Jump to content
Dogomania

ŚW. KATARZYNA - żebrzący pies


tomek krężel

Recommended Posts

Witajcie,

Sprawa wygląda tak: będąc w sierpniu przejazdem w Św. Katarzynie, spotkałem w okolicy Muzeum Minerałów samotnego psa. Stworzenie było średniej wielkości (20-parę kilo) nieco chudym, bokserowatym kundlem, piaskowobeżowym, z ciemnym pyskiem. Kręcił się wzdłuż ulicy i żebrał przy tamtejszych fast-foodach. Dawał się łatwo przywabić jedzeniem, ale poza tym zachowywał się bardzo nieufnie i strachliwie. Uciekał ścieżką, biegnącą w zarośla na tyłach Muzeum, po lewej stronie budynku od frontu patrząc. Ścieżka prowadziła do zamkniętej furtki w płocie otaczającym piętrowy dom. Pies miał tam, na zewnątrz płotu, zaimprowizowaną budę, więc ktoś mu tam pomaga, ale miejscowi mówili, że jest raczej bezpański.

Byłem tam krótko, więc nie udało mi się dowiedzieć zbyt wiele. Liczyłem na znajomą z Kielc, ale już się chyba nie doczekam na pomoc. Z kolei władze gminy Bodzentyn mają do zaoferowania odłowienie psa, szczepionkę, ew. kastrację i ponowne wypuszczenie, a to wobec zbliżającej się zimy trochę mało. Sam mieszkam pod Krakowem, więc stąd mój apel: czy ktoś w Was, z okolicy, może podjechać w jakieś popołudnie do tej miejscowości i przeprowadzić wizję lokalną? Co z tym psem, czy jest czyjś, czy tez trzeba dla niego organizować jakąś akcję?

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Także za jakiekolwiek informacje, dotyczące osób i instytucji ze Świetokrzyskiego, które mogłyby udzielić wsparcia.
O ile wiem, osobą która ma coś wspólnego z interwencjami wokół Kielc jest Pani Katarzyna Śmig, ale numer do niej, który dostałem w kieleckim TOZie przestał działać.

Serdecznie pozdrawiam,
Tomek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...