Jump to content
Dogomania

DZIECIAK_bernardyn SYLWUŚ_ JUŻ w swoim domu_ pomóż spłacić DŁUG za hotel!


zuzlikowa

Recommended Posts

Podrzucam maluszka do góry i lecę na spacerek z psiurkami...

ale jeszcze zaproszę :)... a co tam- zawsze warto spróbować :)...

może przydadzą się:

_[SIZE=4] [B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/221603-Prosto-z-Anglii_Quality-Street_NESTLE_CUKIERKI-na-d%C5%82ugi-SYLWUSIA_SZYBKI-26.1"]słodkości prosto z Anglii..[/URL]. [COLOR=red]26.01[/COLOR][/B]

_[B] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/221604-GUERLAIN-FM-AVON-Oriflame-Schwarzkopf-Maxfactor-i-PER%C5%81Y%21-_na-BDT_31.01"]kosmetyki markowe i perły.[/URL][COLOR=red].. do 31.01[/COLOR][/B][/SIZE]

[SIZE=4][COLOR=red]_ [B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/221317-Serwetki-podk%C5%82adki-bie%C5%BCniki-lambrekiny-firany-po-szewki-na-BDT-i-Bernardyny_27.01"]Serwetki, podkładki, bieżniki[/URL][/B]... [B]do 27.01[/B]

_ [B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/221315-Torby_torebki_plecaki_siatki-na-zakupy_kosmetyczki-na-BDT-i-Bernardyny_25.01"]TORBY, torebki, plecaki[/URL].[/B].. do 25.01...[/COLOR][/SIZE][SIZE=4][COLOR=red][B][COLOR=black]Dziś OSTATNI DZIEŃ... do 21-ej[/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE]

[SIZE=4][COLOR=red]_[B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/221302-Dla-bernardyniego-dzieciaka-SYLWUSIA_Bi%C5%BCuteria-r%C4%99cznie-wykonana_kamienie-srebro_25.1"] Biżuteria hand made[/URL][/B]... do 25.01...[/COLOR][/SIZE][SIZE=4][COLOR=red][B][COLOR=black]Dziś OSTATNI DZIEŃ... do 21-ej[/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=red]
[/COLOR][/SIZE][SIZE=4][COLOR=red]_ [B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/221269-Bazarek-dla-Bertiego-do-31.01godz.-22.00-bi%C5%BCuteria-r%C4%99cznie-robiona"]Biżuteria hand made[/URL][/B] [B]od basiunia 131[/B]... do 31.01[/COLOR][/SIZE]...a ten chyba się już skończył... piescofajnyjest wykupił [B]chyba[/B] wszystko:multi::evil_lol:


[SIZE=5][SIZE=3][B]Zapraszamy w imieniu bernardyniastych: Bertiego, Kami i Sylwusia oraz BDT BUDRYSEK...[/B]
i [/SIZE][B][SIZE=3]o licytację oraz pokazywanie bazarków prosimy![/SIZE][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 787
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ależ piękny ten maluszek, trzeba jak najszybciej ściągać pomoc, nie tylko wielbicieli tej rasy, on ma szanse na szybką adopcję! Zapisuję ten wątek w nadziei że zjawi się nas więcej, nie zabieram cukierków daje 30 zl jednorazowej wpłaty na dobry początek niezależnie od bazarku z którego tu trafiłam, proszę o konto Sylwusia !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TERESA BORCZ']ależ piękny ten maluszek, trzeba jak najszybciej ściągać pomoc, nie tylko wielbicieli tej rasy, on ma szanse na szybką adopcję! Zapisuję ten wątek w nadziei że zjawi się nas więcej, nie zabieram cukierków daje 30 zl jednorazowej wpłaty na dobry początek niezależnie od bazarku z którego tu trafiłam, proszę o konto Sylwusia ![/QUOTE]

Myślę podobnie... jest dzieciakiem i choć niestety takim, którego opiekun nie zadbał o wychowanie i uczenie gigancika jak bezpiecznie żyć z człowiekiem, to jednak jest w tym wieku, że szybko i niejako naturalnie nauczyć się tego może i ...chce:) ( a widać, że powolutku już się to dzieje- Sylwuś obserwuje zachowania Kuny i na nie odpowiada swoim zachowaniem... i jak każdy psiak, usiłuje "nagiąć się" do zasad człowieka... choć to nie zawsze mu się udaje jeszcze, ale wszystko wymaga spokoju, konsekwencji i czasu...czasu...czasu! Toć Sylwuś, w wiek nastolatka wchodzi i własne ja też prezentować musi :evil_lol:...).

