Jump to content
Dogomania

FANTA - agilitowy mix


Fantowa

Recommended Posts

  • Replies 558
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name=':: FiGa ::']Mimo "popsutej" lapki nie mozecie sobie pocwiczyc? Przeciez nie musicie wyciskac z siebie wszystkiego, tylko tak, na luzie, coby nie zapomniec :D[/QUOTE]
Przetrwała zimę be treningów, to miesiąc tez przetrwa, choć serce się kraje...
Nie, w ogóle jej nie pozwalałam na bieganie ani łażenie bez smyczy - krótki spacerek, 2x5min, żeby łapy nie obciążała, bo zależało mi na jak najszybszym wygojeniu, żeby szybko mogła ćwiczyć na pełnych obrotach ;) I już niedługo nadrobi stracony miesiąc :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name=':: FiGa ::']Biedna sucz!!! :crazyeye: :mdleje: Moje by mi dom rozniosly :lol:[/QUOTE]
Ojjj u mnie na początku było podobnie.
Chciałam ją jakoś zmęczyć czasami to robiłam z nią sztuczki, które nie wymagają od niej wstawania - zakładania łapy na łapę, dawanie głosu, smutas i kilka innych. No ale to nie to samo, co wybiegany pies.

Link to comment
Share on other sites

znam ten ból niestety, Verze co chwile cos sie dzieje a to łapa a to szyte udo czy wyrywanie pazura, pies sie męczy bo nie może sie wyszaleć Ty sie męczysz bo pies sie meczy itd. ale za to jaka jest juz radość jak sie wszystko zagoi, wyleczy i mozna robić wszystko co wcześniej a jaki pies jest fajnie zciśnieniowany ;p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Trzeba wytrwać niestety ;) Ale jak zdejmiecie szwy to pewnie jeszcze z dzień-dwa odpoczynku i znowu będziecie śmigać na torze :D[/QUOTE]
Dokladnie, wet zalecil jeszcze 2-3 dni bez toru, ale mozemy juz chodzic na dlugie spacery itd. Opuszka fajnie sie zrosla, jest maly slad jeszcze, no ale to zrosniete jest ;) Tylko siersc ma wygolona kolo opuszki i pazura i to troche komicznie wyglada.
[quote name='Joann']znam ten ból niestety, Verze co chwile cos sie dzieje a to łapa a to szyte udo czy wyrywanie pazura, pies sie męczy bo nie może sie wyszaleć Ty sie męczysz bo pies sie meczy itd. ale za to jaka jest juz radość jak sie wszystko zagoi, wyleczy i mozna robić wszystko co wcześniej a jaki pies jest fajnie zciśnieniowany ;p[/QUOTE]
Oj u nas lapa musi byc rozwalona kilka razy w roku :evil_lol:
[quote name='Ptysiak']Hej:)

Dogo sie psuje... zdjęć nowych nie widzę u Was... :( :evil_lol:[/QUOTE]
I na razie nie zobaczysz, bo niedlugo wyjezdzamy do Wawy, a potem na oboz - za to po obozie powinno cos byc, moze nawet jakies filmiki :loveu:
edit. na razie moge dac [URL="http://www.facebook.com/pages/Fanta/117480401693306?ref=hl"]fanpage Fanty[/URL] na fb :D

Link to comment
Share on other sites

Słoneczne dzień dobry :)

[quote name='Fantowa'][URL]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=446936588661163&set=a.446331238721698.100902.199802100041281&type=3&theater[/URL]
To zdjecie i nastepne sa konkursowymi zdjeciami Fanty.
Prosimy o pomoc w formie lajkow :loveu:[/QUOTE]
Zrobione ;)

