Jump to content
Dogomania

Choroba yorka


lotos80

Recommended Posts

Witam przeszukałam forum ale chyba się już pogubiłam, mam mętlik w głowie:roll: Nie wiem czy moje pytanie może być tutaj założone, jeżeli nie to proszę o przełożenie w odpowiednie miejsce. Więc chodzi o to iż moi rodzice 2 stycznia wzięli ze schronu psa w typie yorka, wszystko było dobrze oprócz tego że maluch czasem kichał no ale psy kichają jak ludzie więc nie było powodów do niepokoju. Po tygodniu u weta okazało się że kichanie spowodowane jest tym,że yorkuś ma chore płuca:placz:, został na noc w klinice na badania kazali przyjść po psa na drugi dzień po 18ej. Koszt 250zł. Wszystko ok leczenie kosztuje ale niestety po dwóch dniach znów trafił do weta ponieważ miał krople krwi w moczu-rozpoznanie kamienie w pęcherzu. Potrzebna jest operacja koszt 500zł:-(
Od soboty jest w klinice na obserwacji dziś miał mieć tą operację ale lekarz niby nie miał czasu bo miał inne psy(tak powiedziała mi mama)i tego nie mogę pojąć poza tym kazał rodzicom jechać do Wrocławia na badania żeby zobaczyć czy te kamienie nie są wytwarzane przez wątrobę bo jak tak to operacja i tak nic nie zmieni :crazyeye:. Ze schronu piesek wzięty jako zdrowy nikt mojego taty nie poinformował o tym iż pisek jest przeziębiony, ma ok roku, nie jest jeszcze zaczipowany ani wykastrowany. Kierowniczka przez tel powiedziała że skoro koszty operacji to 500zł to może w uzbieraniu funduszy pomogą wolontariusze którzy "są za yorkami" ale nie nie wiem gdzie takich osób szukać:-(. Dodam że rodzice wcześniej też z tego schronu mieli teriera walijskiego, i było wszystko dobrze pisek przeżył 15lat zachorował jakieś 3dni przed śmiercią:placz: No ale to już nie na temat. Przepraszam że się aż tak rozpisałam, będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc

Link to comment
Share on other sites

ogłoś się na forum "wszystko o pach", "akcje", czy "mają właścicieli ale potrzebują pomocy". Może zrób ogłoszenie na allegro "york ze schroniska potrzebuje pomocy" czy jakoś tak...
biorąc psa, nieważne skąd- ze schroniska za darmo czy z hodowli za 2-3tys zł, trzeba liczyć się z tym że utrzymanie psa kosztuje, że może zachorować itp., Rozumiem jednak że dopiero co psa wzięliście a tu już koszty, dlatego napisz w tych ogłoszeniach jak wygląda sprawa, ile pieniędzy potrzebujesz, napisz że każdemu kto pomoże wyślesz rachunek od weterynarza (żeby była pewność że są to pieniądze na leczenie). Ludzie powinni Ci pomóc, bo Ty wzięłaś malucha ze schroniska i dałaś mu nowy dom, co się chwali.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź ;) maluszek jest już po operacji:multi:, za tydzień czeka go ściągnięcie szwów no i czekamy na wyniki kamieni które poszły do badania.Mam nadzieję że już będzie dobrze:) A teraz po operacji to te ogłoszenia w sprawie pomocy to już nieaktualne, rodzice przecież już zapłacili. Ale bardzo dziękuje za szczegółowy opis jak i gdzie to można zgłosić.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...