Jump to content
Dogomania

Co to za piesek?


Luna18

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[IMG]http://i43.tinypic.com/2yum1lf.jpg[/IMG]Czy jest mozliwe zeby to byl mieszaniec z owczarkiemn niemieckim?? wiecie oco mi chodzi;)

Bylismy wczoraj na odrobaczaniu ale po niecalych 2h zwymiotowal paste:( pozniej w kupce nie bylo zadnych robakow a dzis rano zwymiotowal 4 dlugie biale robaki... teraz ma duzo wiekszy apetyt i biega skacze jak szalona az z chlopakiem balismy sie ze ma wscieklizne ;)

i mam wobec tego pytanie, ile takich glizd przecietnie ma zarobaczony pies? z 5? 15? czy wiecej nawet? moj poprzedni pies nie mial robakow dlatego sie martwie. prosze o odpowiedzi, pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Robaki były żywe, czy martwe? Jeśli pies wymiotuje robakami to oznacza, że jest po prostu zarobaczony. Czym była sunia odrobaczana? Skonsultuj się z wetem, bo trzeba powtórzyć odrobaczenie - w różnym okresie czasu, w zależności od podanego środka. Samych glist może być w organizmie kilka, ale glisty składają jaja, z których za tydzień-dwa wyklują się nowe robale - dlatego trzeba odrobaczenie powtarzać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luna18']jak wyrzygal to byly tak jakby żywe tzn zwinely sie w rulonik i byly juz martwe wiec nie wiem czy zaliczyc je do martwych czy zywych??:([/QUOTE]

Raczej żywe - tym bardziej skonsultowałabym się z wetem, nawet zadzwoniła, i zapytała, co w tej sytuacji robić: gdy pies nie ma pasożytów w odchodach, a nimi wymiotuje, a do tego zwymiotował część pasty odrobaczającej.

Link to comment
Share on other sites

dzwonilam do lekarza i powiedzial ze mam przyjsc za 2 tyg a jakby cos sie dzialo to przyjsc i na rentgen. i tak sie martwie bardzo, moze by mu dac jakies pestki z dyni albo odrobinke czosnku? bo czytalam ze dzialaja odrobaczajaco.

szkoda mi szczeniakow od tego pana skad wzielam pieska, on swoich nie szczepi i nie odrobacza, biedne psy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luna18']dzwonilam do lekarza i powiedzial ze mam przyjsc za 2 tyg a jakby cos sie dzialo to przyjsc i na rentgen. i tak sie martwie bardzo, moze by mu dac jakies pestki z dyni albo odrobinke czosnku? bo czytalam ze dzialaja odrobaczajaco.

szkoda mi szczeniakow od tego pana skad wzielam pieska, on swoich nie szczepi i nie odrobacza, biedne psy...[/QUOTE]

Nie podaje się szczeniakom czosnku, nie kombinuj na własną rękę - poczekaj do wizyty u weta.

Link to comment
Share on other sites

ok dziekuje za rady. a jeszcze wroce do poprzedniego pytania. czy moze to byz szczeniak z owczarka? ogladalam zdj owczarkow na google i sa bardzo podobne. pan od ktorego mam psa ma wlasnie owczarka ale nie wiem, czy psa czy suczke. za to twierdzi ze
mama mojego pieska to mała biala kudlata kundelka. czy to mozliwe ze taki duzy owczarek pokryl by malego włochacza?:) chyba ze klamie i to sa szczeniaki z owczarka;) przepraszam ze tak zagmatwałam;)

Link to comment
Share on other sites

samiec owczarek może pokryć nawet jamniczkę,także nie było pewnie problemu żeby pokrył małą kundelkę.jak dorośnie może przerosnąć mamusie nawet 2-krotnie,co do glist-tak jak mówiła ls-nie dawaj czosnku bo to nic nie daje,jeśli robale po wymiocie zwinęły się -to na bank są żywe.mam nadzieję,że vetmintha dr dał na 3 dni -na każdy dzień po odpowiedniej dawce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']samiec owczarek może pokryć nawet jamniczkę,także nie było pewnie problemu żeby pokrył małą kundelkę.jak dorośnie może przerosnąć mamusie nawet 2-krotnie,co do glist-tak jak mówiła ls-nie dawaj czosnku bo to nic nie daje,jeśli robale po wymiocie zwinęły się -to na bank są żywe.mam nadzieję,że vetmintha dr dał na 3 dni -na każdy dzień po odpowiedniej dawce.[/QUOTE]

Pierwsze słyszę o stosowaniu Vetmintha przez 3 dni pod rząd - tak stosuje się Aniprazol jedynie, ze znanych mi leków, ale w odpowiedniej dawce - myśmy to stosowali na naszych mocno zarobaczonych maluchach na tymczasie, u których niestety robale wychodziły obiema stronami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luna18']w poniedzialek po pracy osobiscie pojde i zapytam o szczegoly lekarza bo wydaje mi sie ze telefon odebrala pani z recepcji. powiedzala ze zyganie robalami (powiedzialam ze sa zywe) to normalna reakcja...[/QUOTE]

Jest to normalna reakcja na lek - jednak robaki przede wszystkim powinny być martwe, czyli leku było zbyt mało/źle zadziałał. Dodatkowo, jeśli wymiotuje żywymi robalami, to znaczy, że ma ich dość dużo - a po zastosowaniu preparatów odrobaczającym część robaków obumiera w organizmie psa, wydzielając toksyny szkodliwe dla życia i zdrowia szczególnie szczeniaka. Mówię na bazie tego, jak było u nas - jak pies wymiotował żywymi robalami, to dostał kolejną dawkę leku + dwie następne w odstępach tygodniowych, tylko lek był inny.

Link to comment
Share on other sites

dokładnie,generalnie jesli podejrzewamy że zwierzę jest mocno zarobaczone(tak jest luna w waszym przypadku--gdy robale-raczej glista psia-przedostają sie do żołądka)stosuje się przez 3 doby ten sam lek w dawce podzielonej(żeby nie bombardować pełną dawką psa/kota ,wskutek czego masa robali-jak napisała ls-wydziela toksyny-zatruwają wątrobę wskutek czego może dojśc naweet do śmierci zwierzęcia),p[o dwóch tyg powtórka prze 3 dni.luna-może kup od razu całą tybe vetmintha 5ml?taniej pewnie wyjdzie.10 ml raczej ci się średnio opłaca,no chyba że masz więcej zwierząt w domu typu koty

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że wszystko na spokojnie - przede wszystkim nie kupuj żadnych leków odrobaczających i nie podawaj na własną rękę :roll: Obserwuj szczeniaka - jesli zobaczysz, że ma jakiekolwiek niepokojące objawy (wymioty, biegunka, nie chce jeść, jest osowiały, brzuszek jest napięty i przy dotyku pies piszczy czy pojękuje) idź z nim od razu do weta. Ja bym dla pewności zadzwoniła jeszcze do innego weterynarza z prośbą o opinię, żeby mieć dwie potwierdzone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...