Jump to content
Dogomania

Dramat- kilkadziesiąt zagłodzonych psów po śmierci opiekuna- pilnie dt!


esperanza

Recommended Posts

Czy są już jakieś najświeższe wieści o pieskach, czy słoma i trzy budy wystarczą przy 30 stopniach mrozu?
Poniżej link na facebooka na wydarzenie. Zgłaszają się ludzie, wpłacają, są też chętni do domków tymczasowych.Dlatego dobrze by było uzupełniać informacje o bieżącej sytuacji,bo jest ona dalej tragiczna.Ten weterynarz i burmistrz chyba czują pismo nosem, bo jest to konsekwencja kolosalnych zaniedbań. I co? I teraz niech resztka psiaków zamarza na oczach wszystkich, którzy chcą udzielić koniecznej i kompetentnej pomocy, a nie mogą ze względu na decyzje tych panów?!
Dobrze, że się burmistrz zaczął bać o swój stołek, ale szkoda, że pewne decyzje nie zapadają ze zwykłych ludzkich odruchów i nie są podyktowane najzwyczajniej sumieniem!!!


[URL="http://www.facebook.com/#%21/events/361225883890173/"]http://www.facebook.com/#!/events/361225883890173/[/URL]

Edited by Piesiak
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zapisuje wątek, już widziałam wydarzenie na fb. Słuchajcie ale tam jest ktoś z 'naszych'? Macie kontakt z tą Justyną z fb, a może jest tutaj razem z nami? Na fb na razie zero informacji a dzisiaj miały się dziewczyny z fb dowiedzieć konkretniej co i jak. Ja osobiście słyszałam że fundacja "Pies na Zakręcie" chciała pomóc w najcięższych przypadkach (zresztą na fb też zagadywali), na początku nie uzyskali odpowiedzi na ich propozycję a teraz nie wiem na czym stanęło. Wiecie czy ktoś tak kontroluje sytuację? I nie pytam tu o pana burmistrza, efekty jego kontroli właśnie teraz widać. Przydałoby się zebrać jakąś ekipę z jednego miasta i tam jechać i sprawdzić co się tam dzieje bo nie chce mi się wierzyć w zapewnienia pana burmistrza...(nie wiem czy już konkretnie fundacje zaczęły działać w tym celu, ale z dnia na dzień jest coraz zimniej, psiaki pozamarzają...).
ostatniaszansa - masz rację, trzeba codziennnie panu burmistrzowi przypominać że jest pod ścisłą kontrolą :)

Link to comment
Share on other sites

czekamy wszyscy na info Esperanzy po powrocie...ale wiem, ze to moze potrwac - dajmy sie jej ogarnac, taki mroz, tyle nieszczescia, awantury, masa fotek itp.... A pana burmistrza bombardujemy jak najbardziej - jezeli bedziemy wszyscy naciskac, to nie odwazy sie olac tematu. Jak ze mna rozmawial, to byl mocno nastroszony, a potem jakos zmiekl.... /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Tak właśnie myślałam że to ta sama osoba :) jasne, czekamy... do tej pory ciągle zaglądałam na fb bo nie znalazłam tutaj wątku, ale tutaj jest lepszy przepływ informacji. Najważniejsze to żeby psiaki miały gdzie się schować przed mrozem, budy i siano koniecznie... A pana burmistrza to chętnie bym sama wsadziła do szafki kuchennej albo poddałam 14dniowej kwarantannie na mrozie -20 stopni. Nie myślałyście o tym żeby naprawdę zawiadomić telewizję? Pan burmistrz miałby jeszcze większą mobilizację do działania i może znalazłoby się więcej DT lub DS dla psiaków

