Jump to content
Dogomania

Karma light


bobroska.

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć,

pies, jak człowiek, czuje głód, kiedy jego żołądek nie jest wypełniony. Dlatego karma light to dobry pomysł.
nie chodzi o to, żeby dawać mniej jedzenia, ale żeby było w nim mniej energii. Tutaj jest dawkowanie karmy [URL="http://www.fitmin.cz/pl/psy/program-zywieniowy/kompletne-karmy/fitmin-medium/fitmin-medium-light.html"]Fitmin Light:
http://www.fitmin.cz/pl/psy/program-zywieniowy/kompletne-karmy/fitmin-medium/fitmin-medium-light.html[/URL]

Energia w karmie Fitmin Light to 12,07 MJ/1 kg, a więc mniej niż w normalnej karmie bytowej. Pies dostaje mniejszą dawkę energii, ale jest syty. I co ważne: gdy schudne może przejść na normalną karmę bytową, która ma więcej energii przy zachowaniu takich samych składników odżywczych. Dzięki temu można bezpiecznie karmić psa. :-)

A co do przysmaków, to ja daję swojemu niskokaloryczne przysmaki Fish 4 Dogs. Pyszna, sucha skóra, zero sztucznych dodatków i pustych kalorii. [URL]http://www.fish4dogs.pl/sea_jerky_-_100_ryby.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

witam

Mogę polecić karmę firmy Husse Light Optimal z linii Super Premium.Moje psisko kundelek tez ma tendencje do tycia jedl przez mieśiąc karmę Light optimal i stracił trochę sadełka teraz daje mu Prime Plus ale chyba wroce do Light Optimal bo chciałabym go jeszcze trochę odchudzic.
Wiadomo, ze psiaki roznie reagują ale mysle ze warto spróbowac no i oczywiscie musisz je zmusić do jakiegoś ruchu ja ze swoim biegałam jak nie puszczałam go jeszcze ze smyczy.życze powodzenia i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[B]Potrzebuję pomocy![/B]

Poszukuję karmy light dla moich suk. Jedna jest po sterylce, a druga dopiero będzie miała za miesiąc. Ta pierwsza już lekko przybrała na wadze mimo ruchu.
Poszukuję jednak karmy light, niskotłuszczowej ale! bez glutenu i drobiu (wszelkiego).

WolfsBlut ma w swojej ofercie karmę z koniną, w ostateczności ją kupię. Miałam już worek, ale (oprócz tego, że podrożała do 266zł) druga suka (ta przed sterylką) ma po niej zatwardzenia i mniej chętnie ją je.

Czy znacie karmy nadające się?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sunia czuje się dobrze, tj dobrze jak na siebie. :)
W weekend dostaje kawałek marchewki, w tygodniu żadnych przysmaków. Nie pozwalam jej nawet zjeść okruszków, które wypadają z miski pozostałym psom:D:D Może przesadziłam z reżimem? :D
Hodowczyni twierdzi, że powinna ważyć 18-19 kg., ma 45 cm w kłębie. Także, jeszcze 3 kg:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam :)
Mam cocker spanielkę z lekką nadwagą wygląda tak [url]http://images63.fotosik.pl/2/2b1350d4061bf7e6med.jpg[/url] przydałoby się aby schudła z 1kg,2kg. Teraz je Brit light,ale jest on bardzo suchy i wygląda jak karma z biedronki :/ nie smakuje jej. Polećcie mi jakąś w miare tanią i dobrą karmę light.

