Jump to content
Dogomania

Różnica między Akitą Japońską a Amerykańską w CHARAKTERZE


Helv.

Recommended Posts

Jeśli chodzi o rolę stóża to ja na podwórko z akitami amerykańskimi bym się nie pchała, bo mimo misiowego wyglądu można się mocno zdziwić :) Ponoć nie które akity nie szczekają (moja szczeka i daje o sobie znać i ludzie czują respekt) Ale pies to pies i swego pilnuje, jak właściciel wpuści jest ok, ale niech obcy ma się na baczności bo będzie obserwowany. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

bo żadna nie lubi obcych :) amerykańska ma takie gabaryty,że nikt nie będzie próbował wejść,japońska drobniejsza,ale spojrzenie zabójcze!obie mało szczekają(bo i po co?) ale zawsze czujne,co widać.Nie zapomnij tylko,że to pies kochający właścicieli i chociaż jest świetnym stróżem to lubi(i musi)przebywać też w domu z rodzinką :)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Witam. W chwili obecnej jestem na etapie wyboru psa i mój wybór padł na akitę, ale wciąż się zastanawiam którą- japońską czy amerykańską. I ponowił bym pytanie o różnice w charakterach akity japońskiej i amerykańskiej, o ile w ogóle takie różnice istnieją.

Hmm, może sprecyzuje pytanie powyżej, bo mam wrażenie, że nikt nie odpowiada myśląc o tym iż ten temat był wałkowany 1000 razy.
Zatem moje pytanie brzmi, czy akta amer. poprzez to, że jest zmieszana z owczarkiem, ma przez to inny charakter niż akita inu? Czy jest bardziej posłuszna łatwiej ja ułożyc, czy wręcz przeciwnie?

Edited by vampuru
Doprecyzowanie pytania
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja też miałam taki dylemat. Na początku chciałam haski lub malamuta, ale jak zobaczyłam amerykańca to wiedziałam że będzie amakita :-) Zależy jaka akita Ci się podoba, mi podobał się Amerykaniec z racji gabarytu i różnorakiej maści. Wydaje mi się że domieszka krwi z ON-kiem nie zmodyfikowała charakteru tylko raczej fizycznie/wizualnie. Bynajmniej ja nie zauważyłam podobieństwa jeśli chodzi o charakter bo mam ON-ki. Ale każdy pies jest inny, jedne są skore do pracy i zabawy (jak moja ADHD) inne są bardziej leniwe. Jedne szczekają inne uważają ze niema sensu bo nic się nie dzieje. Ja nie jestem kynologiem i mówię tylko z własnego doświadczenia. A Tobie co się bardziej podoba? Inu czy Amerykaniec?
Mam nadzieję że uda CI się dokonać dobrego wyboru :-)
Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...