Jump to content
Dogomania

Wspomnienie o Annie Fangor


Neva

Recommended Posts

Daty urodzenia nie będę ujawniac,gdyż w przypadku damy jest to nie eleganckie.Mieszkała w starej willi w Podkowie Leśnej stojącej w pięknym ogrodzie.Była znana pod nazwiskiem Witalis,gdy była mężatką,póżniej wróciła do swojego nazwiska panieńskiego Fangor i stanowiło ono przydomek jej hodowli.Pierwsze mioty yorkshire terrierów odbierała już 40 lat temu,a pierwszym w jej życiu psem był chart.Zakochała się w yorkach jak sama mówiła,gdy zobaczyła je w Londynie na wystawie sklepowej w petshopie u Harrodsa.Wracając do Polski dostała p.Anna podarek od córki yorkę suczkę Tina Queen of Bouchard,szybko dołączyły do niej dwa pieski.I tym sposobem stała się pierwszą osobą w Polsce z którą zamieszkały yorki.Kochała wszystkie psy mieszkały z nią maltany,mopsy,przez pewien czas również toy terriery i zawsze jakaś znajda w ogrodzie,ale największą miłością obdarzała yorkshire terriery.Jak sama mówiła pociąga ją ten ogrom ducha w tak małym ciałku. Strasznie ciężko jest pisac o długim życiu damy kynologii,pewne jest,że pozostanie w pamięci wszystkich psiarzy,a w szczególności hodowców yorkshire terrierów.Przez całe swoje życie,mimo wielu w nim zawirowań miała w sobie ogrom energi jak te małe pieski,które mieszkały razem z nią.
Spokój jej duszy.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://z-palacu-cesarza.j.com.pl/odeszly/swieczka.gif[/IMG]

Moskiewskie były dawno temu, jak jeszcze ta rasa nie była uznana przez FCI (co zresztą stało się bardzo niedawno), ale nie zainteresowały specjalnie polskiego "rynku" (okropne stwierdzenie, ale nie znalazłam na szybko innego).

Link to comment
Share on other sites

Myśle że juz dawno zadbała o swoje pieski. Była to starsza kobieta i zawsze w jej domu byla osoba co zajmowała się pieskami.Swego czasu jej pieskami zajmowala sie moja znajoma, mieszkała u niej pare lat. Pani Fangor chciała zapisac jej swoje pieski.Niestety moja znajoma nie skozystała z tej propozycji. Napewno pieski sa w dobrych rekach. To była prawdziwa dama. mam w domu suczke z jej hodowli.YULITA Y.T.Fangor

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bachar'][IMG]http://z-palacu-cesarza.j.com.pl/odeszly/swieczka.gif[/IMG]

Moskiewskie były dawno temu, jak jeszcze ta rasa nie była uznana przez FCI (co zresztą stało się bardzo niedawno), ale nie zainteresowały specjalnie polskiego "rynku" (okropne stwierdzenie, ale nie znalazłam na szybko innego).[/quote]

Ech wielka szkoda, bo to świetne pieski. Miałam okazję podziwiać pierwszą parkę :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ojej, co za smutna wiadomość :( jeszcze 4 miesiące temu rozmawiałam z nią przez telefon... to przykre.
Matka mojej Amelki jest z hodowli Fangor.
A jezeli chodzi o jej pieski to się nie martwcie, z tego co wiem ona nie byla tam sama, bylo z nią kilka osób, ktore zajmowały się psiakami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...