Jump to content
Dogomania

Pies robi rzadkie kupy


con159

Recommended Posts

Witam. nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam temat ale trudno .Zacznę moze od początku. Około miesiac temu wzielem ze schroniska suczke wiek gdzies 1,5roku suczka miala ciagle luzne stolce poszedlem do weterynari zbadali kał okazalo sie ze to nie sa bakterie dali mi tabletki na odbudowanie flory bakteryjnej i powiedzieli ze napewno to tez zmiana jedzenia. suczka po otrzymaniu tabletek zaczela zalatwiac sie na bardziej "twardo" wiec myslalme ze wszystko idzie w dobrym kierunku dokonczyłem kuracje i teraz znowu zauwazyłem ze robi rzadka kupe . Co robic niechcem zeby sobie pomysleli w tej weterynari ze jestem jakis nienormalny ze po kazdej kupie latam do nich ;/

Link to comment
Share on other sites

Ryż i makaron same...? Tak tragiczna karma jak Chappi i wszystkie karmy tej klasy mogą powodować problemy jelitowe u wrażliwszych psów. Podobnie wędzone kości. Szczególnie, jak wszystko jest podawane na zmianę z domowym zarciem. Makaron też nie zawsze jest dobrze trawiony.
Jeśli chcesz podawac suchą karmę to musisz niestety kupowac coś z wyższej półki - za dobra karme zapłacisz nawet nie tak dużo jeśli to będzie duży worek - np. Brit Care byłby ok, tam są wersje dla psów o wrażliwym przewodem pokarmowym.

Link to comment
Share on other sites

nie same z mięsem i warzywami . To jezeli pies ma wrazliwe jelita to powinni mnie poinformowac o tym zebym tego psa nie meczyl i wiedział co moge mu podawac do jedzenia . bo watpie zeby w schronisku dostawała jakies rarytasy bo była taka chuda ze miednica jej sterczała . a dodam ze pies normalnie przybiera na wadze

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz karmić domowym żarciem to ryż, mięso gotowanie i podgotowane warzywa powinny być ok. Ale sucha karma jest wygodniejsza, jeśli trafisz na dobrą dla suczki to trzymaj się jej i nie cuduj. Wędzone kosci - odpada. Ja mam kundla i z gryzaków jadalnych toleruje tylko uszy królicze. Po wszystkim innym - sraczka. Po prostu tego nie daję. Nie eksperymentuj z żarciem.
W schronisku karmią czym popadnie, co mają - to jasne. Na pewno nie obserwowali tam jakości kupki psa, nikt nie ma na to czasu... Suka nie musi miec specjalnie wrażliwych jelit, ale chappi i tym podobne syfy to naprawdę mało który pies dobrze toleruje.

Link to comment
Share on other sites

częściowo z yamayka się zgodzę,chappi nie jest najlepsza-szczególnie gdy pies ma być może stan zapalny jelit,ale od poczatku.
czy to jest lużny stolec czy biegunka-bo to sa 2 różne sprawy(biegunka to częste oddawanie stolca w ciągu doby),jęśli jest problem to idż do weta raz jeszcze,nawet sam bez psa.porządnie go odrobacz,nawet jeśli nic nie wyszło w próbce kału który dostarczyłeś(nie zawsze wychodzi).na zahamowanie biegunki lub lużnego stolca są leki,które pewnie dostaniesz od weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

No ale pies z chorą trzustką niekoniecznie ma stale biegunkę...
1,5 miesiąca po schronisku pies powinien już dojść do siebie jeśli chodzi o jelitka. Jeśli był odrobaczany w tym czasie, to powinno już być wszystko ok.
Chappi odradzam, a dobierając karmę dla psa w tym przypadku poszłabym w kierunku karm dla wrażliwców. Lepiej wydać więcej na żarcie, a oszczędzić na weterynarzach :)
Dla sprawdzenia czy to problem trzustki przeszłabym na samo gotowane - ryż+ indyk w proporcji 2:1 (czyli na pół kilo mięsa powinno być kilogram gotowanego ryżu). Jeśli po tygodniu tej diety stolce będą nadal luźne, to rozpoczęłabym diagnostykę. A jeśli będą ok, to dołożyłabym do zestawu marchewkę - w ilości podobnej do mięsa, oczywiście gotowaną. Dopiero po jakichś dwóch tygodniach tej diety szukałabym karmy suchej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

witam a ja chciałbym zapytać mam podobny właśnie problem ze szczeniakiem też robi rzadkie kupki daje mu mleko jedzenie z puszki z pedigree i kaszkę gotowana z kurczakiem do suchej karmy jeszcze nie doszedłem ale będę na dniach kupować a tak to co by mogło mu wadzić mleko ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kenshi']daje mu mleko jedzenie z puszki z pedigree i kaszkę gotowana z kurczakiem do suchej karmy jeszcze nie doszedłem ale będę na dniach kupować[/QUOTE]

Po takim miksie byłoby bardzo dziwne, gdyby ten szczeniak NIE miał rzadkiej kupy :evil_lol:

Mleka nie podawaj - jest dla psa bezwartościowe, przelatuje jak woda, i do tego jeszcze często wywołuje problemy z trawieniem.
Puszki z Pedigree - wątpliwej jakości i mocno drogie; bardziej się opłaca kupić psu świeże mięso, skrawki (nie z wędlin!). Jak kupować karmę z puszki, to lepszej jakości, np. Animonda. Ale żarcie w puszce zwyczajnie drogo wychodzi - taniej i zdrowiej kupić świeże mięso.
Kurczak z kaszą - kasza jest bardzo ciężkostrawna, nawet dorosłe psy miewają po niej gazy i rzadkie kupy, a co dopiero szczeniak. Jako wypełniacz lepszy jest ryż, makaron, płatki ryżowe lub jęczmienne.

Podsumowując - zrób psu żarcie w równych częściach złożone z mięsa (nie musi być koniecznie kurczak), ryżu i gotowanej marchewki; do tego dodaj preparat mineralno-witaminowy (np. niedrogi i całkiem dobry Can-Vit), i karm 3-4 razy dziennie. Można dodawać do tego łyżeczkę oleju, ale przy rzadkiej kupie ostrożnie, lepiej dopiero jak się unormuje.

Żadnych mlek, kasz, kiepskiej jakości karm. Karmę w ogóle sobie daruj, jeśli ma to być półka cenowa Pedigree; lepiej zostać tylko przy gotowanym niż kupować syfiastą karmę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...