Jump to content
Dogomania

MOPSiK = Międzyorganizacyjny Ogólnopolski Program Sterylizacji i Kastracji


Justyna Klimek

Recommended Posts

jeśli macie na myśli "mniej inwazyjna metode" i to oznacza operację laparoskopem, to uważam, ze po pierwsze, znacznie podnosi to koszty, bo takie urządzenia są cholernie drogie, i nie wiem jak u zwierząt, czy je sie stosuje. laparoskop rózni sie od zwykłego ciecia, ze są dwie dziurki -przez ktore wchodzą narzędzia, i tym sposobem, ze jest mniejsza rana i mniejsze szycie, uważane sa za mniej inwazyjne, rana szybciej sie goi. reszta ciecia w środku i znieczuleń- ktore jak dla mnie są najbardziej wykańczające psa, jest taka sama. a prawwda taka, ze teraz tak jak wyzej napisano, po standartowej sterylce czy kastracji jest naprawde pare cm ciecie i nie ma z tym wiekszego problemu. w tych przypadkach gdize sa problemy i tak nie dało by sie zrobić laparoskopem, np aborcyjnej, czy z wycięciem innych rzeczy z brzucha, ze tak nazwę ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 483
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Justyna Klimek']Od miesiąca z okładem wydeptujemy z MOPSiKiem ścieżki po okolicznych gminach. Część z nich jest chętna do podjęcia współpracy, ale wszędzie jest ten sam problem - brak wystarczających środków finansowych... przynajmniej tak twierdzą...
Jednakże każda gmina ma takie zasoby, o których nam się nie śniło: lokale, media, wpływ na sołtysów itp., które organizacje pro zwierzęce mogą wykorzystywać wchodząc z gminami w partnerstwo. Środki finansowe - to duży problem - ale też da się przeskoczyć szukając dofinansowań dla konkretnych projektów (FIO, Kapitał Ludzki, Europejski Fundusz Społeczny).
Tę ścieżkę też staramy się aktualnie wydeptywać.
Jak nam się powiedzie - damy znać, jak się udało tego dokonać :)[/QUOTE]


Jezu, jak się cieszę, że ktoś odpowiedział na moje pytanie :)
Ale czy MOPSIK jest organizacją społeczną której statutowym celem jest ochrona zwierząt zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt?? Jeżeli tak, to w rozumieniu art. 11a ust. 7 tej ustawy, może przedstawiać opinie do projektu programu opieki nad zwierzętami. Taki program każda gmina ma obowiązek uchwalić do końca marca.
Cudownie gdybyście mogli wykorzystać tę możliwość (chociaż termin składania opinii do programu na ten rok minął już w przypadkach prawie wszystkich gmin).

Właśnie dowiedziałam się, że żadna orgazniacja nie przedstawiła opinii do warszawskiego programu. Straszna żenada... Nie wiem, czy wynika, to z tego że żadnej organizacji to za bardzo nie interesuje, czy że gmina jest mało otwarta na rozmowy. Wkurzyło mnie to i chciałam sie dowiedzieć, dlaczego tak się stało, ale ze strony Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Wawie żadnej odpowiedzi na moje pytania, które wysłałam...
Chciałabym naprawdę coś zrobić w tej kwestii, ale mam wrażenie, że to mało realne, jeżeli nie jest się członkiem jakiejś organizacji.

Link to comment
Share on other sites

MOPSiK nie jest organizacją, ale czterema organizacjami:)
Każda gmina ma obowiązek dać do zaopiniowania swój program organizacji działającej na jej terenie. Brak odpowiedzi na wysłaną prośbę jest równoznaczna z wydaniem opinii pozytywnej. Podejrzewam, że tak był w przypadku Warszawy. Ale nie chce mi się wierzyć, że żadna warszawska organizacja nie wystąpiła o przedstawienie programu... Czy to pewna informacja?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Klimek']MOPSiK nie jest organizacją, ale czterema organizacjami:)
Każda gmina ma obowiązek dać do zaopiniowania swój program organizacji działającej na jej terenie. Brak odpowiedzi na wysłaną prośbę jest równoznaczna z wydaniem opinii pozytywnej. Podejrzewam, że tak był w przypadku Warszawy. Ale nie chce mi się wierzyć, że żadna warszawska organizacja nie wystąpiła o przedstawienie programu... Czy to pewna informacja?[/QUOTE]