Link to comment
Share on other sites

Prócz brita na pewno tani jest Arion light, teraz karmię nim moją. To jednak jest tak srednio wybredny zwierz i jej smakuje. Też jest sucha, ale nie wiem, czy wygląda jak karma z biedronki, bo nie kupowałam. Zawsze możesz spróbować, lepiej szukać od najtańszych, bo jak od razu jej coś podpasuje z wyższej półki to wtedy jest problem, "natury pieniężnej" ;P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='knypasek']Prócz brita na pewno tani jest Arion light, teraz karmię nim moją. To jednak jest tak srednio wybredny zwierz i jej smakuje. Też jest sucha, ale nie wiem, czy wygląda jak karma z biedronki, bo nie kupowałam. Zawsze możesz spróbować, lepiej szukać od najtańszych, bo jak od razu jej coś podpasuje z wyższej półki to wtedy jest problem, "natury pieniężnej" ;P[/QUOTE]

jej też prawie wszystko smakuje,ale ten Brit to tak zje bo zje,ale szału nie ma :/ za suchy jest. Ja też nie kupowałam karmy z Biedronki,ale widziałam jak to wygląda u sąsiada :/
a gdzie dostane tego Ariona ? masz jakiś sprawdzony sklep zoologiczny internetowy ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermaister'] masz jakiś sprawdzony sklep zoologiczny internetowy ?[/QUOTE] Nie, rozglądam się za promocjami i kupuję tam, gdzie się bardziej opłaca. Ostatnio korzystałam ze sklepu "Kacper i Łatek".

karmy bezzbożowe są o wiele droższe, myślę, że każdy by chciał zafundować taką swojemu psu, ale czasem fundusze nie pozwalają

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nie istnieje "w miarę tania i dobra karma". Może być ALBO tania albo dobra. Mam wrażenie że nadwaga spanielki to efekt "w miarę tanich" karm. Kiedy będziesz karmić psa dobrą karmą nie będzie problemu nadwagi. Dobre karmy nigdy nie są tanie, ale za to psy zjadają ich znacznie mniejsze ilości, ponieważ takie karmy dużo lepiej pokrywają zapotrzebowanie psa i są przez niego dużo lepiej przyswajane.

Link to comment
Share on other sites

Lepsza jest w miarę tania karma niż taka, co zawiera 4% mięsa, bo na nic innego kogoś nie stać. Brit wg mnie jest juz karmą na tyle przyzwoitą, że zaspokaja zapotrzebowanie psa na składniki odżywcze, no i dawkowanie ma bardzo małe, więc nie zdziera z pieniędzy tak bardzo. Chociaż Arion przy mojej suczce miał dawkowanie jeszcze mniejsze niż Brit. To podobno o czymś świadczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='knypasek']Lepsza jest w miarę tania karma niż taka, co zawiera 4% mięsa, bo na nic innego kogoś nie stać. Brit wg mnie jest juz karmą na tyle przyzwoitą, że zaspokaja zapotrzebowanie psa na składniki odżywcze, no i dawkowanie ma bardzo małe, więc nie zdziera z pieniędzy tak bardzo. Chociaż Arion przy mojej suczce miał dawkowanie jeszcze mniejsze niż Brit. To podobno o czymś świadczy.[/QUOTE]

Jesli kogoś nie stać na nic innego, to nie powinien mieć psa, bo robi mu krzywdę. W jaki sposób karma mająca 4% mięsa może zaspokajać zapotrzebowanie psa skoro powinien dostawać od 60 do 80% mięsa?
Poniżej link do artykułu na temat zapotrzebowania psa na składniki odżywcze

[URL]http://dogosfera.pl/zywienie/pies-nie-kot-nie-czlowiek/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Racja, więc pies powinien dalej błąkać się na ulicy i zostać rozjechany przez jakiś samochód, albo dalej czekać w schronisku na zagryzienie lub śmierć ze starości. Bo skoro kogoś nie stać na psa rasowego i karmę premium to zwierząt mieć nie może.
Ludzie karmią zwierzęta Arionem (to własciwie nie jest mięsna karma, na pierwszym miejscu zboża) przez całe życie, ale uważam, że i tak robią dobrze. Znam ludzi, którzy Husse mieszają z Chappi, każdy sobie radzi jak może.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...