy - czy serce Was np. nie boli ile koni, cielaków....:-(. Jesteśmy mięsożerni (w większości) i zawsze jakieś zwierzęta będą ludzkim pokarmem. Boleję nad tym, ale tak już jest. Dla mnie problem polega na tym [U]jak człowiek traktuje zwierzę zanim stanie się jego pokarmem. [/U]Czy warunki hodowli i uboju nie zadają zwierzęciu niepotrzebnych cierpień?

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Wyobraziłam sobie,że ten pan idzie do schroniska.Do schroniska gdzie tyle nieszczęścia i bólu.Ludzie widzą człowieka chyba nieżle sytuowanego i są pełni nadziei,że pies trafi dobrze.Do domu gdzie będzie miał co jeść...I co się okazuje?Ten pies sam zostaje zjedzony...To mnie obezwładniło..Nie wiem czy tak było faktycznie,ale chyba tym co wyadoptowali psa mogło ogarnąć przerażenie..A te pieczenie świnek morskich...
Wiem,różne zwyczaje kulinarne,ale pamietam reportaż na Animalu...Targowisko w Azjii.Psy przerażone,siedzące po kilka w klatach..Kucharze zabijający psy na życzenie konsumenta..Pamietam pokazywane przez dłuższą chwilę jeszcze bijące serce psa..Nie powiem gdzie było umiesczczone to serce...
Ten człowiek mnie nie zaszokował,on mnie przeraził..
E

Link to comment
Share on other sites

[quote name='makulka']Nie sądze zeby to była prawde,poniewaz w programie DWURURKA zarzekał się że jest bardzo wierzący.... chyba ze to tez była prowokacja..[/quote]
To nijak się ma do wiary. Może być wierzący i może mu to nie przeszkadzać w "czynieniu sobie Ziemi poddaną".... Niestety wielu ludziom wierzącym złe traktowanie zwierząt nie przeszkadza.[SIZE=1] Nie zrozumcie mnie źle, nie chcę generalizować-sama jestem wierząca. A w to, że Cejrowski to wszystko zrobił-wierzę-bo on kocha szeroko pojmowaną Inność kulturową.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...