Jump to content
Dogomania

HABER_ piękny i ogromny- szukamy DT żeby nie wrócił do schronu!Potrzebna $!!!


Paulina_mickey

Recommended Posts

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Paulina_mickey']Byłyśmy dziś w schronie z Ewą i Teresz.
Wiecie co mnie się wydaje, że nie tylko ta rana na łapie jest problemem i oczka. Wg mnie on ma krzywe tylne nogi, są takie iksowate zbiegają się do środka, zrobiłam zdjęcia i nagrałam film, może będzie to widać. Szczekacz z niego straszny ale jak pracownik go wyciągnął z boksu to się uspokoił i dał sobię porobić zdjęcia.

[B]Niestety mnie się wydaje, że bez fachowej pomocy nie da się go doprowadzić do pełni zdrowia [/B]:([/QUOTE]

.[B]..czy ktoś ma na tyle czasu i determinacji, by na wątek psiaka zaprosić więcej osób?[/B]
Ten psiak nie ma szansy w schronisku... ani na tych mrozach!To jednak pies w starszym wieku i trudno oczekiwać, że znajdzie od razu ds, jeśli jeszcze tyle problemów psiak za sobą niesie :(...

Paulina, ewajanka, czy udało się konkretniej dowiedzieć [B]jaka jest diagnoza[/B] weterynarza odnośnie oczu i nogi?...jeśli jest leczony, to jakąś, nawet wstępną, musiał weterynarz postawić... że ma problemy z oczami i łapą, a tył też wygląda dziwnie, to faktycznie jest widoczne na zdjęciach i filmie. Jednak by szukać mu pomocy potrzebne są choć przybliżone "konkrety"...

Niepokojący jest też fakt gorączkowania... czy pojawiły się także inne objawy? Jak psiak czuje się dzisiaj?

Wstawiam go z apelem o pomoc na FB (bernardyny w potrzebie i stronkę adopcyjną), ale nie wiem, czy nie przydałoby się wydarzenie także:oops:
[B]Czy ktoś może zrobić wydarzenie i poprowadzić je w miarę aktywnie?...[/B] mogę być 2 administratorem, ale za często nie bedę mogła być, a tu jest stosunkowo pilna potrzeba nasilenia informacji :(

Link to comment
Share on other sites

Mogę porozmawiac z kierownikiem aby pies dotarł do kliniki na konsultację. Pracownik mogłby go przywiezc po południu, a zabrac spowrotem do schronu nastepnego dnia rano . W czasie pobytu byłby zrobiony rentgen, badania które byłyby potrzebne do dalszego leczenia.
Potrzebna na to kasa, bo kierownik ma swojego weta, i konsultacji mu nie trzeba.
Jednak ja raz miałam sytuację ze sunia która miała ogłoszenia miała kłopoty skórne i pani chciała być pewna ze nie jest to grzybica ani świerzb. Sunia została przywieziona do kliniki i zrobiono na koszt pani badania. Choroby zostały wykluczone, sunia miała sterylkę i poszła do tego domku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='teresz10']Mogę porozmawiac z kierownikiem aby pies dotarł do kliniki na konsultację. Pracownik mogłby go przywiezc po południu, a zabrac spowrotem do schronu nastepnego dnia rano . W czasie pobytu byłby zrobiony rentgen, badania które byłyby potrzebne do dalszego leczenia.
Potrzebna na to kasa, bo kierownik ma swojego weta, i konsultacji mu nie trzeba.
Jednak ja raz miałam sytuację ze sunia która miała ogłoszenia miała kłopoty skórne i pani chciała być pewna ze nie jest to grzybica ani świerzb. Sunia została przywieziona do kliniki i zrobiono na koszt pani badania. Choroby zostały wykluczone, sunia miała sterylkę i poszła do tego domku.[/QUOTE]

Bardzo przydałoby się konkretnie wiedzieć jakie psiak ma problemy, bo nawet zdeterminowanemu domkowi łatwiej podjąć decyzję jak wie na co się pisze!

Dziewczyny... [B]szukajmy środków na zdiagnozowanie chłopaka![/B]
Paulina, może dodaj tę info także do tytułu!?

A swoją drogą, czy wet schroniskowy postawił jakąkolwiek diagnozę choćby wstępną? Z informacji wynika, że Haber jest leczony, więc jakaś musi być chyba:oops:...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina_mickey']Zmieniłam tytuł, ja trochę z poślizgiem wszystko robię, bo czasu mam mniej, jeszcze ten tydzień, później po obronie będę mogła się bardziej zaangażować w jakąkolwiek pomoc :([/QUOTE]

A zdążysz jeszcze wkleić link do albumu Habra na FB i wstawić jakieś fotki?... jak nie, zrobię to po powrocie. Dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina_mickey']Z przelewem pocztowym nie było by problemu. Tylko zastanawia mnie ile musieli byśmy zebrać aby wiedzieć, że wszystkie potrzebne badania będzie można wykonać bez martwienia się o to, że nam nie starczy.[/QUOTE]

To może narazie zbierzmy deklaracje i się zobaczy. Ja mogę przekazać ubranka dziecięce na bazarek jeśli ktoś mógłby się tym zająć. Ja nie mam kiedy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Conraddo

Wydaje mi sie, ze badania sa nie tak drogie, jak potencjalnie leki - choc to tez zalezy. Niektore leki sa tanie. Warto prosic o polskie leki - na ogol sa rownie dobre (moga byc nawet lepsze), ale sa duzo tansze.

