Jump to content
Dogomania

BLUSIA (dawniej Gandzia) za tęczowym mostem [*]


Kajusza

Recommended Posts

[quote name='Kajusza']
[B]DEKLARACJE STAŁE [/B]
40zł Kajusza
30zł Sundeyrose
30zł Koelka
20zł Milka_
20zł butterfly
20zł aida
20zł urwiniu
10zł czikusiowa
30zł Olka
[B]= 220zł[/B]
[/QUOTE]

[quote name='Kajusza']Na fb deklaracje stałe zadeklarowały:
- Magda od Pixi 20zł
- Tija Tea (u której Cookie była na dt) 5zł
- Karolina - 10zł

Dzięki dziewczyny :) plus Dominika i Edyta jednorazowo coś wpłacą :)
[/QUOTE]
Dominiki deklaracja jest stała :)

Ewa z fb powraca do deklaracji w kwocie 5zł miesięcznie :)

dziękuję serdecznie wszystkim deklarowiczom :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='iwcia93']Jak jest szansa dla Gadzinki to i ja 10zł mogę dawać od siebie :) na razie deklaracja stała, w razie jakby coś się działo to powiem, a możliwe że i po jakimś czasie będzie więcej, ale nie obiecuję :) a no i mnie liczyć proszę od listopada.[/QUOTE]

dziękuję serdecznie :) sznasa jest duża, że Gadzik będzie normalnie zachowującym się psem




Dostałyśmy wpłatę od Marty Małgorzaty ze Szczecina, ale to chyba nie jest nikt z dogo?

Edited by Kajusza
Link to comment
Share on other sites

dziś Gadzik była u weta, dobrego specjalisty nefrologa .. i wieści nie są dobre. W sumie najgorszy scenariusz, czyli przewlekła niewydolność nerki ... nerki, bo sucz ma tylko jedną nerkę Plus jeszcze inne dolegliwości. Ale to jutro Magda opisze bardziej dokładnie stan zdrowia Gadzika. Na ten moment leczenie to leki i karma dla nerkowców. Koszt dzisiejszej wizyty to jak dobrze pamiętam ok 220zł. Noelle ... ja finansowo nie mam jak pomóc Heksowi, ale zajrzę do niego ...

Link to comment
Share on other sites

Kopiuję z fb info od Magdy:

[h=5]Wróciłyśmy od dr Neski. Jak zwykle u niej mega profesjonalnie. W podróży w jedną stronę mała była pobudzona, podczas badań, w poczekalni, na stacji benzynowej, w drodze powrotnej pies anioł.kochana, cierpliwa, socjalna. Pojechała dobrze zmęczona piłką na sznurku, żeby się nie nakręcała. W badaniach wyszło:
-indeks masy ciała 4/9 (niedowaga)
-ściana pęcherza 1 cm- przewlekły stan zapalny. Nie udało się sprawnie nabrać moczu, mimo, że pęcherz napełnia się bardzo szybko, ale to zrobimy jutro rano
-w badaniu USG tylko jedna nerka, powiększona, ale ogólnie w niezłym jeszcze stanie
Dodatkowo znalazłam mały guzek na listwie mlecznej i tłuszczak na lewym pośladku
Diagnoza:
-przewlekła niewydolność nerek
-zakażenie układu moczowego
-hormonalne nietrzymanie moczu
Przekroczone są również parametry wątrobowe.
Jako, że dr Nesce ufamy bardzo, liczę na to, że stosując się do jej zaleceń stan suni poprawi się. Wiadomo, że PNN nie jest uleczalny, ale znam psy leczone u p. doktor, które od dawna cierpią na to paskudne i podstępne choróbsko i są naprawdę w bardzo dobrej kondycji. Tak więc posyłajcie nam dobrą energię. Wierzę, że będzie dobrze.[/h][IMG]https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1374368_749547321737976_1259908183_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1375095_749547351737973_1296486754_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/1378270_749547338404641_1482134558_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajusza']dziś Gadzik była u weta, dobrego specjalisty nefrologa .. i wieści nie są dobre. W sumie najgorszy scenariusz, czyli przewlekła niewydolność nerki ... nerki, bo sucz ma tylko jedną nerkę Plus jeszcze inne dolegliwości. Ale to jutro Magda opisze bardziej dokładnie stan zdrowia Gadzika. Na ten moment leczenie to leki i karma dla nerkowców. Koszt dzisiejszej wizyty to jak dobrze pamiętam ok 220zł. Noelle ... ja finansowo nie mam jak pomóc Heksowi, ale zajrzę do niego ...[/QUOTE]
rozumiem, Wy macie Gadzinkę na głowie, dodatkowo jeszcze chorą :( , ale zawsze ktoś inny może się zainteresować jak się chociażby udostępni...

