Jump to content
Dogomania

Agresywny spaniel. Jak z nim postepowac, poradzcie.


charminggirl

Recommended Posts

Witam.

Dostalam 2,5 rocznego cocker spaniela. Pies jest mily i kochany, ale do czasu...
Warczy na mnie:shake: i szczeka gdy nie pozwalam mu na cos, nie wiem co mam zrobic.
Na razie konsekwentnie przemawiam do niego podwyzszonym tonem, on wtedy jeszcze bardziej warczy, ale po ktoryms moim powtorzeniu chyba rezygnuje i np. schodzi ze stolu ;-).
Nie wiem czy dobrze robie.
Wczoraj np. lezal 3 godz. za tapczanem (tam znalazl sobie miejsce) i warczal, no to zostawilam go w spokoju.

Najbardziej strach mi zaglada w oczy gdy nad ranem wskoczy na wyrko i kaze mu zejsc, bo np. stoi na mnie ;-) a mnie to zaboli. Wtety on ma przewage nademna, bo ja wrecz boje sie ruszyc, ale udaje ze jestem twarda, mowie i mowie ze ma zejsc, az w koncu schodzi.

Czy macie dla mnie moze jakies rady??

Link to comment
Share on other sites

I tak właśnie trzymaj - musisz być zabójczo wręcz konsekwentna! Ja miałam takiego właśnie zbójnika przez 17 lat... cockera oczywiście, no więc wiem jak to jest. Na pewno Ci się uda tylko potrzebna Ci cierpliwość, w końcu pies zrozumie, że nie ma sensu się z Tobą "kłócić" bo i tak mu nie ustąpisz :)

Dogomania ma całe podforum poświęcone problemom wychowawczym, tutaj: [url]http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=30[/url]

Miłej lektury!

I takie pytanie, jak wygląda sprawa legowiska? Ma swój ukochany "fort" za kanapą a oprócze tego własne łóżeczko? Gdzie przeważnie śpi?

Mój poprzedni pies o którym wspominam na początku posta robił coś podobnego, kiedy wyjeżdżaliśmy na wieś. Było tam jedno łóżko pod które od razu wpełzał i zaczynał go bronić jak ostatniej deski ratunku. Pewnego dnia po prostu zablokowałam je wstawiając pod spód stare walizki i pudełka i problem minął.

Link to comment
Share on other sites

Hej,
Dzieki za odpowiedz :)

Piesek zachowuje sie coraz lepiej. Co do legowiska to ma swojego miska (a'la kocyk) obok kanapy, ale raczej na nim nie spi :/
Jest u nas dopiero 6 dni wiec raczej spi gdzie mu sie podoba, ale ostatnio upatrzyl sobie fotel ;)

Nie zganiam go z niego, bo mam jeszcze setera irlandzkiego (tzn. u mamy bo juz 2 tyg mieszkam sama :P) i to takze jest raczej pies kanapowy a mi to nie przeszkadza.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem przynajmniej na poczatku powinnas ograniczyc mu jlezenie na foteliku ktory sam sobie wybral.

sprobuj kazac mu sie polozyc na jego legowisku i dawaj mu nagrody jezeli tam zostanie

nigdy nie ustepuj nawet jak warczy i sie go boisz, a podczas zabawy powal go na ziemie i przytrzymaj przez moment tak zeby sie nie mugl ruszyc w ten sposob zrozumie zy ty tu zadzisz

tak samo mozesz zrobic w momencie jak na ciebie warczy

zycze powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...