Jump to content
Dogomania

Nowy Sącz - MA TYLKO ŁAŃCUCH I PARĘ CEGIEŁ - SUCZKA LADY i jej dwie koleżanki


Szami

Recommended Posts

Na pomoc czeka suczka ok. 2- letnia wielkości do kolan - wysterylizowana ! , która żyje w fatalnych warunkach , niestety trafiła do osoby , która wzięła ją na DT . LADY nie ma budy , stoi uwiązana na łańcuch , była sporadycznie karmiona - jest wychudzona.
W ostatnim czasie jedna dobra "dusza" codziennie pokonuje na nogach parę kilometrów nosi jej jedzenie i zabiera na spacery , ale to nie wystarczy . Jest coraz zimniej a suczyna nie ma nawet budy , żeby mogła się schować .
Może ktoś ma jakiś pomysł , może ktoś chciałby ją przygarnąć.
Wraz z LADY mieszkają też dwie suczki - siostry : KROPKA i ŁAJKA też wzięte na DT .
KROPKA - na zdjęciu jest bardzo gruba - szczenna . Opiekunka nie zdążyła na czas przywieźć jej na sterylizację , chociaż za sterylkę miał zapłacić tutejszyTOZ
ŁAJKA - bardzo płochliwa , nieufna do ludzi , najprawdopodobniej przez kogoś uderzona. Niesterylizowana w każdej chwili może być szczenna .
One też potrzebują pomocy.
Nie będę tu pisać dlaczego i jak suczki znalazły się w takiej sytuacji , nie wiem czym kierowała się ta osoba biorąc za nie odpowiedzialność , chyba sytuacja ją przerosła !!!! Nie mnie oceniać ludzi.
Jeżeli ktoś zainteresuje się losem LADY i pozostałych suczek wszystko wyjaśnię na PW
LADY
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=29f7f3b51c7edbc3][IMG]http://images40.fotosik.pl/1140/29f7f3b51c7edbc3m.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bd7fbcb63d4b80c8][IMG]http://images38.fotosik.pl/1139/bd7fbcb63d4b80c8m.jpg[/IMG][/URL]
KROPKA
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c5ad675e6e0c22b2][IMG]http://images40.fotosik.pl/1140/c5ad675e6e0c22b2m.jpg[/IMG][/URL]
ŁAJKA
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=546307a5254e2c0d][IMG]http://images47.fotosik.pl/1149/546307a5254e2c0dm.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

co to za dt?????????????????????????????????????
Mateńko Kochana, prosi się o obicie .....
Wrzuć to dt na czarne kwiatki.
Proszę o więcej informacji, skąd psy w ogóle wzięły się, jakie warunki miały mieć w dt.
O co w ogóle chodzi od początku.
Do końca też.

Link to comment
Share on other sites

k...a m..ć, miałam już nie przeklinać, ale tego już za dużo, inga czy my dobrze rozumiemy, że ktos chce kryć dom tymczasowy i utajnić jego dane, jak sobie pomyślę na co dawałam pieniądze tu na dogomanii to niedobrze mi się robi, były już DT u dziwki, alkoholiczki i psychicznej, nie dam więcej jednego grosza na psy z dogomanii, bo to pieniądze wyrzucone w błoto, psy nie mają z tego nic tylko wzbogaca się jakąś złodziejską mendę

Link to comment
Share on other sites

Kolejne debilne wydanie psów. Epidemia u Was jakaś????? Szkoda tych bid cholernie. I zaiste zadziwia to czemu nie ma afery rozkręconej tylko cicho sza, bo.... A gdzie Policja, TOZ, reakcja??? Te bidy powinny być już dawno odebrane!!! Działaj Szami z buta, szkoda życia psiego!!!

Link to comment
Share on other sites

Masakra... Szami, Kropka to ta, o której mówiłaś, że przywieziona była na sterylkę pod koniec ciąży???

[quote name='ulka 1108']k...a m..ć, miałam już nie przeklinać, ale tego już za dużo, inga czy my dobrze rozumiemy, że ktos chce kryć dom tymczasowy i utajnić jego dane, jak sobie pomyślę na co dawałam pieniądze tu na dogomanii to niedobrze mi się robi, były już DT u dziwki, alkoholiczki i psychicznej, nie dam więcej jednego grosza na psy z dogomanii, bo to pieniądze wyrzucone w błoto, psy nie mają z tego nic tylko wzbogaca się jakąś złodziejską mendę[/QUOTE]

Ulka, z tego, co się orientuję, to nie jest DT dogomaniackie, tylko TOZowskie... I tak działa u nas TOZ...

