Jump to content
Dogomania

oddam szczaniaki


Ppx

Recommended Posts

Właśnie dostałam maila od rozsądnie brzmiącego domku (mającego psa) (jeszcze na ogłoszenie o mojej dawno już wyadoptowanej tymczasce). Domek chce małą, młodą, kudłatą dla kogoś samotnego z bliskiej rodziny, lubiącego psy. Czy wiadomo, kim był ojciec? Czy też nieduży? Kudłaty? Bo łaty i podobieństwo do rasy nie ma znaczenia, ale wiek i kudełki. (płeć nie tak istotna).
Wysłałam tym ludziom namiar na gg i maila z pierwszego postu.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że warto je normalnie oglosić, ale zrobic to tak, jak robimy tu ze wszystkimi psami do adopcji, jasno piszemy, że wizyta przed- i poadopcyjna, podpisanie umowy adopcyjnej i zobowiazanie do sterylizacji w odpowiednim wieku, które zostanie sprawdzone w ustalonym terminie. Z ogloszen zgłaszaja sie różni ludzie, porządni też. Niedawno przeprowadzałam wizyte pa dla szczeniaczka, właśnie z ogloszenia i to są fajni ludzie, a córka uczy sie w technikum weterynaryjnym. Oszolomy tez oczywiście są, ale to po prostu sie odsiewa bezlitośnie i już.
Zrób lepsze zdjęcia, każdemu psiaczkowi osobno, napiszemy tekst ogloszeniowy. Jesli umiesz zrobic ogloszenia samo, to zrób, jesli nie, to wykup pakiet na bazarku ogloszeniowym.
Jak czegos nie wiesz, pytaj, ludzie Ci pomogą.
No i koniecznie zawalcz z rodzicami o sterylizacje suni. W marcu jest "akcja - sterylizacja", w wielu lecznicach robia sterylki i kastracje dużo taniej przez miesiąc, a nawet dwa trzy. Póxniej podam Ci strone, ale sama tez łatwo znajdziesz.

edit:
A tu ktoś szuka szczeniaka właśnie takiego:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/222277-Szczeniak-west-maltanczyk-york-lub-inny-w%C5%82ochacz-%29[/url]

Edited by beta ata
Link to comment
Share on other sites

Ppx, jesteś niemożliwa :) Najpierw miot królików, teraz szczenięta... Beznadzieja. I mało mnie interesuje, czy to tata, babka czy ciotka... Miałaś czas po królikach wytłumaczyć rodzicom, na czym polega bezdomność zwierząt, przekonać do kastracji, albo samej zebrać pieniądze. Masz 18 lat, a zachowujesz się nieodpowiedzialnie jak dziecko.
Znam cię już dość długo i cały czas utwierdzasz mnie w przekonaniu, że powinnaś mieć co najwyżej rybki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beta ata']Myślę, że warto je normalnie oglosić, ale zrobic to tak, jak robimy tu ze wszystkimi psami do adopcji, jasno piszemy, że wizyta przed- i poadopcyjna, podpisanie umowy adopcyjnej i zobowiazanie do sterylizacji w odpowiednim wieku, które zostanie sprawdzone w ustalonym terminie. Z ogloszen zgłaszaja sie różni ludzie, porządni też. Niedawno przeprowadzałam wizyte pa dla szczeniaczka, właśnie z ogloszenia i to są fajni ludzie, a córka uczy sie w technikum weterynaryjnym. Oszolomy tez oczywiście są, ale to po prostu sie odsiewa bezlitośnie i już.
Zrób lepsze zdjęcia, każdemu psiaczkowi osobno, napiszemy tekst ogloszeniowy. Jesli umiesz zrobic ogloszenia samo, to zrób, jesli nie, to wykup pakiet na bazarku ogloszeniowym.
Jak czegos nie wiesz, pytaj, ludzie Ci pomogą.
No i koniecznie zawalcz z rodzicami o sterylizacje suni. W marcu jest "akcja - sterylizacja", w wielu lecznicach robia sterylki i kastracje dużo taniej przez miesiąc, a nawet dwa trzy. Póxniej podam Ci strone, ale sama tez łatwo znajdziesz.

edit:
A tu ktoś szuka szczeniaka właśnie takiego:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/222277-Szczeniak-west-maltanczyk-york-lub-inny-w%C5%82ochacz-%29[/URL][/QUOTE]

Ta akcja ma być w marcu
[URL]http://www.akcjasterylizacji.pl/edycja-2010/lista-lecznic-2010[/URL]

Link to comment
Share on other sites

hej, jak bede na komputerze to zagladne w te linki :)
dzieki za pomoc

a jak síe spisuje taka umowe
?

Wystarczy napisac tresc i dac do podpisu?

Rozgladam sie i myslalam (zalezy jaka klinka) czy by tez krolika wtedy moze wysterelizowac jak sa promocje.
moja mama jest na tak bo ja przekonalam ze z odpowiedzialnoscia ojca to tak pewnie co cieczke bedzie

a jemu cos tlumaczyc to bezsens

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Ppx, jesteś niemożliwa :) Najpierw miot królików, teraz szczenięta... Beznadzieja. I mało mnie interesuje, czy to tata, babka czy ciotka... Miałaś czas po królikach wytłumaczyć rodzicom, na czym polega bezdomność zwierząt, przekonać do kastracji, albo samej zebrać pieniądze. Masz 18 lat, a zachowujesz się nieodpowiedzialnie jak dziecko.
Znam cię już dość długo i cały czas utwierdzasz mnie w przekonaniu, że powinnaś mieć co najwyżej rybki.[/QUOTE]


Hm, łatwo sie mówi, ale Ppx choć jest prawnie pełnoletnia (jak rozumiem), to jednak nie jest samodzielna ani finansowo ani mieszkaniowo, jest całkowicie zależna od rodziców. Nie wszyscy rodzice sa chętni do zmiany poglądaów i nawyków i nie mozna o to oskarżać ich dzieci. Ppx nie jest odpowiedzialna za rodziców, Robi, co może i robi dużo, skoro tu jest, zwłaszcza jak na osobę, ktora dopiero uczy sie samodzielnego działania. I TRZEBA JEJ POMÓC ! OD TEGO TU JESTEŚMY.

Teraz musze wyjść, ale wieczorem postaram sie napisac więcej i zobaczymy, co i jak robić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...