Jump to content
Dogomania

Tragedia !! Rufus za tęczowym mostem.Przepraszam Rufi....


czarna anda

Recommended Posts

hejak

potrzebny na cito transport na jutro rano na 10 . Psiak Rufus n aktorego czeka juz nowy domek musi pojechac na konsultacje-po kastracji przestal sikac dr olkowski neurolog z sggw zaoferowal sie do zbadac i zaradzic . ja jutro rano wyjezdzam do wrocka a agnieszka brzezinsk az psiego azylu ni ema nikogo kto zawiezie ja i psa na badania . Samochod azylowy dzisiaj rano sie zepsul - jest w fatalnym stanie i niestetyz nikt z fundacji nie chce jej pomoc jak to czesto bywa .

Plis to ostatnia szansa dla Rufusa - nie sika sam od tygodnia i jego stan nie jest dobry.

potrzebna dobra diagnoza bez niej ni ema szansy

iwona - tel do mnie 509123563

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pies znajduje sie w lecznicy "Elwet" w al.Niepodleglosci

Pierwotnie Rufus mial zostac na sggw,jednak fundacja (mimo,ze pies jest w ich ewidencji!) nie zgodzila sie oplacic jego pobytu w tamtejszym szpitalu i leczenia-w skutek czego uslyszalysmy "psy od Agnieszki nie beda przyjmowane"
Zostalo zrobione jedynie usg na ktorym wyszlo,ze Rufus ma torbiel przy pecherzu, a w pecherzu zatrzymany mocz (pies popuszcza mocz, ale nie moze samodzielnie, swiadomie siusiac- jest cewnikowany)

Z opisem usg pojechalysmy do lecznicy w al.Niepodleglosci i tam psiak zostal umieszczony w szpitalu (najprawdopodobniej w sb.bedzie operowany).

Fundacja NIE MA ZAMIARU oplacac leczenia (nawet padla z ich strony "propozycja" uspienia psa).

W zwiazku z zaistniala syt. BLAGAMY o wsparcie finansowe dla Rufusa.
Pani Agnieszka z Azylu pod Psim Aniolem nie jest w stanie sama oplacic leczenia.

ps.b.prosimy o zmiane tytulu watku

Link to comment
Share on other sites

Rufus jest narazie bezpieczny - jest w elwecie - jutro dzieki dr olkowskiemu - super wet i dobry czlowiek pomimo tego ze dr galanty ktory mial go diagnozowac odwolal wizyty bedzie go konsultowal chirurg . po konsultacji wraz z dr olkowksim neurologiem podejma decyzje czy jest to chirurgiczne czy neurologiczne
Rufus nie sika wogole musi miec na stale cewnik - pomimo tego ze mial isc do adopcji jesgo stan w tej chwili na to nie pozwala brrrrr
Jak stwierdzil weterynarz ze szpitala musi byc hospitalizowany poniewaz dojdzie w innym wypadku do mocznicy a jest to smiertelne jak wiadomo najczesciej
Cala sytacje opiesze rano w tej chwili jestem prosto z pociagu i padam
Prawda jest fakt odmowy przyjecie rufusa n asggw - uzasadnienie - nie przyjmujemy psow od pani brzezinskiej poniewaz zarzad fundacji oraz osoba dedykowana do opieki nad psami n asggw nie wyrazily na to zgody
I to faktyczni ejest skandaliczne
gdyby nie to rufus mialby juz komple badan i pewno szybciej moglby pojsc do adopcji a tak chytry dwa razy traci
Rufus byl akastrowany poniewaz byl wnetrem !!a to jak sami wieci jest podstawa do kastracji poniewaz czesto nowotworzy

Link to comment
Share on other sites

zatem mozn abyloby dac przysdzlemy wlascielowi psa wnetra ktory bedzi emial nowotwor np za dwa lata ale czy takie sa zalozenia Fundacji ktora ma leczyc zwierzeta i im pomagac ? raczej jednak nie