[B]Dziękuję TERESO... konto już wysyłam!...
i oczywiście zapraszam wszystkich serdecznie do chłopaczka- [/B]teraz ma trochę problemów i niepokój wzbudza stanem zdrowia i zachowaniem( w poniedziałek badania i jeśli ogólny stan zdrowia pozwoli- lub zmusi:(, będzie będzie kastrowany i będzie miał robione oczko ... kumulujemy wszystkie konieczne zabiegi, by nie powtarzać bez potrzeby przyśpienia)... kciuki mocno zaciśnięte i pomoc bardzo potrzebne i wskazane...bardzo...

[COLOR=sienna]...niestety nie zdecyduję się na rozsyłanie zaproszeń ani spamowanie na innych wątkach niż moje- ban jest mi teraz nie potrzebny( wątki psiaków beniastych w potrzebie i mnogość bazarków dla nich...nie mogę ryzykować:shake:)... a takie zaproszenia bardzo by się przydały :([/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Tak bardzo Sylwuś zapadł mi w serce, że cały czas o Nim myślę... Żeby ze zdrowiem wszystko się ułożyło i żeby znalazł się jakiś domek dla Maluszka....'On jest taki sliczny i jakby w tej swojej wielkości bezradny....
Cóż On może biedny poradzić na to, że ktoś zupełnie zaniedbał Jego wychowanie????
Najpierw wybawili sie puchatą kuleczką, a jak kuleczka zrobiła się za wielka, to........ won z domu!!! Ej "ludzie"' "ludzie"..........

Link to comment
Share on other sites

Sarunia cudnie ze jestes powzruszaj swoich znajomych Sylwuniem może zajrzą, ja też to zrobię, w miarę możliwości, on w dobrobycie sam się nauczy wszystkiego i zostanie salonowcem jak nasz Timon,

poszło 30zł jednorazoweJ ustanawiam od lutego 10zł stałej deklaracji bo odszedł niestety ze starości jeden z moich ukochanych podopiecznych, Buraj, w najlepszym na świecie hoteliku/

polecam podawanie mu od już na regulację przewodu pokarmowego 1 odrobaczenie dobre 2 siemię lniane odtłuszczone do karmy 3 pro/prebiotyk z dodatkiem wit c może Nutriplant forte lub inny dobry, potem sie wybada oco chodzi jak to nie pomoże, powinno

moze sie sytuacja z dziwnym załatwianiem poprawić, sporo kleiku ryżowego, świetnie reguluje karma sucha purina jagnięcina z ryżem po dyszcze za kilo, miała taki problem moja tymczaska bardzo stara i chora, po operacji śledziony a już była taka jak kupka znormalniała/ była jak umalucha naszego!

oczka natychmiast pięknie przemywać i kompresować silna essencją z mocnej prawdziwej herbaty listkowej nie w torebkach, bardzo pomaga to lek od 3000 lat/ja tak lecze wszelkie zapalenia oczu u moich psiaków, a ten widać ma zapalenie spojówek, uważac by okład nie był za ciepły lub zimny/

no i prosimy o uzupełnienie deklaracji i wpłat bo to zachęca, ma już jedną odemnie stałą choą małą,

Edited by TERESA BORCZ
Link to comment
Share on other sites

[quote name='TERESA BORCZ']Sarunia cudnie ze jestes powzruszaj swoich znajomych Sylwuniem może zajrzą, ja też to zrobię, w miarę możliwości, on w dobrobycie sam się nauczy wszystkiego i zostanie salonowcem jak nasz timon,

poszło 30zł jednorazoweJ ustanawiam od lutego 10zł stałej deklaracji bo odszedł niestety ze starości jeden z moich ukochanych podopiecznych, Buraj, w najlepszym na świecie hoteliku/

polecam podawanie mu od już na regulację przewodu pokarmowego 1 odrobaczenie dobre 2 siemię lniane odtłuszczone do karmy 3 pro/prebiotyk z dodatkiem wit c może Nutriplant forte lub inny dobry, potem sie wybada oco chodzi jak to nie pomoże, powinno

moze sie sytuacja z dziwnym załatwianiem poprawić, sporo kleiku ryżowego, świetnie reguluje karma sucha purina jagnięcina z ryżem po dyszcze za kilo, miała taki problem moja tymczaska bardzo stara i chora, po operacji śledziony a juz kupka znormalniała/[/QUOTE]

Dziękujemy... zapisuję [B]pierwszą deklarację stałą[/B] dla Sylwusia...

