Jump to content
Dogomania

krew w moczu kale i wymiotach


juli88

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

krew tak ale jak skończy brać leki, on jest teraz nafaszerowany (po 5 zastrzyków dostawał)
więc zrobię krew (choć wet nic nie mówił) w przyszłym tygodniu.

Zapomniałam odpisać co do lecznicy - my z pod Poznania i chodzimy na Wojska Polskiego.
Wczoraj była inna pani weterynarz (nie wiedziałam że prowadzącej nie będzie)
zazwyczaj jest tak, że przy pierwszej wizycie jest "właściciel panikuje" przy drugiej już biorą Cię poważnie
a wczoraj było pierwszy raz z tą Panią Wet.

Ale to dobry weterynarz, już nie raz mi pomogła.

Dziś kupki nie było, po pracy zrobimy długi spacer i zobaczymy czy coś będzie.

No i ta wetka powiedziała, że to może być od żwacza. Pies mógł połknąć za duży kawałek co podrażniło jelita.
Dostałam syrop i antybiotyk do domu. Dziś kupię probiotyk Lakcid.
Pies je puszkę RC industrial dla trzustkowców. Taka dieta na kilka dni.
Jak wszystko będzie ok to później pomału mamy wracać do zwykłej karmy i zobaczyć czy są jakieś problemy.

Co jeszcze może oznaczać żółty kał?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='juli88']krew tak ale jak skończy brać leki, on jest teraz nafaszerowany (po 5 zastrzyków dostawał)
więc zrobię krew (choć wet nic nie mówił) w przyszłym tygodniu.

Zapomniałam odpisać co do lecznicy - my z pod Poznania i chodzimy na Wojska Polskiego.
Wczoraj była inna pani weterynarz (nie wiedziałam że prowadzącej nie będzie)
zazwyczaj jest tak, że przy pierwszej wizycie jest "właściciel panikuje" przy drugiej już biorą Cię poważnie
a wczoraj było pierwszy raz z tą Panią Wet.

Ale to dobry weterynarz, już nie raz mi pomogła.

Dziś kupki nie było, po pracy zrobimy długi spacer i zobaczymy czy coś będzie.

No i ta wetka powiedziała, że to może być od żwacza. Pies mógł połknąć za duży kawałek co podrażniło jelita.
Dostałam syrop i antybiotyk do domu. Dziś kupię probiotyk Lakcid.
Pies je puszkę RC industrial dla trzustkowców. Taka dieta na kilka dni.
Jak wszystko będzie ok to później pomału mamy wracać do zwykłej karmy i zobaczyć czy są jakieś problemy.

Co jeszcze może oznaczać żółty kał?[/QUOTE]

Julii uwierz ze moze oznaczac WIELE nie chce cie straszyc bron boze bo moze oznaczac problemy z jelitami a moze tez powazna chorobe. u mnie w lecznicy zanim podadza leki ZAWSZE robia badanie krwi. jest to podstawa diagnozy moim zdaniem. Mowie ci upieraj sie przy badaniu krwi. Zobaczymy jakie beda proby watrobowe.
Trzustka powiadaja tak? czyli kal ze sluzem z widocznym jakby tluszczem? zrob badanie na strawnosc wogole. zbadaj ten kal. pod katem pasozytow,lambli przydaloby sie na heliobacter tez. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nika611']Julii uwierz ze moze oznaczac WIELE nie chce cie straszyc bron boze bo moze oznaczac problemy z jelitami a moze tez powazna chorobe. u mnie w lecznicy zanim podadza leki ZAWSZE robia badanie krwi. jest to podstawa diagnozy moim zdaniem. Mowie ci upieraj sie przy badaniu krwi. Zobaczymy jakie beda proby watrobowe.
Trzustka powiadaja tak? czyli kal ze sluzem z widocznym jakby tluszczem? zrob badanie na strawnosc wogole. zbadaj ten kal. pod katem pasozytow,lambli przydaloby sie na heliobacter tez. :)[/QUOTE]

no już kilka razy u kilku wetów przerabiałam, że "panikuję"
dlatego na poważnie biorą mnie na drugi dzień jak nie ma poprawy. Zawsze uważałam, że oni wiedzą co robią.
Wiem, wiem nie zawsze tak jest. Ale Ci weterynarze już kilka psów mi wyprowadzili z tego. No i w tym Dyzia w styczniu...

