Jump to content
Dogomania

podszerst


Marcino1978

Recommended Posts

Marcin

A co piesek marznie ? ;)

Po co znajoma chce zwiekszyć ilość podszerstka ? Żeby mieć więcej wyczesywania ? :) Nie bardzo rozumiem. Przecież podszerstek jest tylko włosem okresowym. No chyba, że się mylę, albowiem mam psa bez podszerstka :)

Link to comment
Share on other sites

Rotti to jest młody owczarek francuski od czasu do czasu uczestniczący w wystawach. Psiaki te mają prosty włos część z nich ma podszers a część nie. Chodzi o to że psy z podszerstem mają optycznie grubsze łapy itd....

a że jest wyczesywanie hmmm to niech będzie będą mieli trochę więcej pracy :D poprsili mnie o to abym zapytał się na forum więc to zrobiłem.

a co do kosmetyków jeśli wiecie coś na ten temat to wdalszym ciągu proszę w poradę

dzięki

Link to comment
Share on other sites

Marcino

Rozumiem, ale w sezonie wystawowym, to chyba akurat pies jest bez podszerstka. A grubsze łapy to z czasem, jak włos urośnie. Mozna ewentualnie suszyć pod włos, żeby był bardziej odstający od skóry. A jeżeli chodzi o kosmetyki, to są tu lepsi ode mnie :)

Link to comment
Share on other sites

Na okrywę włosową polecam preparaty z dodatkiem biotyny.

Generalnie jakość włosa (ilość podszerstka) to sprawa osobnicza, jeden ma więcej, drugi mniej. Raczej dużo sie tu nie zdziała.

Rotti, podszerstek psy maja cały czas, tylko na zimę jego ilość się zwiększa. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Z preparatem Laveta jest tak, ze podaje sie go gdy wzrost psa sie zakonczy. Przynajmniej tak doradzila mi hodowczyni psow. Rzeczywiscie wplywa dobrze na wlos, ale rownie dobre sa Kerabol (biotyna i cynk), oraz Omegan (wspomagajaco z preparatmi z biotyna, zawiera NNKT)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

dzięki Wind za radę wszystko powiem zainteresowanym sprawą. Co do Kerabolu słyszałem że jest dobry ale chyba nie ma go w zwykłych sklepach zoologicznych.

aha pies ma wtej chwili 2 lata więc pytanie zasadnicze czy zakończył już okres wzrostu?

wiadomo, że już nie urośnie :D ale może się jeszcze rozrastać. Co o tym sądzisz?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Marcino,

Jak pies ma juz dwa lata to spokojnie mozecie mu podawac Lavete.

Co do Kerabolu, ja go kupuje w sklepach typu Anna Zoo. Kosztuje ok. 30 zl. Co do srodkow z biotyna to nie powinno sie ich dawac wiecej anizeli jest to napisane w instrukcji dawkowania. Nadmiar biotyny moze powodowac skrecanie sie wlosa, co w przypadku wielu ras jest niedopuszczalne. To tak na wypadek, gdyby ktos chcial odmierzac na oko ;)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jeżeli chodzi o preparaty to dobry też jest VITAWET na włos ale jeżeli chodzi o braiarda to dobrze że ma mało podszerstkaq wielu briardziarzy było by z tego zadowolonych a jeżeli chodzi o łapy to niestety część briardów ma słabiej owłosione łapy i chyba nic na to nie poradzisz to jest też genetyka niektóre mają takie piękne "kliny zarośniete od góry na dół a niektóre tekli średni włos-niestety

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...