Jump to content
Dogomania

OFA


Flaire

Recommended Posts

OK, o to mi chodzilo - kiedy bylem tam ostatni raz, strona wygladala jeszcze zupelnie inaczej i wydawalo mi sie, ze to sie OFFA nazywa.

niewazne.

nie slyszalem w kazdym razie, zeby ktos to robil w Polsce, z tym, ze to troche stare informacje som ;)

juz sie zbieram i bede tylko grzecznie obserwowal :hand:

Link to comment
Share on other sites

nie slyszalem w kazdym razie, zeby ktos to robil w Polsce, z tym, ze to troche stare informacje som ;)
W OFA są zarejestrowane polskie psy, więc ktoś chyba robił.

Tak naprawdę to chodzi mi głównie o dotarcie do ortopedy, który ma doświadczenie w robieniu zdjęć dla OFA.

I "od zawsze" nazywali się OFA, ale podejrzewam, że jak się zabrali za rejestrację domeny, to ofa.org było już zajęte :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Flaire, a to nie jest Orthopaedic Federation of America? :wink:
Boszsze!!! Czy Wy się ze mnie nabijacie??? Dosyć już! W kontekscie psów, OFA to Orthopedic Foundation for Animals i o tę organizację mi chodzi. Nie o Orthopaedic Federation of America, nie o Ohio Florists Association i nie o ...... . ORTHOPEDIC FOUNDATION FOR ANIMALS. OFA. Thank you.
Link to comment
Share on other sites

Flaire:

Ja sie wcale nie nabijam. :wink:

Rodzice mojej Raisy maja badania OFA i jak sprawdzalam oficjalna nazwe, to bylo napisane Orthopaedic Federation of America :wink: Natomiast znalazlam to w ksiazce Living with a Border Collie.

A moze to jakies inne OFA? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Mami, nie wiem, co Ci odpowiedzieć. Organizacja, o którą mnie chodzi nazywa się (i, o ile wiem, zawsze się nazywała) Orthopedic Foundation for Animals. Natomiast o tej organizacji, o której Ty piszesz nigdy nie słyszałam. Zresztą sprawdź sobie w internecie: w internecie nie istnieje nic pod nazwą "Orthopaedic Federation of America". Co, oczywiście, nie znaczy, że nie istnieje w ogóle, ale w dzisiejszych czasach, tego typu organizacje raczej istnieją w internecie jeżeli istnieją w ogóle.

Internetowy adres organizacji, o którą mi chodzi to www.offa.org i tam możesz sobie sprawdzić w bazie danych rozmaite informacje wszystkich psach (również Border Collie), które były przez nich zatwierdzane. Możesz sobie przeszukać ich ogromną bazę danych żeby sprawdzić, czy psy, o których wspominasz w niej figurują. Możesz też wyświetlić listę (baaaardzo długą - setki stron) wszystkich Border Collie, które były przez nich zatwierdzane.

O tę organizację mi chodzi. Natomiast nie wiem, co to jest za organizacja, o której Ty piszesz - to raczej oddzielny topic.

Link to comment
Share on other sites

Moze to jakas stara nazwa? Chociaz, ksiazka jest swieza, z 2001 roku. Jest podany skrot i rozwiniecie, wlasnie przy temacie przeswietlania bioder. :roll: Niewazne.

Rodzice Raisy figuruja w podanej przez Ciebie bazie, wiec chyba "Twoja" nazwa jest prawidlowa. A te z ksiazki, to ja sobie jeszcze poszukam i sprawdze :wink:

Link to comment
Share on other sites

Rodzice Raisy figuruja w podanej przez Ciebie bazie
No to kamiń spadł mi z serca, bo trochę się bałam, że coś tutaj nie tak.

A autor książki może po prostu "po swojemu" rozwinął skrót (o OFA wiedzą wszyscy, ale nie koniecznie o tym, od czego to skrót). Takich błędów, niestety, jest sporo w tym, co czytamy. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...