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, plinka54! Mam wrażenie, że jest kilka konkretnych propozycji pomocy na wydarzeniu na fb, ale nie ma się wrażenia, że ktoś nad tym panuje i jest jakiś odzew na te propozycje.
To pewnie dlatego, że była masa pracy w terenie i Justyna, która zakładała wątek nie ogarnia wszystkiego - i nic dziwnego. Może ona jednak mianować kogoś z zaproszonych gości adminem ( może nawet kilku adminów wyznaczyć, byle wiedzieli co wpisywać ).Jak się pojawią świeże informacje i wyczekiwane zdjęcia to
znowu pojawią się nowi ludzie do pomocy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='plinka54']Zapisuje wątek, już widziałam wydarzenie na fb. Słuchajcie ale tam jest ktoś z 'naszych'? Macie kontakt z tą Justyną z fb, a może jest tutaj razem z nami? Na fb na razie zero informacji a dzisiaj miały się dziewczyny z fb dowiedzieć konkretniej co i jak. Ja osobiście słyszałam że fundacja "Pies na Zakręcie" chciała pomóc w najcięższych przypadkach (zresztą na fb też zagadywali), na początku nie uzyskali odpowiedzi na ich propozycję a teraz nie wiem na czym stanęło. Wiecie czy ktoś tak kontroluje sytuację? I nie pytam tu o pana burmistrza, efekty jego kontroli właśnie teraz widać. Przydałoby się zebrać jakąś ekipę z jednego miasta i tam jechać i sprawdzić co się tam dzieje bo nie chce mi się wierzyć w zapewnienia pana burmistrza...(nie wiem czy już konkretnie fundacje zaczęły działać w tym celu, ale z dnia na dzień jest coraz zimniej, psiaki pozamarzają...).
ostatniaszansa - masz rację, trzeba codziennnie panu burmistrzowi przypominać że jest pod ścisłą kontrolą :)[/QUOTE]

Dwa posty wyżej napisałam że musimy poczekać bo esperanza jest ze szczeniakami w klinice !!!! Informacje będa też na fb więc spokojnie poczekajmy !!! godzina czy dwie nas nie zbawi> Prez ten czas proponuje poczytac ten watek, na pewno znajdziesz przynajmniej kilka odpowiedzi na swoje pytania :)

Link to comment
Share on other sites

Z fb jest dokładnie tak, jak mówicie: Justyna, prezeska stowarzyszenia Niczyje, założyła watek i dziś od 7 rano jest w terenie - w Różanie, potem w Makowie na rozmowie z powiatowym lek. wet., potem znów w Różanie, potem pojechały do Ostrowi Maz. zobaczyć, co z tymi 10 psami zabranymi wczoraj, i jak zadzwoniłam do niej o godz. 17, wracały już do Warszawy do lecznicy z 3 maluszkami na kroplówki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Piesiak']Dokładnie, plinka54! Mam wrażenie, że jest kilka konkretnych propozycji pomocy na wydarzeniu na fb, ale nie ma się wrażenia, że ktoś nad tym panuje i jest jakiś odzew na te propozycje.
To pewnie dlatego, że była masa pracy w terenie i Justyna, która zakładała wątek nie ogarnia wszystkiego - i nic dziwnego. Może ona jednak mianować kogoś z zaproszonych gości adminem ( może nawet kilku adminów wyznaczyć, byle wiedzieli co wpisywać ).Jak się pojawią świeże informacje i wyczekiwane zdjęcia to
znowu pojawią się nowi ludzie do pomocy.[/QUOTE]

Właśnie mam podobne wrażenie. Nie dziwię się dziewczynom, bo się przecież nie rozdwoją, ale szkoda by było właśnie przegapić pomoc jaką oferują ludzie z fb. Moim zdaniem to dobry pomysł, żeby podzielić jakoś pracę i to wszystko skoordynować. Oczywiście to tylko dobra rada, wiem że nie mam za dużo do gadania w tej kwestii i to wybór dziewczyn, ale w razie czego jakby była potrzebna jakaś pomoc (nie chodzi mi tylko o kontrolowanie fb, ale jakakolwiek inna) to zgłaszam się na ochotnika. Co kilka rąk do pracy to nie dwie (trochę zmieniłam przysłowie na potrzeby wątku ;) )

Link to comment
Share on other sites

Uwaga rozmawiałam z Czarkiem Wyszyńskim z Vivy okazuje sie , że 2- 3 dni temu burmistrz telefonował do Vivy o pomoc . Nie moga żadnego psiaka wziąc maja jeszcze do wyłapania te spod Ciechanowa po zmarłym właścicielu, ale oni trochę my trochę no i może ludzie z fb dołożą chociażby do leczenia psiaków . Czarek mówil burmistrzowi,żeby 2 pracowników pojechalo i zrobilo zdjęcia , ech... a najlepiej j jakby psy zostawili na posesji,wstawili budy, słome i karmę . ale wyszło jak wyszło. Czekajmy cierpliwie na zdjęcia esperanza miała jechać do schroniska i na to wysypisko są przeciez jeszcze psy u miejscowego weta . Przy takim mrozie robienie zdjęc to nie lada wyczyn. Viva na swojej stronie umieści zdjęcia i wiadomości. Trzymamy rękę na pulsie. 7 psiaków w schronisku, 10 u weta i 10 na tym wysypisku i te podobno w najlepszym stanie ... Na fb trzeba jakieś wieści rzucić , a na zdjęcia czekajmy spokojnie jak mówi Owieczka . Ewa