Ja pisałam opinię dla sześciu pobliskich gmin... Ale to od Warszawy daleko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Klimek']MOPSiK nie jest organizacją, ale czterema organizacjami:)
Każda gmina ma obowiązek dać do zaopiniowania swój program organizacji działającej na jej terenie. Brak odpowiedzi na wysłaną prośbę jest równoznaczna z wydaniem opinii pozytywnej. Podejrzewam, że tak był w przypadku Warszawy. Ale nie chce mi się wierzyć, że żadna warszawska organizacja nie wystąpiła o przedstawienie programu... Czy to pewna informacja?[/QUOTE]

Brak opinii, to oczywiście pozytywna opinia.
Dzwoniłam do gminy Wawa, umieścili nawet projekt programu na stronie internetowej (do dziś gdzieś tam można go znaleźć), ale powiedzieli, że żadna organizacja nie zgłosiła żadnych uwag. Nie sądzę, żeby kobieta z urzędu, która tym się osobiście zajmuje mnie okłamała.

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy:)

Trzymajcie za nas kciuki - złożyliśmy wniosek o dofinansowanie projektu "MOPSiK dla Barlinka" - w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2012. Wyniki prawdopodobnie w maju

Szykujemy się też na tzw. Małe Projekty organizowane przez Lokalne Grupy Działania


i czywiście czekamy na poprawę pogody. Szykują się dwa wyjazdy na akcje sterylizacji - jeden w okolice Koła, drugi Poznania. Zabiegów wykonaliśmy więcej niż zebraliśmy funduszy, ale gdy wiosna za pasem musimy sterylizować, nie mamy czasu czekać...

Każde wsparcie finansowe jest teraz na wagę złota

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aagataa8']Chciałam przekazać swój 1% podatku na Mopsika. Dane tak jak na 1 stronie? Nie będzie to dużo, bo 13,30 zł ale zawsze coś:)[/QUOTE]

Dziękujemy, każdy grosz się liczy:) dane na 1 stronie są aktualne

Ponieważ korzystamy z konta TOZ o/Koło bardzo ważne, by w deklaracji PIT podać cel szczegółowy - Oddział Koło - MOPSiK. Bez tego pieniążki pozostaną w TOZ gł.

[B]NR KRS: 0000154454
[U][COLOR=#ff0000]Dopisek cel szczegółowy: Odział Koło - MOPSiK[/COLOR][/U][/B]
[B][U][COLOR=#ff0000][/COLOR][/U][/B]
[URL]http://www.mopsik.org/page17.php[/URL]

[B][U][COLOR=#ff0000][/COLOR][/U][/B]
[B][U][COLOR=#ff0000][/COLOR][/U][/B]

Link to comment
Share on other sites

witam bardzo wazna inicjatywa i zwlaszcza na wsi nie latwa do przeprowadzenia wiec tym bardziej was podziwiam!!!!
chcialabym od was troche wiecej materialow coby moc zaczac rozmawiac z wladzami mojej gminy bo szczerze mowiac bylam wczoraj tak na przeszpiegi i rece mi opadly, nasza gmina nie widzi problemu, nikt nigdy nie zglaszal checi sterylizacji czy kastracji poza jedna pania wiec nie ma problemu w tej kwestii !!!
mozecie mi pomoc i podpowiedziec jak prowadzic rozmowy no chyba ze jest ktos u was kto to umie robic i prowadzi takie rozmowy ?

sadujac sama moja wies dowiedzialam sie ze psow sie nie kastruje bo sa smutne pozniej a suki dopiero jak juz porodza odpowiednia ilosc szczeniat kotow za to na mojeje wsi nikt poza mna nie ma a poza tym koty to nie problem bo same sobie zyja i gina
wiem wiem coby cokolwiek na wsi przeprowadzic trzeba czasu czasem dosc sporo niestety

Link to comment
Share on other sites

Witam mieszkankę okolic Gorzowa:)

W ramach MOPSiKa prowadzimy już rozmowy z niektórymi gminami okolic Gorzowa, może u Ciebie też?

Skąd dokładnie jesteś?