Śluz nie był tłusty, był zwykły.

Żałuje, że nie zażądałam badania krwi jak przyszłam w pierwszy dzień... Ale to jest nauczka na przyszłość.

A i pies miał czyszczone gruczoły odbytowe i było tego sporo (pierwszy raz w życiu - ma 11 miesięcy)

Link to comment
Share on other sites

U mnie tak samo. ze panikuje nie martw sie;) ale pamietaj na przyszlosc zawsze wrecz "zadaj" badania krwi. masz do tego prawo - place - wymagam:P ja nie sadze zeby to byla trzustka ale nie jestem wetem wiec byc moze . ale trzeba potwierdzic moim zdaniem:)

Link to comment
Share on other sites

tak wiem, że kupa miała być innego koloru ale była typowo żółta (jak słonecznik)

Dziś pies zrobił 3 kupki. Pierwsza miała troszeczkę tego samego żółtego koloru co wczoraj ale w 99% była ładna zwarta brązowa, a dwie pozostałe bez żółtego.

Czasami mi głupio na tych spacerach w centrum miasta oglądać dokładnie tych kup ;) ludzie maja mnie za dziwaka hahaha :)

Link to comment
Share on other sites

jeszcze nie przerwałam... dziś i jutro ostatnia dawka.
Dziś miałabym podać około 18.

Ale koopal jest ok a pojawiły się wodne wymioty.
Pies schudł i jest troszkę apatyczny.
Ale apetyt ma ogromny. Podaj mu 4 razy dzienni puszkę RC industrial żeby układu pokarmowego nie obciążać,
ale dziś rano jeść mu nie dałam po tych wymiotach. Dostanie ok 9 jak TZ się obudzi i nie będzie wymiotów.

Link to comment
Share on other sites

jeśłi wymiotował rano to przesuń puszke na godz 12 lub dalej nie podrazniaj jedzeniem żołądka(wymioty sa przewaznie spowodowane jego podraznieniem).NIE PRZERYWAJ ANTYBIOTYKU.nawet jeśli wszystko jest ok.psa nie doleczysz i problem za kiilka dni powróci

Link to comment
Share on other sites

Mnie niepokoi ze pies schudl. To faktycznie moze sugerowac trzustke : wilczy apetyt + utrata masy ciala. Juli kochana plan jest taki : dokoncz antybiotyk i BEZWZGLEDU na jego stan zdrowia (nawet jak sie poprawi) idz z nim na czczo w poniedzialek do weta na badania krwi! :)

Link to comment
Share on other sites

Tak zrobię. A jak się wymioty się pojawią to pójdę już dzisiaj.

Może ta ostra biegunka - głodówka, a teraz ta nisko tłuszczowa karma spowodowała że schudł i nie może przytyć? Tyle ile zje tyle wykupci...

Pies jest lękliwy, ma problemy behawioralne. Przez co po zachowaniu trudno go ocenić czy jest ok czy nie.
Ale po porannych wymiotach był bardzo wystraszony. Nie wiem czy stresował się samą sytuacją czy coś go bolało, jak wychodziliśmy na spacer to strach mu minął.

a o tego psa chodzi:

[IMG]http://i49.tinypic.com/15o8myd.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Piekny jest:) ja mam podobne problemy z pieskiem ale u nas to zoladek nawala...wyszlo na zdjeciu RTG. Moj tez jest taki humorzasty ze czasem nie wiem czy on sie zle czuje czy cos mu nie pasi:) i niestety po wymiotach tez tak mial ze sie jakby "bal" ale mysle ze go pieklo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...