P.s gdybyśmy miały chociaż 2 -3 budy ...wybieg już gotowy tylko wstawić ( zamówiona ) furtkę ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Owieczka']Dwa posty wyżej napisałam że musimy poczekać bo esperanza jest ze szczeniakami w klinice !!!! Informacje będa też na fb więc spokojnie poczekajmy !!! godzina czy dwie nas nie zbawi> Prez ten czas proponuje poczytac ten watek, na pewno znajdziesz przynajmniej kilka odpowiedzi na swoje pytania :)[/QUOTE]

Ok, ok, przeczytałam wcześniej wątek, tylko że w bieeegu, więc nie wyłapałam pewnych informacji :oops: ale już wszystko wiem i grzecznie czekam :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='plinka54']Ok, ok, przeczytałam wcześniej wątek, tylko że w bieeegu, więc nie wyłapałam pewnych informacji :oops: ale już wszystko wiem i grzecznie czekam :roll:[/QUOTE]

Każda pomoc bardzo sie przyda i bardzo się ciesze że tyle osób zawitało na wątku za co bardzo dziekuję !! Poczekajmy, esperanza powiedziała że jak tylko dotrze do domu to wszystko napisze. Jest mroźno a dziewczyny cały dzien na mrozie i w terenie, dajmy im troszkę czasu... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Owieczka']plinka54 myśle że taka pomoc bardzo się przyda tym bardziej że jutro esperanza też bedzie w terenie :/ Nie da sie ogarnąc wszystkiego na raz a wiadomo że najlepiej wszystko działa na gorąco. :)[/QUOTE]

Nie nadążam z pisaniem :) to już na spokojnie dziewczyny przemyślą co i jak, w razie czego będę do dyspozycji ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Owieczka']Myślę że budy bardzo się przydadzą, w zasadzie chyba kasa na leczenie i DT to priorytet ale nie chce się wypowiadać jak do końca nie wiem co i jak ;/[/QUOTE]

A to napisałam odnośnie wypowiedzi ostatniejszansy, bo napisała, cytuję: "P.s gdybyśmy miały chociaż 2 -3 budy ...wybieg już gotowy tylko wstawić ( zamówiona ) furtkę ...", więc może jakby udało się te budy skombinować to mogłaby koleżanka z fundacji pomóc jeśli chodzi o DT ;) A wydaje mi się że jakby się wrzuciło info na fb to zaraz by się budy znalazły

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos'][SIZE=3][COLOR=red][B]DZWONIŁA ESPERANZA:[/B][/COLOR][/SIZE]

Są w Różanie - [COLOR=red][B]sytuacja dramatyczna!![/B][/COLOR]! 13 psów zabrało wczoraj miasto do 2 boksów na wysypisku śmieci; psy siedzą na betonie (!!!) bez bud, bez niczego! Rzucony na ziemię płat styropiany! tak miasto zadbało o psy! Karma rzucona na ziemię, zasikana i zanieczyszczana kałem! Psy wyniszczone, wynędzinałe, cud, zę ten mróz -20 przetrwały!
Burmistrz ma nadzieję, ze i tamte, zabrane na obserwację do Ostrowi, nie przeżyją w ilosci 10 sztuk, no bo to kosztuje!! Pewnie i tym wyznaczono taki sam los, do jutra ilość zmniejszy się o połowę, do piątku.........
Dziewczyny czekają teraz na kogoś odpowiedzialnego za to wysypisko i żądają, by [B]w ich[/B] [B]obecności [/B]postawiono psom budy i miski (ale pan właściciel zwleka z przyjazdem, "zrobi się, ale później).
no, wqr.... i mnie sie udzieliło :angryy:

[B]prośba Justynki:[/B]
[B]ostatniaszansa,[/B] zadzwoń do niej, może jakiś pomysł jeszcze podacie?[/QUOTE]

to sie juz kwalifikuje do naglosnienia w telewizji. skontaktujcie sie z czarna anda ona ma telefon do TVN uwaga

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...