W sprawie wszelkich pytań dzwoń do Justyny Klimek : [COLOR=#333333]60 444 90 30. To ona w okolicy Gorzowa spotyka się z gminami.[/COLOR]
[COLOR=#333333]albo pisz maila na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

gadalam wczoraj z kobieta "odpowiedzialana za psy i zwierza" u nas i mysle za albo nie doimformowana albo nasza gmina nic w tym kierunku nie robi
gmina Słońsk konkretnie , wiem wiem znam mentalnos wsi juz i czas i wiele zabiegow coby cos sie podzialo
ale dzialac trzeba bo bezdomnych walesajacych sie zwierzakow przybywa i wiem co sie dzieje z mlodymi u nas ale samej ciezko cokoliwiek zwojowac bo sama bedac uwazana za wariatke czepiajaca sie spraw nieistotnych nie mam sily przebicia

do Justyny pislalam pw ale napisze maila jeszcze bo oczywiscie jedynym pytaniem jakie gine interesuja jakie koszty anajlepiej coby calkiem za darmo

Link to comment
Share on other sites

Hej:)
Tak, ja poproszę o mail, a przynajmniej Twój adres mailowy, to prześlę Ci komplet materiałów.
W Słońsku jeszcze nie byliśmy, ale jestem pewna, że sprzymierzeńca znajdziesz w Izie i Jacku Engel ze Stowarzyszenia Miłośników Słońska. Fundacja Przyjaciele Czterech Łap ma paszport obywatela Rzeczpospolitej Ptasiej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MOPSiK']Ofertę wysłaliśmy 7 lutego. Póki co cisza. Spóbujemy się skontaktować telefonicznie[/QUOTE]

ja rozmawiałam chwilę z dyrektorem odpadów komunalnych gdzie znajduje się przytulisko dla psów, niestety człowiek nie zbyt rozmowny...
na stanie mają około 7 psów i co chwilę jakiegoś oddają i co chwilę przychodzi nowy... Wstęp raczej żaden. no chyba że psa się chce wziąć.

Problem bezdomności - nie rzuca się w oczy, bo szczeniaki po kryjomu są zabijane... Ale po wsi biega pełno psów i pełno szczeniaków, które to coś zje lub potrąci samochód - a rodzice do dzieci "stało się - trudno za pół roku będzie kolejny szczeniak od Lusi to się pobawisz"
mam zamiar podrukować i porozwieszać ulotki o sterylizacji - mity i fakty. Czy to pomoże - nie wiem, ale mam taką nadzieję. Najważniejsze to zmienić mentalność...
Tylko jak to na wsi - nikt nie chce współpracować. Pies to pies a jak sam sołtys ma psy bo psy być muszą na podwórku - to jak z takim rozmawiać? Dobrze, że UWAGA teraz porusza kwestie zwierząt - ludzie nie patrzą na mnie jak na debila, bo sobie coś ubzdurałam ;)

A ja się mało znam na kwestiach prawnych, tzn. to co powyżej pisaliście o opiniowaniu. Nie wiem jak to u nas wygląda.

Ale dziękuję Wam za przesłanie materiałów :)

Mopsik to świetny pomysł i trzymam kciuki za Was!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='juli88']ja rozmawiałam chwilę z dyrektorem odpadów komunalnych gdzie znajduje się przytulisko dla psów, niestety człowiek nie zbyt rozmowny...
na stanie mają około 7 psów i co chwilę jakiegoś oddają i co chwilę przychodzi nowy... Wstęp raczej żaden. no chyba że psa się chce wziąć.

Problem bezdomności - nie rzuca się w oczy, bo szczeniaki po kryjomu są zabijane... Ale po wsi biega pełno psów i pełno szczeniaków, które to coś zje lub potrąci samochód - a rodzice do dzieci "stało się - trudno za pół roku będzie kolejny szczeniak od Lusi to się pobawisz"
mam zamiar podrukować i porozwieszać ulotki o sterylizacji - mity i fakty. Czy to pomoże - nie wiem, ale mam taką nadzieję. Najważniejsze to zmienić mentalność...
Tylko jak to na wsi - nikt nie chce współpracować. Pies to pies a jak sam sołtys ma psy bo psy być muszą na podwórku - to jak z takim rozmawiać? Dobrze, że UWAGA teraz porusza kwestie zwierząt - ludzie nie patrzą na mnie jak na debila, bo sobie coś ubzdurałam ;)

A ja się mało znam na kwestiach prawnych, tzn. to co powyżej pisaliście o opiniowaniu. Nie wiem jak to u nas wygląda.

Ale dziękuję Wam za przesłanie materiałów :)

Mopsik to świetny pomysł i trzymam kciuki za Was!!![/QUOTE]

[IMG]http://img832.imageshack.us/img832/9729/sterylizacja.jpg[/IMG]

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/769/42400410150564927078556.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...