Link to comment
Share on other sites

wszystko bedzie dobrze miejmy taka nadzieje. nie da sie przewidziec wszystkiego. dobrze ze szami napisala i chwala jej za to. tez nie ma za wiele czasu jak wiekszosci tutaj i jest z doskoku. z tego co wiem to psy nie zdechna bo sa karmione kazdego dnia. takie mamy instytucje niestety w saczu co tu wiele pisac........ gdybanie nic nie da

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greg24']wszystko bedzie dobrze miejmy taka nadzieje. nie da sie przewidziec wszystkiego. dobrze ze szami napisala i chwala jej za to. tez nie ma za wiele czasu jak wiekszosci tutaj i jest z doskoku. z tego co wiem to psy nie zdechna bo sa karmione kazdego dnia. takie mamy instytucje niestety w saczu co tu wiele pisac........ gdybanie nic nie da[/QUOTE]

Samo karmienie nie wystarczy... Jedna sunia lada chwila rodzi i co, będzie szczeniaczki trzymać w błocie? Pogoda raczej nie sprzyja psiakom trzymanym na uwięzi i bez żadnej choćby osłony, nie mówiąc o pomieszczeniu... Jakoś je trzeba zabezpieczyć...

Link to comment
Share on other sites

Co za debile wydają psy do takiego DT? I to mają być instytucje prozwierzęce? Niestety, nie pierwszy raz okazuje się, że Nowy Sącz i okolice ma taki właśnie stosunek do psów i wogóle zwierząt. Mentalność zapyziałej wiochy, gdzie pies to rzecz i nikogo nie obchodzi, że może cierpieć. W zimie nie pomoże rzucenie raz dziennie czegoś do zjedzenia, jak zamarzną to i problem będzie z głowy, a protegowany DT będzie mógł znów w "dobroci serca" pobrać kolejnych nieszczęśników (bo przecież cicho sza, nie można ujawnić co to za dom)

Link to comment
Share on other sites

a ja po wpisie grega przestałam sie dziwić.
Jeśli ktoś z dogomanii ma taki pogląd "z tego co wiem to psy nie zdechna bo sa karmione kazdego dnia", to ja nie dziwię się, że psy wydawane sa do takich tzw. dt, niesterylizowane i niekontrolowane.
Cały ten wątek jest dla mnie dziwny.
Taki jakby był, a jednocześnie nie było.
Żadnych konkretów, żadnych działań.

Link to comment
Share on other sites

Greg i Atak mają rację u nas TOZ tak właśnie działa , tzn. zasadniczo nie działa , Psy są oddawane byle komu i byle gdzie , nikt nie sprawdza potencjalnych domów , nikt nie robi wizyt poadopcyjnych . Te trzy suczyny trafiły do kobiety , która sama boryka się z trudnościami , ma czworo dzieci , nie pracuje , jest sama , sytuacja niestety ją przerosła , nie da jej się przetłumaczyć żeby psów nie brała . Kropka już się oszczeniła , pani , która codziennie chodzi karmić psiaki przywiozła mi do uśpienia 5 szczeniąt , jedno zostało przy Kropce. Wiem ,że to jest okropne co piszę ale tak dla tych maluchów było najlepiej. Teraz trzeba zabrać wszystkie psy ale niestety ja nie mam pomysłu już , gdzie je umieszczać.

Link to comment
Share on other sites

Szami nic nie pomoge bo jestem zapyzialy i napisalem ze psy nie zdechna-przepraszam zapomnialem one umieraja. Wyrazilem sie dialektem. Widze mnostwo osob do komentowania wiec i chetne do pomocy. Takze pieski napewno trafia do super domow. Nie moge byc opozycja bo nic dobrego z tego nie bedzie. Jak bedziesz potrzebowac bude ocieplana w przyszlosci to zadzwon. Bo teraz napewno jest niepotrzebna bo juz pewno jedzie pociagiem do sacz

Link to comment
Share on other sites

Szami, greg, piszecie, że TOZ u Was tak działa.
Czemu nie próbujecie nagłośnić jawnego krzywdzenia psów przez fundację obracającą milionami z 1%?
Przykro mi greg, ale forma w jakiej napisałeś o tych psach, w moim odczuciu była cyniczna, wskazująca na Twój nieprzychylny stosunek do psów.
Nie znam Cię. Nigdy chyba nie spotkaliśmy się na forum. Dla mnie to brzmiało bardzo niefajnie
Jeszcze powiem, że obrażanie się nie rozwiąże psich problemów.
Bo zrobisz budę innym psom? Kogo chcesz ukarać? Mnie czy psy?
Przecież nie dla mnie mają być te budy.
Gdyby każdy użytkownik tak się obrażał, to chyba niewielu by zostało na forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greg24']obrazic to sie mozna na kogos a nie na cos. ciesze sie ze jest wiecej osob.Nie kazdy mial szczescie urodzic sie aglomeracji. przepraszam najmocniej ja nie mialem na to wplywu. PRINCESY[/QUOTE]
Czuję się wywołana do odpowiedzi z powodu słowa "zapyziały". Greg24 - nie wiem dlaczego wziąłeś to do siebie! Napisałam to w odniesieniu do mentalności polskiej wsi i temu chyba nie możesz zaprzeczyć. Nie mam zwyczaju nikogo personalnie obrażać i tu też tego nie zrobiłam. Jeśli czujesz się dotknięty, to publicznie przepraszam. Nawiasem mówiąc w aglomeracjach też są strefy "zapyziałe", a "princesami " wcale się nie czujemy ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...