Siemię i probiotyk z pewnością nie zaszkodzą... podobnie z kleikiem... z puriną na razie nie da rady wystartować( lekko kilo na dzień... lub coś koło tego, dla maluszka by wychodziło) i tu na razie się wstrzymamy, tym bardziej, że nie ma pewności czy problem jest jelitowy( obraz raczej sugerowałby inne podłoże, ale badania wykażą i wtedy być może będzie trzeba decyzję co do karmy zmienić... czekamy do poniedziałku z nadzieją, że badania dadzą jednoznaczną odpowiedź).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sarunia-Niunia']Tak bardzo Sylwuś zapadł mi w serce, że cały czas o Nim myślę... Żeby ze zdrowiem wszystko się ułożyło i żeby znalazł się jakiś domek dla Maluszka....'On jest taki sliczny i jakby w tej swojej wielkości bezradny....
Cóż On może biedny poradzić na to, że ktoś zupełnie zaniedbał Jego wychowanie????
Najpierw wybawili sie puchatą kuleczką, a jak kuleczka zrobiła się za wielka, to........ won z domu!!! Ej "ludzie"' "ludzie"..........[/QUOTE]

Cóż... i ja często myślę, że "kuleczka" do zabawy służy, a z chwilą gdy zmienia sie w psa( a to bardzo szybko następuje), ludzie odpuszczają i opuszczają te psiaki...

Link to comment
Share on other sites

Zerknijcie czy niczego nie pominęłam...



[B][SIZE=4][U][SIZE=5]ROZLICZENIE WPŁYWÓW I WYDATKÓW:

[/SIZE][/U] [COLOR=red]Konto dla Sylwusia prowadzi zuzlikowa...[/COLOR][/SIZE][/B]



[LEFT][SIZE=5]Zobowiązania bieżące [COLOR=darkred][B]do uregulowania[/B][/COLOR][/SIZE] - styczeń 2012:

_ wizyta kontrolna u weterynarza(13.01), lekarstwa- odrobaczenie,odpchlenie, krople z antybiotykiem do oczu... 95zł
_ hotelowanie 13-31.01.2012 (19 x 15zł)... 285zł
.................................................. .................................................. .....
razem...[B]380zł[/B] [/LEFT]


[B]DEKLARACJE STAŁE:[/B]

_TERESA BORCZ...10zł(od lutego2012)
.....................................................................
razem [B]10zł[/B]


[B]DEKLARACJE JEDNORAZOWE:[/B]

_ TERESA BORCZ...30zł
............................................
razem...[B]30zł[/B]


........................................................
..........................................................................................
........................................................


[SIZE=4][B]WPŁYWY:[/B][/SIZE]

_ Alexa77... 347,79 zł
................................................
razem... [B]347, 79 zł
[/B]

[SIZE=4][B]WYDATKI(uregulowane):[/B][/SIZE]

... zaliczka 200zł na badania w poniedziałek 30.01
.................................................................................
razem... [B]200zł[/B]


[COLOR=red][B]Aktualny zakres potrzeb:[/B][/COLOR]
380zł plus koszta badania i zabiegów oraz ew. leczenia (30.01.2012...zaliczkowo przelane zostało już 200zł)...
wpłynęło 347,79zł na leczenie...

[SIZE=5][B]Sylwuś... słodki, wypłoszony dzieciak bernardyni... bardzo prosi o pomoc...