To czekam na filmik i zdjęcia po powrocie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wróciłyśmy :evil_lol:
To był nasz ostatni raz w Rynie - w sumie w tym roku miałam nie jechać, ale pojechałam dla towarzystwa i to był mój błąd. No ale rozpisywała się o tym nie będę.
Nic nowego się nie nauczyłyśmy, na zajęciach z posłuszeństwa byłam raz, po czym uznałam, że taka forma nie pasują zarówno mi, jak i psu. Przykładowo powtarzanie co kilka sekund komendy "zostań" podczas, gdy pies siedzi i nie wygląda na to, jakby chciał się gdzieś ruszyć, w dodatku gdy robi to kilka osób - totalny chaos, wróciłam z bólem głowy :evil_lol: No a po Fancie widziałam, że ciężko jej się skupić w takich warunkach i w sumie się jej nie dziwiłam. Preferuję posłuszeństwo, gdzie istnieje jakiś limit wydawanych komend.
Ale nie twierdzę, że zajęcia były złe, tylko po prostu mi nie odpowiadały.
Co do agility - tory na pewno ciekawsze niż rok temu, to akurat zmieniło się na plus. Jak pies się choć trochę wysyła i nie biega za smakiem w ręce, to dało się je w ciekawy sposób pobiec. Co do stanu przeszkód, to huśtawka nowa, ale tak samo badziewna jak poprzednia. Tunel miękki to parodia, szczególnie jeżeli chodzi o duże psy, bo te szybkie się w nim plątały, niekiedy przewracały. No ale this is Trixie :lol: No i jeszcze dwie hopki, gdzie nie dało się zrzucić tyczki, przypominały trochę IPOwską przeszkodę, tyle, że były o wiele niższe i chyba węższe. A reszta przeszkód ok;)
Jedzenie w porządku, warunki trochę (baardzo) mniej :evil_lol:
Podobało mi się to, że nie było przymusu chodzenia na zajęcia.
W punktacji ogólnej miałyśmy ex aequo 1 miejsce, finalnie drugie przez to, że nie chodziłam na wszystkie zajęcia - trochę dziwne kryterium oceny, ale spierała się nie będę, bo medal z OZP nie jest czymś, na czym by mi bardzo zależało - szczególnie, że mamy już 2 puchary za 1 miejsce - czas na jakąś odmianę :lol::evil_lol:
Największym sukcesem był dla mnie max pkt na egzaminie z posłuszeństwa, na którym byłam raz. I na tym mi najbardziej zależało.

Teraz zbieramy siły na 2 fortowe turnusy - to będzie takie pro zakończenie wakacji :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Bierzesz najważniejsze rzeczy i układasz je tak [na samym dole przy zdjęciu plecaka]:
[URL]http://harcbook.info/index.php/wiedza-ogolna/articles/pakowanie.html[/URL]
Generalnie ja zawsze wszystko składam w kosteczkę i między ubraniami wpycham smakołyki dla psa, wodę, jakieś drobne rzeczy, do różnych kieszonek podręczne rzeczy. Dużo kombinuję, czasem muszę kilkakrotnie przepakowywać plecak, by wcisnąć się jak najbardziej, ale daję radę ;). Po prostu trzeba dużo kombinować, jak najmniej brać, dużo upychać i... mieć trochę talent do główkowania :lol:[/QUOTE]

oo, mój kolega to napisał :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']No to szkoda, że nie jesteś zbyt zadowolona z obozu :) Ale pewnie fortowe Ci bardziej podpasują. Jakieś focisze będą? :D[/QUOTE]
Foteczki to bardziej z Fortu, bo z OZP żadnych nie mam, chyba, że ktoś inny ma :eviltong:
[quote name='Ada_Mirra']fajnie że jesteście - szkoda że nieudanie no ale różnie bywa :) czekamy na fotki :loveu:[/QUOTE]
Nie mam, może ktoś robił fotki Fancie, na OZP w ogóle o fotach nie myślałam :evil_lol:
[quote name='Aleksandra95']to teraz zasyp nas fotkami.:loveu:[/QUOTE]
Nie mam :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...