Jump to content
Dogomania

Problemy z zajsciem w ciaze u dobermanki-szukamy pomocy


BeataJ

Recommended Posts

[SIZE=2][FONT=Tahoma]Drodzy,

szukam kogos kto moglby polecic w stolicy wetarynarza znajacego sie na rozrodzie psow. Kolega ma problem, ponizej opis.

"Jest potrzebny spec od rozrodu w Wawie, który zajmie się suką z problemem natury hormonalnej. Suka w trakcie spoczynku (tzn faza zero) ma ilość estrogenu wystarczającego na 3 suki owulujące.
Dodatkowo w grę wchodzi belka, ktorą najprawdopodobniej trzeba usunąć.
Suka była inseminowana (ze wzgla na belkę) nie zaszła w ciążę, ponieważ poziom hormonów na to nie pozwalał. Diagnoza wet internisty wygląda tak, że najprawdopodobniej jajniki "szaleją" i produkują za dużo hormonów żeńskich. Macica przy takim stężeniu hormonów nie zamknęła się i zarodki nie zagnieździły się. Ze względu na duży poziom estrogenów muszę szybko podjąć decyzję. Leczyć, próbować znów kryć, albo sterylizować.
zależy mi na specjaliście, który odpowiednio zajmie się suką. Wet, który inseminował, nie wpadł na pomysł gruntownych badań, dopiero nasza lekarka pierwszego kontaktu. Ona niestety nie weźmie odpowiedzialności za leczenie. Nie chce też sterylizować suki, zanim nie skonsultuję się ze specjalistą."[/FONT][/SIZE]
[FONT=Tahoma][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Jesli ktos ma jakies sugestie, porady - bardzo czekamy. Nie chcemy kryc suki na sile oczywiscie ale to jest wartosciowa suczka i warto aby zostawila po sobie potomsto. Oczywiscie koledze zalezy najbardziej na zdrowiu suczki. Dodam, ze chodzi o dobermanke.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Z gory serdecznie dziekujemy.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Beata[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataJ'][SIZE=2][FONT=Tahoma]Drodzy,

szukam kogos kto moglby polecic w stolicy wetarynarza znajacego sie na rozrodzie psow. Kolega ma problem, ponizej opis.

"Jest potrzebny spec od rozrodu w Wawie, który zajmie się suką z problemem natury hormonalnej. Suka w trakcie spoczynku (tzn faza zero) ma ilość estrogenu wystarczającego na 3 suki owulujące.
Dodatkowo w grę wchodzi belka, ktorą najprawdopodobniej trzeba usunąć.
Suka była inseminowana (ze wzgla na belkę) nie zaszła w ciążę, ponieważ poziom hormonów na to nie pozwalał. Diagnoza wet internisty wygląda tak, że najprawdopodobniej jajniki "szaleją" i produkują za dużo hormonów żeńskich. Macica przy takim stężeniu hormonów nie zamknęła się i zarodki nie zagnieździły się. Ze względu na duży poziom estrogenów muszę szybko podjąć decyzję. Leczyć, próbować znów kryć, albo sterylizować.
zależy mi na specjaliście, który odpowiednio zajmie się suką. Wet, który inseminował, nie wpadł na pomysł gruntownych badań, dopiero nasza lekarka pierwszego kontaktu. Ona niestety nie weźmie odpowiedzialności za leczenie. Nie chce też sterylizować suki, zanim nie skonsultuję się ze specjalistą."[/FONT][/SIZE]


[FONT=Tahoma][SIZE=2]Jesli ktos ma jakies sugestie, porady - bardzo czekamy. Nie chcemy kryc suki na sile oczywiscie ale to jest wartosciowa suczka i warto aby zostawila po sobie potomsto. Oczywiscie koledze zalezy najbardziej na zdrowiu suczki. Dodam, ze chodzi o dobermanke.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Z gory serdecznie dziekujemy.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Beata[/SIZE][/FONT][/quote]Znam bardzo dobrą Panią doktor,która ma specjalizację z rozrodu psów.Ale mieszka w Ełku.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie wsadzę kij w mrowisko;) ale czy jeśli takie problemy to rozsądnie forsować ciążę nawet jeśli suka wartościowa. Takie hormonalne zaburzenia mogą miec wpływ nie tylko na zapłodnienie ale i przebieg ciąży (czyli stan suki i szczeniaków).Czy rzeczywiście warto? Dobermany mają się w polskiej hodowli całkiem dobrze więc dla utrzymania rasy to nie jest konieczne.

Link to comment
Share on other sites

Nie chcemy jej forsowac dlatego szukamy super weta. Na pewno nie zostanie pokryta na sile, spokojnie.

A co sadzice o dr Jurek ( mam nadzieje, ze nie przekrecilam nzawiska, wyklada na sggw ).

Piszac, ze polskie dobermany sa w dobrej kondycji co masz na mysli? Wg mnie troszke za malo jest juz innej krwi w papierach, mysle, ze wiesz o co mi chodzi. Ruszylo sie, to fakt. Sa nowe dobki, sciagnete z zagranicy z "nowa" krwia ale wg mnie zawsze warto wprowadzic jeszcze cos nowego.