Zadzwoncie do dobrego weta - on powinien przynajmniej oszacowac przyblizony koszt badania podstawowego. Powiedzcie, ze jestescie ze schroniska i ze schronisko nie stac na wizyte u weterynarza i w zwiazku z tym zbieracie pieniadze od osob trzecich i prosicie o oszacowanie przyblizonego kosztu diagnozy.

Mysle, ze macie racje - nalezy psiaka wyleczyc albo chocby ustalic diagnoze. Wtedy latwiej bedzie o adopcje.

PODAJCIE NR KONTA.

Link to comment
Share on other sites

Guest Conraddo

Moge wam wyslac 150 zl.

PRosze o sprawdzenie czy przelew dotarl, bo czasam sa z tym problemy. Napisze: TYTYLEM PRZEKAZU "Dla Bernardyna".
Jezeli nie dotrze, zlapcie mnie gdziekolwiek na forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina_mickey']Z przelewem pocztowym nie było by problemu. Tylko zastanawia mnie ile musieli byśmy zebrać aby wiedzieć, że wszystkie potrzebne badania będzie można wykonać bez martwienia się o to, że nam nie starczy.[/QUOTE]

Koniecznie już musimy ustalić dwie rzeczy:
1. Konto
2. zakres badań jakie wstępnie bedą do przewidzenia na już... a przy okazji można choć orientacyjnie określić potrzeby finansowe...


Ad1... pilnie potrzebne jest udostępnienie konta dla Habra.
Szukajmy osoby, która poprowadzi finanse chłopaka...
[B]Czy ktoś może udostępnić konto?[/B]

Ad2... patrzac na stan Habra w tej chwili konieczne byłoby wykonanie RTG tylnych łap, zeskrobin oraz zbadanie oczu... na pewno zrobienie morfologii i biochemii krwi...
Wydaje mi się, że opisując weterynarzowi w lecznicy zauważone symptomy, można dopytać, czy jeszcze jakieś badania byłyby konieczne, by diagnoza była pełna...
[B]Czy mogłybyście dowiedzieć się jaki byłby koszt tych badań?
łatwiej prosić o pomoc dla Habra, gdy określony jest zakres badań oraz szacunkowe ich koszty.
[/B]
Zastanawiam się także nad tym, czy po wykonaniu badań, możliwe byłoby w tym schronisku podjecie koniecznego leczenia... jak myślicie- byłoby możliwe?

Link to comment
Share on other sites

Jezeli chodzi o chora lape, warto ja od czasu do czasu przemywac zwykla woda utleniona. Tylko nalozcie mu kaganiec z materialu, bo jezeli bedzie go rana piekla, moze was ugryzc z nerwow.

Moj pies tez byl kiedys bardzo pogryziony przez inne psy; babcia myslala, ze umrze, ale wyzdrowial. Dobrze dawac psu wiejskie jaja (tzn. nie z fermy) oraz zestaw witamin i mineralow.

Co do lekow, warto prosic o polskie odpowiedniki - zwykle nie sa gorsze (bywaja niektore skuteczniejsze), a sa duzo tansze.

Jezeli chodzi o oczy, warto podawac beta-karoten (moze byc wit. A), wit. E oraz CYNK. Jezeli znajdziecie produkt z drozdzami oraz luteina z zeaksantyna - warto kupic.

To stosuje sie na oczy dla ludzi - i pewnie psu tez moze pomoc.


[quote name='Paulina_mickey']Zmieniłam tytuł, ja trochę z poślizgiem wszystko robię, bo czasu mam mniej, jeszcze ten tydzień, później po obronie będę mogła się bardziej zaangażować w jakąkolwiek pomoc :([/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Wszystko ok tylko jest jeden problem, tam w schronisku oni chyba nie będą podawać tego wszystkiego i póki pies nie będzie w DT nie będziemy mieć pewności, że wszystkie zalecenia będą dopełnione prawidłowo...Tam nie ma wolontariatu, który odwiedzał by psa co dziennie. Jedynie od czasu do czasu porobić zdjęcia ktoś wpada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alexa77']Ja mam wolne miejsce zaplacone za luty w hoteliku z bardzo dobra opieka wlascicielki i opieka weterynaryjna.Pies za ktorego oplacalam dotej pory znalazl dom i jego miejsce jest wolne, jezeli chcecie to mozna tam ulokowac tego bernardyna.[/QUOTE]

A można wiedzieć gdzie to miejsce, daleko?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...