Jump to content
Dogomania

Kraków CACIB 23-24.06.2007


efra-husky

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Aisa_']"limfatyczny"? :lol: :lol: :lol:
Jeśli ktoś użył takiego wyrazu w opisie psa, to chyba nie wiedział co ten wyraz oznacza.
Goldenka, kojarzysz może z lekcji biologii układ limfatyczny?;)

Może sędzia chciał napisać "flegmatyczny", tylko mu się pomyliło?[/quote]

Napewno chodzi o limfatyczny i jest to prawidłowe okreslenie.Pies moze być typu "suchego" lub "limfatycznego" . Limfatyczny typ to pies z duzą iloscią lużnej skóry, nalany.Tak jak bassety, bloodhoundy itp.Psy w suchym typie to takie jak np. charty

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yoshko']Napewno chodzi o limfatyczny i jest to prawidłowe okreslenie.Pies moze być typu "suchego" lub "limfatycznego" . Limfatyczny typ to pies z duzą iloscią lużnej skóry, nalany.Tak jak bassety, bloodhoundy itp.Psy w suchym typie to takie jak np. charty[/quote]


Łojezu, w takim kontekście to ja nigdy tego wyrazu nie słyszałam...
Ale może to tylko moje spaczenie - klasa biologiczna :eviltong:


EDIT:
[quote][B]Typ limfatyczny[/B]. Charakterystycznymi cechymi są krótka głowa z wystającymi kośćmi, wypukłe czoło z głębokim stopem. Część twarzowa jest krótka, tępo zakończona, czasem wypukła na górze, z silnie rozwiniętymi faflami. Często występuje przodozgryz. Oczy są ustawione prosto. Kark jest krótki, silny z podgardlem, szeroką piersią, szerokim brzuchem. Ruchy są powolne. Skóra luźna, z fałdami i nieelastyczna. Pies ma skłonności do otyłości. Sierść bywa gruba, z gęstym podszerstkiem. Pies się później i wolniej formuje. Refleks jest wypracowywany wolniej, ale z większym nasileniem. Głównymi przedstawicielami tego typu są bernardyn i nowofundland.[/quote]
Materiał ze strony:
[URL]http://www.wolfdog.org/pol/articles/1168.html[/URL]

Chociaż po przeczytaniu tego opisu dochodzę do wniosku, że tym bardziej powinnam znać to określenie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='goldenka245']Wiesz ja nie wystawiałam Gordka osobiście a robiłą to Aleb z dgm ;P
Coś ty tam napisała?:evil_lol:[/quote]
Chciałam coś wyjaśnić, Ja wspisywałam wyniki na tablicę, a notowałam karty oceny psów z klasy użytkowej i championów, suczki kl.szczniąt, młodzieży i pośrednia.
I podkreślam, że ja wyrażnie piszę takim granatowym długopisem.
I oczywiście chodziło o limfatyczny, dla niewiedzącyh termin ten oznacza dużo za dużo skóry np. na podgardlu, zbyt duże fafle.
I proszę mnie tu nie oskarżać o niefrasobliwość !!:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nugatowa']Chciałam coś wyjaśnić, Ja wspisywałam wyniki na tablicę, a notowałam karty oceny psów z klasy użytkowej i championów, suczki kl.szczniąt, młodzieży i pośrednia.
I podkreślam, że ja wyrażnie piszę takim granatowym długopisem.
I oczywiście chodziło o limfatyczny, dla niewiedzącyh termin ten oznacza dużo za dużo skóry np. na podgardlu, zbyt duże fafle.
I proszę mnie tu nie oskarżać o niefrasobliwość !!:evil_lol:[/quote]

To kto pisał w goldenach w otwartej:evil_lol:?

