Jump to content
Dogomania

MOPSiK = Międzyorganizacyjny Ogólnopolski Program Sterylizacji i Kastracji


Justyna Klimek

Recommended Posts

Hej:)

2 stycznia zakończył się mój pierwszy bazarek w całości przeznaczony na MOPSIK-a. Trochę to trwało, ale w końcu wszystkie pieniążki spłynęły na moje konto, które to przekazałam dalej na konto MOPSIK (jutro powinny być na koncie). Kwota, jaką udało się zebrać to 350 PLN :) Niedługo następne bazarki...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 483
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='MOPSiK']Witamy pierwsze, oficjalne MOPSiKowe SERDUSZKO

[URL]http://wt.home.pl/mopsik/test/page5.php[/URL]

Dziękujemy!!!![/QUOTE]

zagladalam na finanse Mopsika i przerazily mnie te horrendalne oplaty bankowe za przelewy zagraniczne....
Justyna zapytaj sie moze w tym banku jak to jest z oplatami...
a tak wogole to przelewy w ramach unijnych sa bezplatne...czy to co robi ten bank jest wogole legalne?
jezeli ja mam za kazdym razem placic 25zlotych za przekazanie pieniedzy na dobry cel... to po pierwsze zmniejsza sie i to o duzo wplyw dla Mopsika a po drugie dostaje wariacji, ze banki wzbogacaja sie na nas i to za nic, a po trzecie moze by poszukac innego banku, ktory bylby sklonny dla tego projektu prowadzic konto bez oplat i nie zdzierac z darczyncow !!!!!!!!!!!!!!!
a po czwarte dzis wyslalam kolejna wplate od Anny Z. i jezeli znowu bank cos sobie znowu uszczknie to zaczne sie zastanawiac nad sensownoscia tego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kava']zagladalam na finanse Mopsika i przerazily mnie te horrendalne oplaty bankowe za przelewy zagraniczne....
Justyna zapytaj sie moze w tym banku jak to jest z oplatami...
a tak wogole to przelewy w ramach unijnych sa bezplatne...czy to co robi ten bank jest wogole legalne?
jezeli ja mam za kazdym razem placic 25zlotych za przekazanie pieniedzy na dobry cel... to po pierwsze zmniejsza sie i to o duzo wplyw dla Mopsika a po drugie dostaje wariacji, ze banki wzbogacaja sie na nas i to za nic, a po trzecie moze by poszukac innego banku, ktory bylby sklonny dla tego projektu prowadzic konto bez oplat i nie zdzierac z darczyncow !!!!!!!!!!!!!!!
a po czwarte dzis wyslalam kolejna wplate od Anny Z. i jezeli znowu bank cos sobie znowu uszczknie to zaczne sie zastanawiac nad sensownoscia tego...[/QUOTE]

Te opłaty to koszty przewalutowania, a nie opłaty za przelew z zagranicy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kava']w tym przypadku jest to przewalutowanie innym okresleniem na oplate... gdyz to nie ma nic wspolnego ze zmiana kursu waluty...
w jednym przypadku potracona zostala ta kwota dopiero po dluzszym czasie....[/QUOTE]

Tak, bo bank może pobrać tego typu opłaty zbiorczo za jakiś okres- generalnie tego typu opłat raczej nie da się uniknąć, a przynajmniej nie znam banku, który by nie pobierał...przewalutowanie nie ma związku z kursem walut...polega to na tym, że pracownik banku musi ręcznie zaksięgować taki przelew- nie jest w stanie zrobić tego automat, jak w przypadku normalnych wpłat w PLN i stąd cała sprawa...

Link to comment
Share on other sites

MOPSIK niestety nie ma dużo takich wpłat w zagranicznej walucie, by mógł coś negocjować...ja obsługiwałam Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, które miały po kilkadziesiąt wpłat dziennie i też musiały płacić :( Takie są niestety realia bankowe...obejść można poprzez konto walutowe, następnie wypłatę również w walucie i ewentualną zamianę w kantorze- wtedy może koszty będą mniejsze, ale więcej zamieszania :(

Link to comment
Share on other sites

w kazdym razie dziekuje bardzo za szczegolowe wyjasnienia...

a skoro jestes po fachu, to moze wiesz jak to jest z oplatami za przelewy z polskiego banku do polskiego? czy klienci ktorzy robia tylko i wylacznie bankowosc internetowa, tez musza placic oplaty?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kava']w kazdym razie dziekuje bardzo za szczegolowe wyjasnienia...

a skoro jestes po fachu, to moze wiesz jak to jest z oplatami za przelewy z polskiego banku do polskiego? czy klienci ktorzy robia tylko i wylacznie bankowosc internetowa, tez musza placic oplaty?[/QUOTE]

A to już zależy tylko i wyłącznie od banku- obecnie już bardzo dużo banków rezygnuje z opłat za przelewy, np. mbank, aliorbank,nordea- ja mam konta we wszystkich tych bankach i nic nie płacę, a dodatkowo w nordea i aliorbank-u wypłacam z każdego bankomatu w Polsce bez żadnych opłat...teraz kiedy jest tak duża konkurencja warto zapoznać się z ofertami banków i faktycznie wybrać najlepszą ofertę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kava']dziekuje ci bardzo, czasem latwiej popytac niz latac godzinami po internecie...[/QUOTE]

Też fakt...ja chociaż nie jestem pracownikiem Nordea czy Aliorbank-u polecam oba każdemu kto chce słuchać, bo jestem mega zadowolona- w aliorbank-u jak na koncie jest coś takiego jak lokata nocna- połowa środków na koncie jest inwestowana na noc- przy większych środkach to zawsze się opłaca :) Nie ma to jak wywiad własny, no i jak bank się stara to i reklamę za darmo ma :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[B]A ja zaspamuję, przepraszam, ale to wyższa konieczność - bardzo proszę o głosy, jest źle, bardzo źle, jak nie pomożecie to Klembów przegra :( A tam psy naprawdę nie mają co jeść :([/B]

[IMG]http://img810.imageshack.us/img810/408/klembow01.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta'][B]A ja zaspamuję, przepraszam, ale to wyższa konieczność - bardzo proszę o głosy, jest źle, bardzo źle, jak nie pomożecie to Klembów przegra :( A tam psy naprawdę nie mają co jeść :([/B]

[IMG]http://img810.imageshack.us/img810/408/klembow01.jpg[/IMG][/QUOTE]

Ja już zagłosowała- niestety przewaga po stronie Klembowa to zaledwie kilkanaście głosów...

Link to comment
Share on other sites

Mamy pierwsze MOPSiKowe serduszko:)

Zbliżamy się do uzbierania 13 tys.zł :)

Przekroczyliśmy pierwszy tysiąc odsłon strony internetowej:)


Dziś na stronie pojawiła się aktualizacja finansów oraz nowy artykuł z prasy wielkopolskiej.

Justro ekipa MOPSiK miała jechać na akcję w okolice Koła, ale niestety jest zbyt zimno:( Czekamy na dodatnie temperatury i w międzyczasie gromadzimy fundusze:)

Przedstawiciele AMICUSa z Głogowa są dziś ze skarbonkami na wystawie psów w Głogowie. Spotykamy się z przedstawicielami władz gminnych, robimy podchody do napisania wniosku o dofinansowanie organizacji konferencji poświęconej zwalczaniu i zapobieganiu bezdomności u zwierząt, rozkładamy skarbonki (wkrótce na naszej stronie ukaże się lista sklepów/lokali usługowych, które popierając naszą akcję zgodziły się na wystawienie MOPSiKowych skarbonek).

Jednym słowem - działamy:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...