[/B][/SIZE][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/526/015zm.jpg/"][IMG]http://img526.imageshack.us/img526/4673/015zm.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TERESA BORCZ']

oczka natychmiast pięknie przemywać i kompresować silna essencją z mocnej prawdziwej herbaty listkowej nie w torebkach, bardzo pomaga to lek od 3000 lat/ja tak lecze wszelkie zapalenia oczu u moich psiaków, a ten widać ma zapalenie spojówek, uważac by okład nie był za ciepły lub zimny/

no i prosimy o uzupełnienie deklaracji i wpłat bo to zachęca, ma już jedną odemnie stałą choą małą,[/QUOTE]

:)...uzupełnione już jest i znajdziecie wszystkie dane nie tylko tutaj, ale i na stałe na 1 stronie w poście 2... bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu porządku w rozliczeniach i zwrócenie uwagi gdybyście zauważyły najmniejsze pomyłki lub nie uzupełnione wpisy.
Ja będę się starać na bieżąco uzupełniać, ale przypadki chodzą po zgredziku, więc bardzo liczę na pomoc Waszą.

Co do oczka, to już w zasadzie jest ok (ale weterynarz sprawdzi)...jednak bez zlikwidowania entropium, ani antybiotyk, ani herbatka nie pomoże( to i mój specyfik od oczu :) wypróbowany nie tylko na psiakach, ale od wielu lat i na mnie samej), a rzęsy podrażniając trzecią powiekę i spojówki, będą powodowały nawroty stałe stanów zapalnych: spojówek i trzeciej powieki... z grudkowatym zapaleniem trzeciej powieki nie poradzi sobie nawet herbatka, ale tu nie było na szczęście o tym mowy.

Link to comment
Share on other sites

Przed momentem miałam zapytanie o Sylwusia z tablicy... wklejam odpowiedź jaką wysłałam , by nikt nie był zaskoczony wymogami jakie stawiamy ew. ds:

W odpowiedzi na maila:
"Dzień Dobry
Czy ten pies jest do oddania i gdzie się ddokładnie znajduje?
Pozdrawiam"
...napisałam:

"Tak, Sylwuś szuka domu...
Przed adopcją będzie wykastrowany, warunkiem adopcji jest wizyta przed adopcyjna w miejscu i z ludźmi , z którymi ma żyć oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
Bezwzględnie wymagam także, by po psa do hotelu przyjechali sami przyszli opiekunowie( ostatnia możliwość weryfikacji decyzji o adopcji gigancika).
Sylwuś przebywa teraz w hotelu dla psów, ok. 50 km na północ od Białegostoku.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani adopcją Sylwusia, bardzo proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy:
506479242... [email][email protected][/email].
Pozdrawiam serdecznie...Roma W..."

...nie miałam jeszcze kontaktu z tym adresem mailowym... zobczymy, czy dostaniemy odpowiedź...
Tak, czy siak- teraz najważniejsze jest i tak badanie przewidziane na 30-ego. Wszystkie następne kroki bedą podejmowane w zależności od tego.

Link to comment
Share on other sites

Też uważam, że transport psiaka jest jakąś weryfikacją - zdarzają się i tacy, którzy czekają, żeby przywieźć im psiaczka pod drzwi, i najlepiej za darmo...
Ale teraz i tak najważniejsza jest diagnoza!!!
[COLOR=red][B]A ja jeszcze raz poproszę, aby pieniążki w kwocie 46zł, z zakupionych przeze mnie torebek w opcji KT na tym bazarku
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/221315-Torby_torebki_plecaki_siatki-na-zakupy_kosmetyczki-na-BDT-i-Bernardyny_25.01"]Torby_torebki_plecaki_siatki na zakupy_kosmetyczki na BDT i Bernardyny_25.01[/URL]
były przeznaczone tylko dla Sylwusia. Ja wiem, że Sylwuś był jednym z kilku potrzebujących, ale myślę, że mogę o to prosić!!!
[SIZE=4]To ze względu własnie na Niego licytowałam tak wysoko, choć konkurencji nie było żadnej...[/SIZE][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wadercia']ah.. zle przeczytalam :)
Kochane ciocie a czy moge teks do pierwszego postu skopiowac do swojego bazarku? :)
bo nigdy nie wiem co w nim napsiac?:)[/QUOTE]
Nie mogę odpowiadać za Sylwusiowe ciocie, ale służę pomocą ze swojego bazarku:
[B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/221281-Mega-Kiermasz-dla-dw%C3%B3ch-chorych-jamniczek-do-31.01.2012r.-do-19.00"]Mega Kiermasz dla dwóch chorych jamniczek do 31.01.2012r. do 19.00[/URL][/B]


a Wadercia i zmień sobie datę końca bazarku, bo wpisałaś 4... stycznia, a raczej chodzi Ci o luty, cio? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...