Jump to content
Dogomania

O Gwiazdce, co spadła z nieba...


ajlii

Recommended Posts

... a właściwie przeleciała przez prawie 2-metrowy płot.
Pinczerkowaty szczeniaczek został wrzucony w nocy do ogrodu.

Gdy ją znalazłam w krzakach była już zziębnięta, przerażona, głodna. Do rana by zamarzła...

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-Zg7bM_1xZ6U/TuNQVHiN5GI/AAAAAAAABU0/YySB6mykOtg/s640/DSC00419.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-ivIQNgc5jr4/TuNQvRX2KeI/AAAAAAAABVE/tRFMUAF_7ew/s640/DSC00428.JPG[/IMG]

Mała jest już ogrzana, nakarmiona i obejrzana przez lekarza weterynarii. Jest zdrowa, została odrobaczona od razu. Ma ok. 7 miesiecy, waży niecałe 6 kg. Nie wiele już urośnie. Taki malutka kanapowa królewna...

Proszę o pomoc - w ogłoszeniach, szukaniu domku... Trzeba ją zaszczepić, kupić karmę dla małego psa. Nie mam nawet obroży czy szelek dla tak małej pchły...
Miejsce sie znajdzie, nie odwiozę Jej przecież do schroniska ani nie wystawię za bramę. Ale nie dam rady utrzymać kolejnego psa, nie w tej chwili :(


******************************

Gwiazda przebywa u mnie na BDT.
Opłacam karmę oraz benzynę na dojazdy do weterynarza, i tego nieszczęsnego DS z którego została zwrócona po dwóch dniach.
Nie jestem w stanie zapewnić małej szczepień i sterylizacji - proszę o pomoc...


[U]Gwiazdka ma już:[/U]
- szczepienie p/c wirusówkom
- chipa

[U]Gwiazdka potrzebuje:[/U]
- sterylki!!! przebywa w BDT, gdzie są niekastrowane ze względów zdrowotnych psy...
- szczepienia p/c wściekliźnie


[B]Finanse Gwiazdki - rozliczenie:[/B]

Wpłaty:
50 zł - Bea100
52,67 - Magdyska25 (spadek po Jaśminku)

Wydatki:
40 zł - chip
53 zł - szczepienia p/c wirusówkom

Saldo: + 9,67 zł

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jestem u Gwiazdki co spadła z nieba...rany...brakuje tu słów...

To ja pierwsza coś napiszę: razem z Bochnarkową kasą wysyłam do Ajlii dla Gwiazdki jednorazowej 50zł- na dobry początek...może na szczepienie, czy co tam najpotrzebniejsze...bo trzeba pomóc małej Gwiazdce i wspomóc Ajlii...też porozsyłać i nagłośnić... cioteczki?

Link to comment
Share on other sites

Bea - dziękuję...
W tej chwili najpilniejsze będą szczepienia. I szeleczki lub obróżka, bo Gwiazdka przerażona na dworze, nie chcę by zaszyła się znowu w krzakach.
Jedzenie narazie mamy - Vitake Large. Ale jest tak głodna, że wielkość kulek nie ma znaczenia. Później pomyślę o karmie dostosowanej do potrzeb takie maleństwa.

Dzisiejsza wizyta weterynarza była oczywiście bezpłatna - dr Soszyńska przyjechała do naszych zwierzaków, więc i mała się załapała na badanie.

Link to comment
Share on other sites

Hej!
Nie kupujcie szeleczek, mam na składzie XS. Kupiłam za małe dla Adeli. Fason taki, jak te, które dałam Basterowi - z diodą paskową i odblaskowe. Miękkie i wygodne. Jak zapalisz diodkę, Maju, to Gwiazdka nigdzie się nie skryje:) Nawet w ciemną noc.
Zostawię u BB. Właśnie się zastanawiałam, gdzie jest sierota, na którą będą pasowały, bo u mnie brak tego rozmiaru;-)

Link to comment
Share on other sites

Były bezpańskie szeleczki, to znalazła się i sierota w odpowiednim rozmiarze ;)

Małgosiu, problem z autem mam. Poszła uszczelka pod głowicą, silnik się grzeje. Mechanik przed środą nie weźmie na warsztat, czyli do BB najwcześniej pod koniec tygodnia zdjedziemy :(

Link to comment
Share on other sites

Bea, Malibo - dziękuję za ogłoszenia :)

Niech ta mała Gwiazdka szybko znajdzie domek, bo cudna jest! Przestała się bać i... rozkręca się ;) Towarzyska z Niej panna. I charakterna - już sobie wzieła ponad 30-kg Falka pod pantofel! Jak Jej się coś nie podoba, co ciąga Go za uszy...

Zdrowa jest, ale na wszelki wypadek dostaje immunodol. W końcu nie wiem ile tak naprawdę czasu spędziła na mrozie. Apetyt ma niesamowity.

I... hmmm... otwiera sobie sama dzwi. Raz jak skoczyła na nie, uchyliły się - więc już otwiera z premedytacją ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajlii']Towarzyska z Niej panna. I charakterna - już sobie wzieła ponad 30-kg Falka pod pantofel! Jak Jej się coś nie podoba, co ciąga Go za uszy...
...[/QUOTE]
To dobrze napisałam w swoim wstępnym ogłoszeniu- maleńka suczka a serce (powinno być : charakter) wielki ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...