Jump to content
Dogomania

Zaczerwienione oczy...


GAJOS

Recommended Posts

Witajcie dogomaniacy :)

Mam taki problem, a mianowicie co jakiś czas zauważam, że oczy mojego psiaka Juniora są zaczerwienione, tak jakby dolna część białka.

Nie jest to widoczne codziennie, wydaje mi się, że wiąże się to ze szczekaniem, i po wysiłku fizycznym, podnoszenie go na szmacie itd.

Czasami bywa tak, że wszystko jest ok, przez tydzień, dwa czy trzy. Jednak dzisiaj znowu się pojawiło to zaczerwienienie. Gdy to zaczerwienienie trzyma się dłużej niż jeden dzień , przemywam mu oczy rumiankiem, i wszystko wraca do normy po kilku godzinach.

Jak myślicie jest się czym martwić ? Raczej nie sprawia mu to bólu , oczy nie łzawią pies nie jest podenerwowany ani nic w tym rodzaju.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

podobno nie powinno się przemywać oka rumiankiem bo niektóre psy mogą mieć na niego uczulenie i skończy się jeszcze gorzej
czerwone oczy po wysiłku to normalka
znajoma vet polecała do przemywania sól fizjologiczną z apteki -sterylna, wolna od dodatków dobrze wypłukuje zanieczyszczenia i jest tania oraz pakowana w poręczne jednorazowe minimsy (po 5 lub 10 ml)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Mój pies tez ma czerwone oczy, ale w ciagu dnia. Jak pośpi, to mu bieleją, połazi trochę i już ma czerwone, nie zależnie czy na dworze, czy w domu. Wet na razie stwierdził, że to nie trzecia powieka i dał krople. Niestety nie pomagają wcale, jutro do kontroli.... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

mój psiak też ostatnimi czasy ma zaczerwienione oczy. Byłem z nim u weterynarza , bo nie wytrzymywał i drapał cały czas to oko , Ropa leciała cały czas z 4 razy przemywałem , poszedłem do weta i on mi dał krople. Wróciłem , dawałem psu codziennie krople, aż do dnia w którym powiedział że koniec. przestało być czerwone , i znowu zaczęły być ale oba czerwone. I to tak praktycznie cały czas. podczas spaceru nie widzę jego koloru. ale jak wróci odrazu czerwone i jak w domku siedzi to też i znowu drapie.. I to jest na białku oka. Wet sprawdzał wszystko w oku i nie zauważył ciała obcego , ani żadnych chorób. Czy jest sie czyms przejmowac ? ?

Link to comment
Share on other sites

Problem z oczami znam. Nasz piesek miał ciągle taką wydzielinę i czerwony oczy. Wet mówił, że trzeba operować bo jest to grudkowe zapalenie trzeciej powieki. Po operacji nie było już tej dziwnej wydzieliny ale czerwony oczy pozostały. Zmieniamy mu teraz karmę bo inny wet stwierdził, że to alergia a użytkownik tego forum mi już doradził i podpowiadał, że to może alergia na kurczaka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...