Edited by Noelle
Link to comment
Share on other sites

pewnie ... im więcej osob usłyszy o Heksie, tym większą ma szanse na ratunek. A to info od Magdy nt charakteru Gadzika:[B][I] "Wczoraj było o zdrowiu, dziś ciut o zachowaniu, tym bardziej, że wczorajszy dzień był dla nas bardzo pouczający, jeśli chodzi o (tymczasowo tak zwaną) Blusię. Oczywiście, przy psie, który ma tyle dolegliwości, wszystkie zachowania nerwowe są znacznie, znacznie zwiększone. Ale opisujemy to co mamy. Generalnie Blusia to sangwiniczna, procesy pobudzania i hamowania są szybkie i w równowadze. Dość wysokie popędy socjalny i łowiecki. Podstawowym źródłem problemów z zachowaniem (poza zdrowiem) jest ambiwalencja uczuć i przewidywań w stosunku do ludzi. Blusia z jednej strony bardzo chce kontaktu z ludźmi, ale wiele z ich zachowań odbiera jako presyjne/osaczające, groźne po prostu, albo po psiemu niegrzeczne. Sama tych zachowań nie prezentuje. Inne są jej zachowania w stosunku do osób znanych a obcych. Suka po prostu "projektuje", sama nie zachowywałaby się w stosunku do ludzi w określony sposób, a właściwy ludziom, nie psom. Na tym tle rodzi się pierwszy konflikt. Drugim jest całkowity brak zaufania do ludzi w obecności zasobów (zabawki). Powoduje on nerwowość. Zatem podstawowym stresorem dla suki są ludzie, ich zachowania i po psiemu "nieuprzejme" przekraczanie przestrzeni intymnej psa. Blusia czuje się niekomfortowo, gdy w te przestrzeń się wkracza i sama stara się w tej przestrzeni człowieka przebywać jak najkrócej i jak najrzadziej. Jedną z miar u niej budowania zaufania w stosunku do określonych osób jest właśnie częstość i długość pozostawania w owej strefie. Wraz z tym idzie prezentacja zachowań socjalnych i submisywnych, takich jak lizanie uszu i ust, dotykanie łopatką. Głaskanie, nachylanie się, czy nawet wpatrywanie się w takiego psa, póki sam o to wyraźnie nie poprosi jest odbierane przez niego jako presja. W związku z tym wyraźnie było widać, jak niekomfortowo czuła się Blusia jadąc ze mną na siedzeniu w jedną stronę. Starała się ode mnie odciąć mentalnie, podobnie jak ludzie od siebie w zatłoczonym autobusie, czy windzie. Im dłużej trwała podroż, tym bardziej komfortowo się czula a do domu wracałam już suką wtuloną we mnie i śpiąca mi na kolanach. Tylko to ona dyktuje tempo zaprzyjaźniania się, nie ja. Ja jej ufam, teraz ona musi zaufać mi. W tym miejscu chciałam bardzo podziękować obu Aniom, które wczoraj umożliwiły małej wizytę u dr Neski, że same z siebie intuicyjnie świetnie z nią postępowały, starały się nie być dla niej groźne i fajnie, mądrze się z nią zaprzyjaźniały. Pozwalały sobie dokładnie na tyle na ile suka stopniowo pozwalała sobie w stosunku do nich. Dziewczyny przyjechały, kiedy męczyłam Blusię przed podróżą i miały na własne oczy szansę przekonać sie, jak nerwowo zaczyna zachowywać się Blusia w obecności osób obcych. Przekonała się jednak, że nie podchodzą, nie wywierają presji, nie zabiorą zabawki i raz dwa się uspokoiła. Dopiero wtedy mogłyśmy wsiadać do auta. W drodze podobnie, dopiero po jakimś czasie Blusia zaczęła je wąchać, sprawdzać, wkraczać w ich przestrzeń. Dopiero jak poprosiła o głaski, dostała głaski Zaowocowało to wyluzowana suką podczas badań, spokojną, raz ciekawską, raz leżącą w poczekalni. A na koniec wizyty poczuła sie tak pewnie, że sama dała nam brzuszek d miziania, leżąc na grzbiecie. Oczywiście w mieście ciągnęła jak parowóz, ale to oczywiste (ilość bodźców), że jakoś próbowała odciążyć układ nerwowy ruchem. Za to nie miała wcale potrzeby rozładowania się szarpaniem, choć szarpak miała cały czas dostępny. Zatem źle nie było. Dodatkowo: bardzo szybko zrobiła sobie z nas stado i denerwowała się, gdy to stado się dzieliło, na szczęście w środowisku, w który czuje się pewnie, typowych problemów separacyjnych nie ma. Suka w kenelówce cały czas śpi, czuje się w niej bardzo dobrze. tak jak wczoraj na nią patrzyłyśmy, to podejrzewamy z dużym prawdopodobieństwem,, że po 6-8 godzinach puszczona luzem po domu, byłaby najzwyklejszym psem pod słońcem. Klucz u niej to poczucie bezpieczeństwa.
Ze złych rzeczy i znów zdrowie- nie jest w stanie gryźć lewa stroną pyska. Ewidentnie jest "lewostronna" i próbuje podsuszone bułki ( dozwolone przy chorych nerach a i fajnie relaksują) zaczynać gryźć lewa stroną, natychmiast pluje bólowo i zjada dopiero prawą. Na szczęście ropnia nie widać, ale będę obserwować, bo to ewidentnie zachowanie bólowe" [/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajusza']atosia na forum amstaff-pitbull zadeklarowała 20zł, dziękuję serdecznie :) Amazkonka71 z tego samego forum zadeklarowała 30zł, dziękuję z całego serca :)[/QUOTE]

