Jump to content
Dogomania

spaniel czy nie spaniel?


Saskja

Recommended Posts

Witam,Ostatnio zauroczył mnie pewien pies, którego zdjęcie znalazłam w kieszonkowym przewodniku po Słowenii. Na zdjęciu jest tylko głowa. Wygląda na moje oko jak spaniel, ale na uszach ma sierść tak jakoś skręconą, jak wystrzyżona owca. Kolor jakiś taki biszkoptowy, uszy długaśne. Gdybym umiała, wstawiłabym tu to zdjecie, ale chyba nie wiem, jak zmniejszyć po zeskanowaniu (poza tym skaner kiepski). Spróbuję. a tymczasem - może się komuś coś skojarzy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saskja']Jeszcze raz, żeby był większy :-)[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img68.imageshack.us/img68/30/spanielczynieeu5.jpg[/IMG][/URL][/quote]
wygląda na dorosłego, zjechanego maszynką cockera


[quote name='Saskja']To cockerki się strzyże?! Poważnie?![/quote]
Strzyże się, ale nie 'zjeżdża' całego maszynką:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Saskja']Czy ma coś, co znawcy cockerków określiliby jako "nieudane"?[/quote]
Tak.
Cały pies jest zjechany maszynką - co osobiście przyprawia mnie o zawał serca...
Pies ma zniszczony włos na całe życie - bo z tym już nic nie da się zrobić - zawsze będzie wyglądał jak pudel (żeby nie było...bardzo lubię pudle).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Tak.
Cały pies jest zjechany maszynką - co osobiście przyprawia mnie o zawał serca...
Pies ma zniszczony włos na całe życie - bo z tym już nic nie da się zrobić - zawsze będzie wyglądał jak pudel (żeby nie było...bardzo lubię pudle).[/quote]

Wogole po co kupowac psa danej rasy i obcinac go jak calkiem innego psa? :roll:
Dzis zobaczylam spaniela sasiada, swiezo po fryzjerze, ogolony calutki nawet uszy :roll: :shake: uszy wygladaja jak ogon bobra :roll: cale zycie byla golona ale tylko na grzbiecie, wyglada okropnie...:roll:
Drugi sasiad ma amerykanskiego spaniela, one przeciez slyna od dlugiej i obfitej szaty, a ten jest ciety od szczeniaka na krotko wrac z uszami...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...