Link to comment
Share on other sites

Bo na ringu było 3 sekretarzy i ani jednego gospodarza, tak więc wymiany były pomiędzy sekretarzami rotacyjne. Każdy pełnił po trochu role gospodarza, asystenta, sekretarza, tak aby sienei przemęczyć i nie znudzić :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiza']ktoś do dogomani kto wystawiał goldenkę pytał sie mojego taty czy moj pies to wiza.
Przyznawać się !! xD

Aga chyba cie widziałam, mieliście taki parasol niebieski w kwiatki?[/quote ]

to byłam ja:oops:
widziałąm zdjęcia Twojej Kiary na forum i obstawiałam że weźmie złoto:D:D:D

my byliśmy z czwartą Dallas :p
pozdr

Link to comment
Share on other sites

Moje fotki są tylko z soboty, są głównie owczarki niemieckie, pare z ringu obedience.
[B]
Z innych ras w obiektyw wpadły[/B]: chyba pointer i yorczek koło ringu onków, młodziutki haszczak z dwukolorowymi oczkami, malamut w szelkach i z tyłu akitka, młodziutki rottweiler koło ringu malamutów, chow chowy, leonbergery (jeden z taka młoda dziewczynka), kaukazy (numerek 943), nowofunlandy, dobermany z cietymi uszami i ogonami, turlający sie do trawie dog arlekin, dogi arlekiny i płaszczowe, cała serie ma dog arlekin z numerkiem 720, kolejny dog arlekin na stój po tymze (numerek 72? dziewczyna trzyma numerek w rece, chyba dwukolorowe oczy), okazyjnie sie nawinał płaszczowy z numerkiem 730, arlekin z recznikiem na łbie, dogi de bordeaux numerek 794 CACIB i 797 res. CACIB na fotce, bojowe psy z majorki, dogo canario, dwa boksy pregowane, bokser rudy, samojed, alaskan malamut 1-lokatowy pies, dwa grzywki chinskie, chyba buldog angielski, obediencowa zerówka.

[url]http://nanami.fotopic.net[/url] -> Krakow 2007

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cavallo']Łoooo matko Bety, a czy ja krasnal???:razz:
Wiesz, ja nieśmiała jestem....tak sobie pocichutku zdjęcia robiłam....:evil_lol:[/quote]
Cavallo - Krasnalek!!! No nie, tego się nie spodziewałam...:lol:

[quote name='pierozek_monika']To ja się pochwalę :loveu:
Elio wrócił z pucharkiem Najlepszy Junior Dnia i Bis Junior I miejsce[/quote]
Brawo!!!
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Weronika*'][URL]http://krakow2007.fiffoto.com/[/URL] - wstawiłam tutaj na razie foty z soboty, jutro dam z niedzieli ;)[/quote]
piękne foty !!! w końcu ktoś obfotografował porządnie setery, bo zwykle to nie uświadczy człek ani jednego. czy ja mogę prosić prywatnie parę fotek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Meritt']Goldek nie martw się, będzie wszystko dobrze:)W N.Targu może startujecie? :D[/quote]

Tak, startujemy o ile nas przyjmą...:roll: Bo mi wysyłają takie maile że nic nie rozumiem...:shake:

EDIT:
Przepraszam, zapomniałam napisać że wszystkim gratuluję świetnych miejsc!!!:) No i życzę dalszych sukcesów;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']
Aaaaa, dlaczego [B]SIMBIK[/B] nie dotarł na ciasto, pytam się? Kasiu, obiecałaś...[/QUOTE]

My niestety jak zwykle byliśmy lekko późnawo i do tego wnikliwie poszukiwaliśmy parkingu :mad: . W związku z tym potem gnaliśmy żeby zdąrzyć na 11 na ring. Na ringu generalnie się smażyliśmy, Tofi jak dotarł do oceny to był zupełnie ugotowany (szedł do opisu jako siódmy). Łapki mu się rozjeżdżały. Ocenę mamy może nie rewelacyjną IV/7 dosk ale w mocnej stawce i przy tym upale to i tak jestem z niego zadowolona :lol: .
Dlatego bardzo nam głupio, że pod ring 13 do Ciebie nie dotarliśmy :oops: , ale niestety o ile Tofi specjalnie nie odchorował przegrzania w Krakowie i przepięknie się zaprezentował w Brnie, o tyle ja jak zwykle miałam lekki udar słoneczny i musieliśmy szybko ewakuować się w jakieś bardziej cieniste miejsce, żebym staneła na nogi przed trasą do Brna :lol: . W Parnu się na pewno poprawimy i odmeldujemy :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...