ika77 też z forum a-p zadeklarowała 30zł stałej deklaracji :) superrrrr

Link to comment
Share on other sites

[INDENT] [INDENT] [B]Zapraszam na bazarek dla Rustiego i Akcji Sterylizacji: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/248316-Og%C5%82oszeniowy-na-Akcj%C4%99-sterylizacj%C4%99-i-Rustiego-do-6-11-2013-do-godz-21-00?p=21480475#post21480475"]<KLIK>[/URL][/B]
[IMG]http://i216.photobucket.com/albums/cc26/Izabela124/New%202013/Bez_tytu1420u_2.jpg[/IMG] [/INDENT]
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

CYTAT MAGDY Z FB - "Suniek i ja poznajemy sie nawzajem. Zdrowotnie super nie jest, w dodatku niejadek z małej, a przy diecie niskobiałkowej trzeba się nagimnastykować, żeby dogodzić gwiazdeczce. Ale staramy się, bo jedną z podstawowych potrzeb małej jest potrzeba wspólpracy z człowiekiem, zatem współpracujemy Dobrałyśmy się dobrze temperamentalnie, a raczej byłoby idealnie, gdyby mała była w pełni sił. Bo teraz czasem bywa dla mnie w pracy zbyt wolna czasem spada z pobudzeń w pracy,a pracujemy zwykle na wysokich pobudzeniach Wtedy podkręcamy obroty, żeby praca była szybka i radosna. Ćwiczymy sobie tak sztuka dla sztuki "ładne" posłuszeństwo, żeby mała miała zajęcie. Pierwsze trudności, z jakimi musiałam sie uporać to ciągłe oferowanie siadania, technika siadania wyłącznie do tyłu (cofa przednie łapy siadając, co utrudnia wiele ćwiczeń), brak umiejętności podążania za ręką ze smakiem/gryzakiem, szybka rezygnacja z działania, brak wiary w sukces. Teraz to żałuję, ż...e nie miałam jej w rękach, kiedy była na etapie wyrywania wszystkiego z rąk:) Bo w takich zachowaniach po prostu kryje się potencjał i z takich psów są perełki. Jak natura dała potencjał, to trzeba wykorzystywać, bo inaczej generuje to problemy. Z dobrych wieści- problemów z wyrywaniem smyczy, zabawki, gryzaka nie ma żadnych. Zero. Na smyczy prawie nie ciągnie. Uwielbia mojego sześcioletniego syna i jest dla niego bardzo delikatna. Kenelówka jest azylem. Absolutnie nie radzi sobie z pozostawieniem na terenie samej. Jest przerażona tą sytuacją. Dziś zostawiłam ją dwa razy na 30-40 sekund i było wycie, kiedy wróciłam, natychmiast chwyciła piłkę- musiała to odreagować. nie znosi tez, kiedy człowiek znika za rogiem domu- bardzo, bardzo stadna bestia. Pędzi i szuka zaniepokojona. W zasadzie już mozna ogłaszać, dla ludzi którzy rozumieją, że potrzeba współpracy z człowiekiem jest dla psów tak samo naturalna jak potrzeba jedzenia, czy picia. Dla osób, które chciałby się pobawić w szkolenie, pouczyć się szkolenia sportowego. Chodzi tu o nastawienie na proces a nie na efekt, bo efekt z pewnością będzie, ale idzie głównie o zaspokojenie potrzeby pracy. Nie wymaga to dużo czasu-max 1-2 godziny dziennie. I te dwie godziny to zdecydowanie górna granica. My pracujemy max 2 x 30 minut i pies ledwo żyje. Nie trzeba mieć terenu, żeby ją zmęczyć. Wystarczy kilka metrów kwadratowych trawnika, gryzak/piłka/szarpak i smaczki. Widzę ją w posłuszeństwie sportowym (ha, ha, bo je kocham ), posłuszeństwie na śladzie ( tylko przy jedzeniu dobrze używa nosa), obronie sportowej robionej w popędzie łupu, ot tak, dla zabawy. Dla ludzi, którzy będą w pracy pamietać, że Gandzia to po prostu mała astka, która w swojej terierzej naturze stara się dla człowieka jak może i bez człowieka nie jest w stanie istnieć, która jest też drapieżnikiem i terierem ( ale chętnie pochrapie też w swojej klateczce, albo na kanapie zmęczona robotą). Może iść do domu z dziećmi, niebojącymi się psów w wieku 7+"

