Jump to content
Dogomania

GRECJA 22-24.06.2012 - 2x CACIB, CAC


krzysio

Recommended Posts

Oczywiście ,że Flaire i pawełg jesteście już na liście. Panbazyl my też lubimy Twoje towarzystwo...ulubione Twoje miejsce czeka:)Danusia i Jola WAS również już zapisałem.:)czekam jeszcze na ostateczną decyzję 2 dziewczyn. No i będziemy mieli komplet/9 osób/ :multi: :multi: :multi:
Szykuje się fajna ekipa. Już sie nie mogę doczekać;)

Link to comment
Share on other sites

moje miejsce ulubione :) Ech.... :) No i jak Danusia z Jolą jadą, to koniecznie, koniecznie musimy być :)
......
ja mam teraz na "hotelu" mała suczkę jednej z aktorek z teatru "Gardzienice" - oni sa wlaśnie w Grecji na spektaklach, mieli wracać wczoraj, ale z powodu strajku generalnego w Grecji siedzą na lotnisku a suczka sie do mnie coraz bardziej przyzwyczaja.

Link to comment
Share on other sites

ale na małego psa, kolankowego (tj tego co moze lecieć w kabinie), psy duże jak moje "placą" za każdy kg wagi własnej.... Więc czasem jest to drożej jak dla ludzia. (przywoziłam z Hiszpanii samolotem psa, drogi biznes, i w dodatku pies musiał byc w luku bagażowym gdzie jest zimno a nie takie warunki jak w kabinie, w specjalnej lotniczej klatce)

Link to comment
Share on other sites

panbazyl, ale Ty piszesz o lotach wewnątrz Europy, które faktycznie są dla dużych psów bardzo drogie, a pawelg pisze o lotach do Ameryki, które nie są... ;) Konkretnie, bez względu na to, czy pies jest mały, czy duży, czy leci w kabinie, czy w luku, za "bilet" do USA płaci tyle samo, czyli ostatnio ok. 120 euro.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']No fakt, i jakos nie drogo :) To nie rozumiem czemu moja koleżanka tak marudzila, ze do RPA drogo jej psy wyszla podróż (ale to Afryka, moze na Ameryke jakas promocja???)[/QUOTE]

tak nasza znajoma wyjeżdżała z dorosłymi dużymi psami do RPA musiała wtedy mieć swoje kenele ceny....koszmarnie duże

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']No fakt, i jakos nie drogo :) To nie rozumiem czemu moja koleżanka tak marudzila, ze do RPA drogo jej psy wyszla podróż (ale to Afryka, moze na Ameryke jakas promocja???)[/QUOTE]
Może nie tyle promocja, co specjalne stawki... ;) Tak jest odkąd regularnie latam z psami między USA a Europą, czyli od ok. 10 lat. Te stawki wzrosły nieco przez te lata, ale nie za bardzo i nadal są liczone od psa, nie od wagi. Ale to pod warunkiem, że pies leci z pasażerem (albo w luku, albo w kabinie, ale z pasażerem) - jeśli leci sam, to leci jako cargo i wtedy ceny są od kilograma i koszmarne również między Europą a Ameryką.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krzysio']Może Panbazyl miała na myśli mój przypadek a natomiast sprowadzenie z RPA szczeniaka. Koszt wyliczono..... -zależy od linii 630-750eu :angryy:[/QUOTE]
a faktycznie, jeszcze i Ty.... Ale ja myslałam o tym przypadku poniżej
[quote name='krzysio']tak nasza znajoma wyjeżdżała z dorosłymi dużymi psami do RPA musiała wtedy mieć swoje kenele ceny....koszmarnie duże[/QUOTE]
o tym właśnie, z dorosłymi psami. fakt, za szczeniaka (malej rasy) podali taką cenę że szok

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Może nie tyle promocja, co specjalne stawki... ;) Tak jest odkąd regularnie latam z psami między USA a Europą, czyli od ok. 10 lat. Te stawki wzrosły nieco przez te lata, ale nie za bardzo i nadal są liczone od psa, nie od wagi. Ale to pod warunkiem, że pies leci z pasażerem (albo w luku, albo w kabinie, ale z pasażerem) - jeśli leci sam, to leci jako cargo i wtedy ceny są od kilograma i koszmarne również między Europą a Ameryką.[/QUOTE]
moj po Europie latał z właścicielem i cena byla kosmiczna.... czyli taniej do Stanów - moze pomyslimy tam nad jakąs wystawa? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']moj po Europie latał z właścicielem i cena byla kosmiczna.... [/quote]Bo - jak już pisałam - po Europie jest drogo - czy z właścicielem, czy bez. Natomiast do Stanów i w samych Stanach, psy lecące z właścicielem obowiązują specjalne stawki. Jak długo się te stawki utrzymają - nie wiem, bo coraz mniej linii lotniczych pozwala brać psy jako bagaż (czy w kabinie, czy w luku) i raczej chcą, żeby je wysyłać oddzielnie jako cargo - a wtedy właśnie ceny lecą w górę.

[quote name='panbazyl']czyli taniej do Stanów - moze pomyslimy tam nad jakąs wystawa? :)[/QUOTE]Zdecydowanie taniej psa brać do Stanów, pod warunkiem, że właściciel też leci - a to już niekoniecznie taniej... ;) Natomiast zgłoszenia na wystawy też tam są o wiele tańsze. Teoretycznie jest możliwe z wypadu na długi weekend do USA wrócić z championatem, ale praktycznie, po pierwsze, trzeba wybrać ten weekend tak, żeby były cały weekend jakieś bardzo duże, ważne wystawy (najprawdopodobniej musiałyby to być wystawy specjalistyczne dla konkretnej rasy), a po drugie, trzeba mieć bardzo, bardzo wybitnego psa i kilkakrotnie pokonać wielu konkurentów. Więc praktycznie to raczej trudne. :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...