Jump to content
Dogomania

List do premiera RP w sprawie odwoł. Głów. Lek.Wet.oraz wywózek psów do Niemiec


AgaG

Recommended Posts

[quote name='ostatniaszansa'] Do Niemiec w zeszlym roku wyjechal caaaly jeden psiak, [/QUOTE]

W takim razie SBD jest w bledzie piszac

[quote name='sleepingbyday']nazwę takiej fundacji poda wam na pewno ostatniaszansa z boguszyc, one współpracuja na stałe z niemcami, mają od nich super regularną pomoc i dużo adopcji.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']W takim razie SBD jest w bledzie piszac[/QUOTE]

SBD jest w bledzie czesciowo - mamy pomoc od Niemcow, adoptuja wirtualnie nasze psy i co miesiac wplacaja na ten cel pieniadze na nasze konto. Myli sie odnosnie adopcji za granice - spytaj ja skad ma takie info, bo to nieprawda. W 2011 roku wyjechal do adopcji Prosiaczek - tylko i jedynie. Ma swoje zdjecia na naszym watku. /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

to co z tym workiem?

czy nie można tego jakoś uporząkować?
zrobić spisy osób wywożących psy w nieznane i po prostu nie współpracować z nimi???/
to jest przerażająće,tu na dogo sama zetknełam sie z handlarą ,która udaje pomoc a wywozi...jak to opanować i ukrócić?

Edited by holmina
Link to comment
Share on other sites

[quote name='holmina']

zrobić spisy osób wywożących psy w nieznane i po prostu nie współpracować z nimi???/?[/QUOTE]

Problem chyba polega na tym, ze sa schroniska, ktore wspolpracuja i np. wyjezdza 70 psow w nieznane - nie wiem czy taka lista by cokolwiek tam zmienila... pamietam jak w czerwcu 2011 roku podrzucono nam w odstepie 3 tygodni 2 razy po 5 szczeniakow owczarkowatych (wszystkie maja domy w PL), po jakims tygodniu oglaszania dostalysmy 2 maile od osob z zagranicy, ze sa zainteresowani wzieciem calej dziesiatki... /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Kolejna sensacja? Nowi wlasciciele zwracaja nam od 100 do 500 frankow (paszporty, szczepienia, transport itp). Na stronie podane jest rowniez nasze konto, bo wplacaja pieniadze bezposrednio do nas. Dobra, ja juz sie tutaj napisalam - jakies konkretne zarzuty pod naszym adresem odnosnie tych koszmarnych adopcji do Szwajcarii czy tylko szukanie dziury w calym? Umowy sa, zdjecia sa, psy przekazane osobiscie sa, wiadomosci sa, zwrot kosztow jest - co jest nie tak? /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='holmina']tu nie chodzi o sensacje,
skoro wszystko da sie wyjaśnic ,skoro wszystko jest ok i psy trafiają do wspaniałych domów na kanapy to świetnie[/QUOTE]

Ja juz tak drugi rok wyjasniam, raz za razem kolejnym osobom. Dodam jeszcze, ze psy ze strony szwajcarskiej oglaszaja sie rowniez w PL - m.in. jeden szczeniaczek juz zaklepany u nas (wizyta odbyla sie wczoraj, na razie za maly, musi chwile poczekac). Jakas godzine temu wyslalam nowe fotki z prosba o wklejenie (nie umiem sama...) powinny byc jutro m.in. psiaka, ktory wyjechal 1,5 roku i ma nowa kolezanke od kilku mies, rowniez z Boguszyc i Lelka, ktory pojechal 2 tyg temu :) /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Ostatnia szansa jest organizacja ktora naprawde dziala na rzecz ochrony i pomocy zwierzakom.Byloby dobrze nie wrzucac ich do jednego worka z handlarzami i inna holota.Boguszyce to byla makabra i tylko dzieki pracy ludzi z ostatniej szansy zmienila sie dola psow tam zyjacych.Gdyby inne schroniska w taki sposob przygotowywaly adopcje swoich psow to nie byloby tego watku na dogomani.

Link to comment
Share on other sites

ten temat jest dla mnie kompletnie nowy....zderzyłam się z nim bezpośrednio/mieszkam przy granicy niemieckiej i widziałam nieciekawy obrazek próbowałam interweniować ,ale nic nie mogłam zrobić!!/
stąd chęć zorientowania się w sytuacji ogolnopolskiej jak to wygląda...,jakie są fakty i jak można pomóc w tępieniu prawdziwego biznesu....
i nie urazic tych,którzy naprawde pomagają
OTO JEST PYTANIE

/i chyba nikt nie odpowie na nie/

Edited by holmina
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']Problem chyba polega na tym, ze sa schroniska, ktore wspolpracuja i np. wyjezdza 70 psow w nieznane - nie wiem czy taka lista by cokolwiek tam zmienila... pamietam jak w czerwcu 2011 roku podrzucono nam w odstepie 3 tygodni 2 razy po 5 szczeniakow owczarkowatych (wszystkie maja domy w PL), [B]po jakims tygodniu oglaszania dostalysmy 2 maile od osob z zagranicy, ze sa zainteresowani wzieciem calej dziesiatki... /Agnieszka[/QUOTE]niedobrze mi...
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...