Nie umie wkleic jego zdjecia plus help - mozn ago rowniez zobaczyc na stronei azylu [URL="http://www.psianial.org.pl"]www.psianial.org.pl[/URL] w linku azyl psy do adopcji - pies Rufus
Jest pieknym onkiem - troch echarakternym ale jak mowia w elwecie miewali gorsze :)
Znaczy nie zjada w calosci - warczy jak mu si eni epodoba natomiast dzielnei znosi warunki szpitalne
Pomozmy wspolnie Rufusowi

Bede takze prosic o pomoc dla Afry - ktora jest takze w fundacji i jest po ciezkich operacjach - jedna to przy calkowitym wycienczeniu pies ktory przeszedl ropomacicze oraz 3 tygodnie temu operowany byl na olbrzymie guzy i ma zrobiona pelna mastektomie - to stara suczka i jest u naszej Dogomaniakowej Gajowej - i coz pani Marta nie dostaje pieniedzy - wiem ze Agnieszka zostala poprpszona przez fundavcje do zabrania Afry ale hmmmmm to staruszka z chorym kregoslupem ledwo wchodzaca na trzy schody , glucha i pomimo najtroskliwszej opieki Gajowej jeszcze nei calkiem sprawna - mozna pojsc po najmniejszej lini oporu ale to znowu z uszczerbkiem dla zwierzaa \Niech sama Gajowa poruszy temat
Dr Zuranska ktora operowala psa powiedziala ze jesli ten pies ma trafic do schroniska to nie przezyje - a to juz opienia bez emocji i lekarza
anda

Link to comment
Share on other sites

wlasnie dzwonilam do elwetu - nie ma jeszcze wynikow drugiego usg - mam dzwonic kolo 19
Pytalam czy moge podjechac zeby zabrac mlodego na spacer i dzisiaj wola nie zatem jade jutro - pati czy ppjedziesz ze mna ??
Wciaz niewiadomo jednak co jest Rufuskowi i to mnei strasznie martwi - dpbrze ze psiak jest cewnikowany i dostaj ekroplowki zatem nie bedzie problemu z nerkami a przynajmniej nie powinno byc ....
anda

Link to comment
Share on other sites

Rufus mial juz konsultacje u dr Igora Bisenika - okazalo sie ze Rufus ma jednak nie droznosc albo pecherza albo potworzyly sie zrosty po kastracji, albo uszkodzono pecherz, am torbiel przy cekce moczowej i krwiomocz
Stan psa niestety nie pozwala n ajego operacje - bylaby zbyt ryzykowna
Dr udalo sie wsadzic Rufusowi cenik miekki tak ze mocz zaczal w koncu wylatywac z ogromnego pecherz uffff
Pozostaje do poniedzialku w Elwecie - w poniedzialek dr zadecyduje czy Rufusa otwieramy czy tez jeszcze nie
Tak mala ilosc czasu od pierwszej operacji i potrzeb aciecia po szwie operacyjnym to dosyc ryzykowna sprawa zatem decyzja lekarzy do ktorych mam zaufanie Rufus bedzie jeszcze przeplukiwany i w poniedzialek mam nadzieje sprawa sie wyjasni
Z dobrych rzeczy - Pan ktory chcial zaadoptowac Rufusa z Bialegostoku pomimo jego ostatnich przezyc postanowil sie nie poddawac i bedzie czekal na Rufusa ile sie da @@@@@
Mam nadzieje ze bedzie oki !!! biedny psiak .....


Anda

Link to comment
Share on other sites

psiak jest PRZEPIEKNY! :loveu:
i charakter tez nie ma wcale taki zly :mad: te dlugie godziny spedzone w aucie , na sggw..- ten psiak zasluguje na lepsze zycie!
-nie reagowal agresywnie na psy-raczej z zainteresowaniem
dopiero jak klapnal na niego zebami staruszek-chart to sie "zbuntowal" i wcale nie byla to jakas zajadla wscieklosc-poprostu zwykla reakcja na atak
-nie ma choroby lokomocyjnej :lol:-podroz autem znosil swietnie
-jesli przyszly wlasciciel ma choc ciut doswiadczenia z psami,spokoj, cierpliwosc i pewnosc siebie,to poradzi sobie z Rufusem bez problemu :shiny:

jakbym mogla sama bym go przygarnela- skradl mi serce..onek jeden..

ps.anda-daj mi znac jak bedziesz jechala-spotkamy sie w Elwecie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...