Jump to content
Dogomania

Asieq_

Members
 • Content Count

  127
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Good

3 Followers

About Asieq_

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Myślenice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć :) Przede wszystkim pies dostanie kołnierz ochronny, żeby nie drapał oka. Ze zszytych powiek wystaje sączek, który usuwany jest w trakcie wizyty kontrolnej po 7-10 dniach od zabiegu, razem z szwami. Nie ma potrzeby przemywania rany, czy innych specjalnych zabiegów wokół zszytych powiek, trzeba jedynie pilnować, żeby rana nie została zabrudzona, np. na spacerze lub żeby pies nie nadział się na jakąś gałąź. Na zdjęciu widać prawe oko 1,5 roku po usunięciu gałki. Moje wetki tak sprytnie zszyły powieki, że czarna część powiek jest widoczna.
 2. Cześć. My już rok po usunięciu oka i była to najlepsza decyzja! Pies odzyskał wigor i radość życia. Gdybym miała decydować drugi raz, nie zawahałabym się ani przez moment. Pisz, jeśli mogę Ci jakoś pomóc, chętnie podzielę się doświadczeniem.
 3. Szkoda, że brak w tym wątku dalszych wpisów.   Kobix, czy mogłabyś się podzielić doświadczeniem? Minęły prawie 2 m-ce, czy z perspektywy czasu uważasz, że zabieg był potrzebny?   Napisz proszę, stoję przed trudnym wyborem, do czwartku muszę zadecydować co dalej z okiem mojego psa.
 4. Zorientuj się, czy w okolicy, w której mieszkasz, są szkoły prowadzące kursy z dogoterapii. A jeżeli nie ma, to zbliża się czas, kiedy rusza wiele kursów, w różnych miejscowościach. Nie odpowiem Ci na pytanie, które są najlepsze, sama musisz zadecydować. Poszukaj placówki, w której chciałabyś pracować z psem i zapytaj, jak to u nich wygląda, gdzie te psy były szkolone, czy dobrze pracują. Podpytaj też samych dogoterapeutów :) Po każdym szkoleniu poproś o certyfikat potwierdzający udział psa w szkoleniu. Szkoła powinna taki wydać "z urzędu", często jednak nie wydaje ;) Co do "Cichego Dropsa" - zapytaj w samej szkole, czy psy muszą spełniać jakieś wymagania wstępne.
 5. Dokładnie ILE tygodni temu adoptowałaś tego psa? Pełny obraz zachowań psa uwidacznia się po kilku miesiącach od adopcji, trzeba z nim postąpić jak w pierwszych miesiącach życia szczeniaka, tj. dać mu możliwość reakcji na różne sytuacje, miejsca, osoby i wtedy wyciągać wnioski. Pies powinien być wysterylizowany i zdrowy. Pies powinien być posłuszny - czyli przed Tobą i psem podstawowe szkolenie z zakresu posłuszeństwa, do tego kursy typowo pod dogoterapię (nauka motywacji psa, obniżania pobudzenia itp.). To może tyle na początek :)
 6. Hejka!

  Zapraszam na dwa mega wielkie bazarki dla dwóch potrzebujących psiaków .

  Pierwszy to butik dla pań i panów na każdą porę roku :

  http://www.dogomania.pl/forum/thread...11-20-00/page3

  Drugi to różności z fajnymi pomysłami na prezenty i nie tylko :

  http://www.dogomania.pl/forum/thread...9Bci-w-budowie

  Zajrzyj a nóż coś wpadnie w oko:smile:

  Wspólna wysyłka z obydwu bazarków.

  Jeśli nie życzysz sobie takich wpisów to przepraszam i proszę o zaznaczenie w profilu.

  Pozdrawiam

  Adriano

 7. Serdecznie zapraszam na wątek jamnikowatej Megi, która od ponad 2 lat czeka na wymarzony dom.

  http://www.dogomania.pl/forum/threads/235571-Megi-w-typie-jamnika-po-ponad-2-latach-w-schronisku-czeka-na-DS-w-DT-)

 8. Zajrzyj proszę do Donalda ( w typie Ca de bestiar ) , psa dla którego eutanazja jest chyba lepsza niż życie , jedynym ratunkiem jest hotel z szkoleniowcem , ale na to potrzebujemy funduszy . Zbieramy deklaracje stałe , choćby po 1 zł . Może znajdziesz u siebie zbędną złotóweczkę ?

  http://www.dogomania.pl/forum/threads/231563-Donald-w-typie-Ca-de-Bastiar-Eutanazja-wybawieniem?p=19611435#post19611435

 9. Urlopujesz się w naszym pięknym mieście? No to koniecznie trzeba spacerniak uskutecznić.
 10. Gdzie się podziewam? W domu siedzę. Dosłownie, remonty, remonty brrrr... Trzeba się umówić w końcu :D
 11. RUDZIA WRACA DO BAZARKOWANIA

  PSIE ZAKŁADKI FURMINATOR I MISZ MASZ

  ZAPRASZAM

 12. Oj, nie dość, że brzusio ciachnięty, to jeszcze biegać nie pozwalają ;) Trzymaj się Dzidzia, minie chwilka i będzie można hasać :cool3:
×
×
 • Create New...