Jump to content
Dogomania

silne osłabienie po szczepieniu??


Makosia

Recommended Posts

Witajcie - starałam sie znaleźć odpowiedz ale kazdy piesek jest inny...bardzo sie niepokoje - Pomóżcie. Wczoraj nasz york 3 miesieczny miał 3cie szczepienie(ta szczepionka łączona)+ p/wścieklizna+chip - a dziś po kilkunastu godzinach od tych 'atrakcji' - coś niedobrego sie z nim dzieje, caly dzien spi, niechcial w ogole rano wstac i jesc...ledwo chodzi, sprawia wrazenie bardzo słabego....Oprócz tego tak jakby go coś bolało powyżej nogi - nie da sie tam w ogole dotknąć a jeśli niechcący sie dotknie bardzo piszczy - jakby go bolało. Czy mam wrócić do weta?? Mówil wczoraj, że może sie coś dziać ale tylko w godzinę po. A to już drugi dzień..wczoraj wszystko było ok. Błagam dajcie znać..martwię się strasznie! czy jeszcze odczekac czy nie? jest ciuteńke może lepiej niż było rano ale to bolące miejsce nadal.....Dzieki z góry!

Link to comment
Share on other sites

3- miesieczny piesek mial zaserwowana niezla mieszanke - kazde szczepienie to ogromne obciazenie dla organizmu, nic dziwnego, ze pies zle sie czuje. Rozne psy roznie to znosza. Jesli jest zle - to oczywiscie nalezy jechac z nim do weta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam wszystkich. Moj 3,5mies ratlerek rowniez dostal 3 szczeponki naraz.Bardzo mnie to zdziwilo!:O Wolala bym nie stresowac go tak1 Ale lekarz powiedzial, ze nie mial reakcji na szczepionki poprzednie, wiec bedzie ok.Dostalam nr prywatny do lekarz w razie gdy by cos sie dzialo. Jeszcze mnie zdziwilo-ze dostal zastrzyk w okolicy rzeber i za jednym razem.Pod skora zrobila sie wielka banka-przeciez bylo duzo plynu:( Nie uwierzycie-jak zobaczylam to - malo nie zemdlalam-musieli mnie wyprowadzic na powietrze.Zagodzine czasu troche sie zmniejszyla ta banka. Ale piesek jest troche goracy,nie masily nawet chodzic,chwieje sie,nie daje sie dotknac,ale chce caly czas byc przy kims.Co prawda lekarz uprzedal o tym ze do 48godz moze byc stan podgoraczkowy,bedzie oslably. Nie myslalam ze na tyle! Oczywisce 2 tyg kwarantanny.
Jednego jestem ciekawa-czy faktycznie tak powinno byc czy to przez to ze dostal kilka szczepionek?Myslalam ze odstepy 3-4 tyg miedzy szczepionkami sa po to zeby szczenie doszlo do siebie:(

Link to comment
Share on other sites

Jakiś wet kosmita!
Co za idiota daje tak małemu psu 3 szczepionki naraz!
Jakiś kosmos.
Oby wszystko sie dobrze skończyło, ale tego weta powinno się gdzieś zgłosić.

Pal sześć dorosłe psy dużych ras, rzeczywiście mozna dać dwie szczepionki naraz.
Ale mały szczeniaczek małej rasy to odstęp około miesiąca jest konieczny!

Link to comment
Share on other sites

:((((((Chce zasnac-ale caly czas sie budzi i nie raz pisnie.Moze boli go miejsce uklucia.Nosek ma mokry.Trochy bardziej goracy jest niz zawsze.Nue umiem miezryc,w sumie to i nie mam czym Ale nie wiem jakie sa objawy niepokojace,kiedy trzeba dzwonic do weta?Z tego co czytam na forum-to przewaznie taka reakcja wystepuje czesto po szczepionce na wscieklizne.Wiec prosze o podpowiedz - jakie objawy (nie daj Bog) ewentualnie maja mnie zaniepokoic. Jednak pojde spac, bo zaczal jesc - wiec chyba nie jest tragicznie.Mam nadzieje.

Edited by prazsky krysarik
Link to comment
Share on other sites

Ja bym jechała do weta ale jakiegoś normalnego, co sie zna na małych radach. Bo osoba która szczenieciu rasy miniaturowej daje trzy szczepionki w tym wscieklizne nar
Sama szczepionka na wscieklizne, bez reszty tego kombajna jest mocno obciazajaca, a co mówić dochodzą do tego jeszcze dwie inne. Boże widzisz to i nie grzmisz.na dyżurnych wetow...
*durnych :) słownik komórkowy

Link to comment
Share on other sites

Lekarz powiedzial, ze mial 2 szczepionki- i teraz trzeba je powtorzyc, bo macierzynski przeciwciala sa 3 mies, a on ma juz prawie 4.wscieklizna biocan R + sa jeszcze 2 naklejki w ksiazeczce - Biocan DHPPi + L( niebieska ) + Biocan DHPPi + L ( zolta). Ale juz w nocy byl mniej goracy. Teraz juz biega. Chociaz wciaz jest oslabiony. Mam nadzieje ze jak do teraz jest ok, to juz bedzie ok. Juz nigdy nie pozwole na podanie wiecej niz 1 szczepionki. Naprawde sie wystraszylam !

Link to comment
Share on other sites

spokojnie te dwie naklejki żółta i niebieska to sa od "1"szczepionki tylko jedna naklejka pochodzi z fiolki ropuszczalnika(w tym przyp.prawdopodobnie leptospiroza) a druga z liofilizatu(pozostałe choroby).chyba na stronie biocanu jest napisane że tę szczepionkę dhppi+l mozna łączyc ze wścieklizna.jesli tak to lek wet nie popełnił błędu.
niektóre pieski po szczepieniu bywaja osłabione

Link to comment
Share on other sites

gryf80 - każdy wet WIE, że psom ras małych nie podaje się dwóch szczepionek naraz. Nawet jeśli można te dwie szczepionki teoretycznie łączyć.
Koniec kropka, tu nie ma z czym dyskutować.
Mały organizm trudniej te szczepionki znosi, zwłaszcza jeśli to jest wiek szczenięcy (to nawet dużym rasom nie podaje się dwóch naraz!).

Link to comment
Share on other sites

U szczeniaków trzeba podejść ostrożnie żeby nie przeciążać układu immunologicznego. Teoretycznie trzeba poczekać ok miesiąca od ostatniego szczepienia i dopiero wykonać szczepionkę przeciwko wściekliźnie. U dorosłych psów nie ma to aż takiego znaczenia i można zaczepić psa przeciwko wściekliźnie i pozostałym chorobom zakaźnym. Myślę że weterynarz zaszczepił Twojego psa ze względu na ukończony 3 miesiąc kiedy to każdy pies musi mieć szczepionkę przeciwko wściekliźnie.
Co do kombajnów to są bezpieczne, jest nawet jeden który ma w sobie najważniejsze choroby zakaźne i wściekliznę żeby nie trzeba było wykonywać 2 szczepień, ale to dla dorosłych psów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...