Jump to content
Dogomania

Karma Enova


andromeda

Recommended Posts

[COLOR=darkgreen]Czy ktoś karmi psy karmą Enova ?

Szczególnie interesuje mnie wersja z jagnięcina. [/COLOR]


[B][FONT=helvetica][B]ENOVA ADULT LAMB & RICE[/B][/FONT][/B]

[FONT=helvetica]Karma [B]Enova Adult Lamb & Rice[/B] jest doskonałym wyborem dla psów, które doświadczyły problemów z sierścią lub skórą (łupież, świąd) mogących być skutkiem alergii pokarmowej. Ze względu na wielkość granulatu karma zalecana jest [B]psom średnim i dużym.[/B]
[/FONT]


[LIST]
[*][FONT=helvetica]Jagnięcina znana ze swej łatwej przyswajalności i hypoalergenności doskonale nadaje się dla większości wymagających psów. Karma Enova Lamb & Rice zawiera [B]minimum 26% jagnięciny jako jedynego źródła mięsa.[/B][/FONT]
[*][FONT=helvetica]Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia nietolerancji pokarmowej, składniki mniej strawne i mogące być przyczyną alergii, takie jak: kukurydza, pszenica, sorgo i gluteny zastąpiono [B]ryżem (jedyny składnik zbożowy)[/B], znanym z wysokiej przyswajalności i niskiej mocy alergenów.[/FONT]
[*] [FONT=helvetica]Duża zawartość [B]nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 6 i Omega 3[/B] ma korzystny wpływ na zdrowie skóry i piękny wygląd sierści (widoczne już po kilku tygodniach stosowania karmy). Dodatek [B]naturalnych przeciwutleniaczy i prowitamin[/B] z warzyw pomaga chronić komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.[/FONT]
[/LIST]

[FONT=helvetica][B][COLOR=#000000]Skład:[/COLOR][/B][B][COLOR=#000000] suszone mięso jagnięce (min. 26%), ryż (min. 26%), ryż brązowy, tłuszcz z kurczaka, jaja w proszku, otręby ryżowe, siemię lniane, suszona pulpa buraczana, hydrolizat białka, olej rybny, suszona marchew, suszony przecier pomidorowy, suszone wodorosty, celuloza, chlorek potasu, chlorek sodu, rozmaryn.[/COLOR][/B][/FONT]
[FONT=helvetica][B]Składniki analityczne:[/B] białko surowe – 23,0%, olej i tłuszcze surowe – 15,5%, włókno surowe – 2,5%, popiół surowy – 8,5%, wapń – 1,45%, fosfor – 1,05%, wilgotność – 10,0%, Omega 6 – 2,0%, Omega 3 – 1,0%.[/FONT]
[FONT=helvetica][B]Dodatki: [/B]przeciwutleniacze. [B]Dodatki dietetyczne w 1 kg karmy:[/B] witamina A - 13.000 j.m., witamina D3 - 1.300 j.m., witamina E - 200 mg, miedź (jako siarczan miedzi) - 10 mg, glukozamina – 500 mg, chondroityna – 500 mg.

[SIZE=2][COLOR=darkgreen]I taka wersja tej karmy w 20 kilogramowych workach - fajna cena.[/COLOR][/SIZE]

[/FONT]
[B][FONT=helvetica][B]ENOVA ADULT BREEDERS BAG LAMB & RICE[/B][/FONT][/B]

[FONT=helvetica]Karma [B]Enova Adult Lamb & Rice[/B] jest doskonałym wyborem dla psów, które doświadczyły problemów z sierścią lub skórą (łupież, świąd) mogących być skutkiem alergii pokarmowej. Ze względu na wielkość granulatu karma zalecana jest [B]psom średnim i dużym.[/B]
[/FONT]


[LIST]
[*][FONT=helvetica]Jagnięcina znana ze swej łatwej przyswajalności i hypoalergenności doskonale nadaje się dla większości wymagających psów. Karma Enova Lamb & Rice zawiera [B]minimum 26% jagnięciny jako jedynego źródła mięsa.[/B][/FONT]
[*][FONT=helvetica]Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia nietolerancji pokarmowej, składniki mniej strawne i mogące być przyczyną alergii, takie jak: kukurydza, pszenica, sorgo i gluteny zastąpiono [B]ryżem (jedyny składnik zbożowy)[/B], znanym z wysokiej przyswajalności i niskiej mocy alergenów.[/FONT]
[*] [FONT=helvetica]Duża zawartość [B]nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 6 i Omega 3[/B] ma korzystny wpływ na zdrowie skóry i piękny wygląd sierści (widoczne już po kilku tygodniach stosowania karmy). Dodatek [B]naturalnych przeciwutleniaczy i prowitamin[/B] z warzyw pomaga chronić komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.[/FONT]
[/LIST]

