Jump to content
Dogomania

Prośba o pomoc


dap14

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie

Zakupiłem pieska z zarejestrowanej hodowli (10 tygodni), posiadam rodowód oraz umowę kupna-sprzedaży. Gdy piesek jechał z nami do domu pierwszy raz wymiotował , za dwa dni miał biegunkę i wymiotował. Okazało się, że nie był odrobaczony i za całe leczenie (kroplówki, antybiotyki itp.) zapłaciłem około 200 zł. Właścicielka psa uważa, że był odrobaczony i znajduje się wpis w książce zdrowia. Czy mogę wnosić o zwrot kosztów leczenia?, jakie dokumenty należy wypełnić?, jakie są podstawy prawne?.
Z góry dziękuję za pomoc.
Dariusz

Link to comment
Share on other sites

Prawo uważa,że jak pies był chory do 76 godzin od chwili zakupu to odpowiedzialność spada na hodowcę .Jak w tym czasie byłeś u weterynarza i zaczął leczenie to z całą dokumentacją(mam nadzieję,że w umowie jest również data nabycia psa) idziesz do sądu cywilnego o ile hodowca nie zechce partycypować w kosztach leczenia. No i może by jednak jakaś niespodziewana kontrola u hodowcy może warunki nie najlepsze takich trzeba piętnować.

Link to comment
Share on other sites

Na jakiej podstawie twierdzi Twój weterynarz,że pies nie był odrobaczony,przecież powinna być naklejka w książeczce wraz z podpisem i pieczątką weterynarza.Chociaż też możę być wina hodowcy,że kupił środek na odrobaczenie i podał to innemu psu.Szczeniak wg.zasad powinien być dwa razy odrobaczony i dopiero sprzedany.

Link to comment
Share on other sites

Informacja o tym, że był źle odrobaczony podała sama właścicielka, gdyż stwierdziła, że pies dostał połówkę tabletki. Dodatkowo w wymiocinach i kale znajdowały się 15-cm bardzo rozwinięte robaki. Naklejka oczywiście znajduje się w książce zdrowia psa , lecz wiadomo jak jest z tym odrobaczaniem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...