Link to comment
Share on other sites

Kajuszka to tak jak z szukaniem leku na jakąś chorobę.Pani psycholog tak to wytłumaczyła mojemu synowi.W pokoju pośród dużej ilości leków jest ten co zadziała ale światło zgaszone i szukamy po omacku.Tak samo i z Gandzią nikt nie wiedział co jej pomoże .Bardzo się cieszę że dałyście jej szansę bo przez nią nie mogłam spać.

Link to comment
Share on other sites

najważniejsze, że teraz już wiemy na czym stoimy - jaki jest jej stan zdrowia, jaka osobowość i jakie ma potrzeby. Przez weekend zrobie tekst ogłoszenia i można ją ogłaszać, bo nie ma na co czekać. Bazarek imienny zakończony - można bezpłatnie głosować na imię :) Zapraszam - link w podpisie.

Edited by Kajusza
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Noelle']zagłosowałam na Blusię. ;)

ja ją ogłaszam na gumtree i tablicy - jak podeślesz nowy tekst, to podmienię. :)
fajnie by było, gdyby pojawiły się też nowe zdjęcia.[/QUOTE]
ok, dziękuję serdecznie :) Fotki będą niedługo, bo do Magdy ma przyjechać jej kolega fotograf.
[quote name='Sea']Wpadłam i tutaj powiedzieć, że bardzo mocno Wam kibicuję ;)[/QUOTE]
witam :) i dziekuję za odwiedziny :) i zachęcam do głosowania :)

Link to comment
Share on other sites

dziękuję sea za deklarację stałą :) Już mamy 440zł czyli brakuje do pełnej kwoty 160zł :) A to filmiki od Magdy: [URL]http://www.youtube.com/watch?v=dFwXrotPVwo[/URL] > aport formalny i [URL]http://www.youtube.com/watch?v=GexxHDTZPRs&feature=youtu.be[/URL] > różne sztuczki i posłuszeństwo. Jestem pod wrażeniem metamorfozy i postępów jakie Gandzia zrobiła :) edit: bazarek "domowe misz-masz" [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248262-domowy-misz-masz-dla-Gandzi-do-17-11-br-godz-20-00[/URL]

Edited by Kajusza
Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri]Zapraszam do głosowania na nowe imię na nowy rozdział życia …głosowanie jest darmowe, imiona do głosowania to:[/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri]ANDZIA [/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri] AMICA [/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri] ANDRA [/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri] KIRA [/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri] FREYA [/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri] TERESKA [/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri] AZA[/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri] FURIA[/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri] LUCY [/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri]PATI [/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri]MEGI[/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri]BLUSIA [/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri]Głosować można tutaj: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248097-NOWE-IMIĘ-NA-NOWY-ROZDZIAŁ-ŻYCIA-darmowe-głosowanie-do-2-11-br-20-00[/url][/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri]Jednocześnie zapraszam na bazarek „domowe misz-masz” gdzie można kupićherbaciane komplety ale także niezbędniki spacerowe np. kubek termiczny dopodłączenia w aucie oraz piersiówkę [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][FONT=Calibri]: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248262-domowy-misz-masz-dla-Gandzi-do-17-11-br-godz-20-00[/url][/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...