Pozdrawiam
Beata

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wacia']a po co chcecie ja rozmnażać ,mało to psów do adopcji ???[/quote]

Dobermanow z rodowodem chyba nie za wiele, ja sie zajmuje adopcjami dobermanow i nie mam teraz ani jednego z rodowodem.
A Ty wiesz o jakims dobku z rodowodem do adopcji? Daj znac!

Beata

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataJ'] ja sie zajmuje adopcjami dobermanow i nie mam teraz ani jednego z rodowodem.

[/quote]
Ja się chyba starzeję i mam kłopoty ze zrozumieniem czytanego tekstu:placz:
Potrafię pojąć, że ktoś ma "specjalną" rasę najbliższą sercu ale to...:crazyeye:No i skąd niby te rodowody - od byłych właścicieli? A jak brak towaru na rynku to ma być argument przeciw temu co napisała Wacia. Nic nie rozumiem ale jakoś mi nie do śmiechu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Ja się chyba starzeję i mam kłopoty ze zrozumieniem czytanego tekstu:placz:
Potrafię pojąć, że ktoś ma "specjalną" rasę najbliższą sercu ale to...:crazyeye:No i skąd niby te rodowody - od byłych właścicieli? A jak brak towaru na rynku to ma być argument przeciw temu co napisała Wacia. Nic nie rozumiem ale jakoś mi nie do śmiechu[/quote]

A jak Ci dowód ukradną to pewnie stracisz tożsamość?:evil_lol:

Orientujesz się może czemu służą tatuaże?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Ja się chyba starzeję i mam kłopoty ze zrozumieniem czytanego tekstu:placz:
Potrafię pojąć, że ktoś ma "specjalną" rasę najbliższą sercu ale to...:crazyeye:[/quote]

Co niby, bo nie lapie...

[quote name='taks']No i skąd niby te rodowody - od byłych właścicieli?[/quote]

Juz pisze. Jesli do schroniska trafia pies, ktory pochodzi z hodowli i ma tatuaz to mozna bez problemu dojsc z jakiej hodowli pochodzi, mozna zapytac hodowce czy wie cos na ten temat, mozna zalatwic metryczke i wyrobic rodowod. Na dogo nawet sa psy wyciagniete ze schroniska, ktore teraz podbijaja wystawowe ringi.

[quote name='taks']A jak brak towaru na rynku to ma być argument przeciw temu co napisała Wacia. Nic nie rozumiem ale jakoś mi nie do śmiechu[/quote]

??????Totalnie nie wiem co masz na mysli. Chyba nie to, ze chcemy pokryc suczke poniewaz nie ma na rynku do adopcji psow z rodowodem? Nie...tak nikt o zdrowych zmyslach nie mogl pomyslec.

Beata

Link to comment
Share on other sites

No to pewno mi zmysły zawodzą bo przeczytałam co przeczytałam :
dobermanów z rodowodem do adopcji jest mało. To żle czy dobrze ? Jak dla mnie to bardzo dobrze. I może tu się różnimy. No i podtrzymuję swoje zdanie z 4 postu. Pozdrawiam i wysiadam bo mi się mózg zlasuje.

Link to comment
Share on other sites

Taks, chyba faktycznie masz problemy...:roll: dyskusja dotyczy rasowej suki, z conajmniej rozpoczętym championatem (nie jestem ostatnio na bieżąco), uprawnieniami hodowlanymi itd, a nagle ktoś zaczyna bredzić o kundelkach do adopcji... :-o jak ma się jedno do drugiego?
I zapewniam Cię, że zapełnienie schronisk dobkami nie jest celem życiowym ani właściciela tej suki, ani żadnego normalnego dobermaniaka.

Ale żeby nie dało się niezrozumieć...

[B]To bardzo dobrze, że nie ma rasowych dobermanów do adopcji.[/B]
[B]To bardzo źle, że psy dobkopodobne (i inne) są do adopcji.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']No to pewno mi zmysły zawodzą bo przeczytałam co przeczytałam :
dobermanów z rodowodem do adopcji jest mało. To żle czy dobrze ? Jak dla mnie to bardzo dobrze. I może tu się różnimy. No i podtrzymuję swoje zdanie z 4 postu. Pozdrawiam i wysiadam bo mi się mózg zlasuje.[/quote]

Nie roznimy sie - dla mnie to tez bardzo dobrze!!!!!
Ale wacia napisala:

[B]"a po co chcecie ja rozmnażać ,mało to psów do adopcji ???"[/B]

A my chcemy aby [COLOR=red][B]rasowa[/B][/COLOR] suczka miala szczeniaczki, wiec zrozumialam,ze ona sie pyta po co skoro tyle [COLOR=red][B]RASOWYCH[/B][/COLOR] ( bo tego dotyczy watek ) psow jest do adopcji. No to chcialam sie dowiedziec gdzie te psy z rodowodem do adopcji przebywaja. Jesli takie sa prosze podeslac do mnie inforacje a zaczniemy im szukac nowych domkow.

Beata

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...