[FONT=helvetica][B][COLOR=#000000]Skład:[/COLOR][/B][B][COLOR=#000000] suszone mięso jagnięce (min. 26%), ryż (min. 26%), ryż brązowy, tłuszcz z kurczaka, jaja w proszku, otręby ryżowe, siemię lniane, suszona pulpa buraczana, hydrolizat białka, olej rybny, suszona marchew, suszony przecier pomidorowy, suszone wodorosty, celuloza, chlorek potasu, chlorek sodu, rozmaryn.[/COLOR][/B][/FONT]
[FONT=helvetica][B]Składniki analityczne:[/B] białko surowe – 23,0%, olej i tłuszcze surowe – 15,5%, włókno surowe – 2,5%, popiół surowy – 8,5%, wapń – 1,45%, fosfor – 1,05%, wilgotność – 10,0%, Omega 6 – 2,0%, Omega 3 – 1,0%.[/FONT]
[FONT=helvetica][B]Dodatki: [/B]przeciwutleniacze. [B]Dodatki dietetyczne w 1 kg karmy:[/B] witamina A - 13.000 j.m., witamina D3 - 1.300 j.m., witamina E - 200 mg, miedź (jako siarczan miedzi) - 10 mg, glukozamina – 500 mg, chondroityna – 500 mg.[/FONT]


[COLOR=darkgreen]skopiowałam ze strony sklepu e-karma[/COLOR]
[B]
[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jeżeli ktoś ma ochotę przetestować karmę to mogę odsprzedać próbki po 1 kg lub większe. Zostało mi 10 kg ( może nawet więcej ) 1kg- 9zł + koszt wysyłki


Mam samojeda i zawarta w karmie marchewka zabarwiła futro. Przy drugim psie kolor zrobił się intensywnie czerwony - shiba.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

My czekamy na dostawę wersji "grain free" - po dogłębnej analizie składu i znalezieniu pozytywnych opinii na włoskim forum uważam, że może to być naprawdę świetna karma, ale na potwierdzenie tej hipotezy muszę jeszcze trochę poczekać. Wersje ze zbożami też mają ciekawe składy i świetny stosunek cena/jakość. :)

Link to comment
Share on other sites

Zamówiłam wersję grain free w zastępstwie TOTW, którego akurat na e-karmie nie było. Niestety w naszym przypadku okazała się zupełną klapą - luźne, cuchnące kupy. Karmę jadł akurat pies, który nigdy w życiu problemów żołądkowych nie miał, wolę nie myśleć co by było gdybym karmiła też tą karmą drugiego, który ma wrażliwy układ pokarmowy. Koniec końców teraz zamawiam TOTW asekuracyjnie dużo wcześniej, by mieć zapas.

Link to comment
Share on other sites

Moje panny jedzą dopiero pierwszy worek, ale jestem na tak. Załatwiają się 2 razy dziennie (a różnie to bywało), dowody są twarde i nieduże, brak bączenia, sierść w porządku (ale ewentualne zmiany jakości sierści u moich wychodzą po ok. 6 tygodniach).
Jeśli chodzi o smakowitość...jedna wcina aż miło, drugiej muszę czymś dosmaczyć (np. suszona ryba, olej z ryby, jogurt, jajko), także jest ok.
Za chwilę kupujemy 2 worek także wtedy będzie już obraz pełny.

Link to comment
Share on other sites

Moje panny zjadły już worek Enovy jagnięcina z ryżem, karma im smakowała i jadły chętnie. Mniejsza męczyła się nieco z chrupami, bo są dość spore, ale dawała radę. Rewolucji żołądkowych nie było, wszystko w porządku. Teraz mamy worek kurczaka z ryżem, jedzona równie chętnie, ale jedzą od niedawna i niewiele mogę powiedzieć na jej temat. Ogólne wrażenie na duży plus i chyba na razie zostanę przy tej karmie. Mam tylko nadzieję, że się pannom szybko nie znudzi.
Tutaj porównanie wyglądu tych karm:
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images37.fotosik.pl/1406/73df2eb10d965ee8med.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Mam Enovę Adult Breeders bag lamb & rice i niestety, ale jestem kompletnie niezadowolona :shake: Moja sunia jest szalenie wybredna, ale tej karmy normalnie NIE CHCE WZIĄĆ DO PYSKA. Nie pomaga np karmienie z ręki, przegłodzenie 2 dni, nic. Woli zjadać śmieci na spacerze :mad: Próbowałam dosmaczać, ale nie da rady po prostu. Wierzę, że składowo jest dobra, ale jeśli czyjś pies też jest wybrednym niejadkiem - nie polecam ryzykować.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

My wlasnie karmimy jagniecina i jest ok :) mieszkamy we Wloszech wiec mamy latwy dostep do dystrybutora z promocja.
Probowalam tez wersji rybnej (strasznie pachnie ryba). Domownikom to az przeszkadzalo...ten oddech po kolacji :)
jest troche drozsza a jagniecina przewaznie jest w promocji wiec i ja czesciej kupujemy. Sensitive na pewno zasmakuje psom ktore kieruja sie zapachem.

Trzeba obserwowac jak pies reaguje na dana karme, problemy z wiekszymi kupami u niektorych moga wiazac sie z zawartoscia polpy buraczanej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...