Jump to content
Dogomania

Rufus, kiedyś Tarzan - chart z łańcucha, uczy się żyć z człowiekiem i szuka domu


aisai

Recommended Posts

[quote name='natalek'] są psy, które pomimo dużego strachu zjedzą, jeśli jest to coś naprawdę dobrego[/QUOTE]
Dokładnie ! Tak właśnie było z Wiką ,która była dzikim szczeniakiem , do dzisiaj pozostała jej olbrzymia nieufność do obcych - jak pierwszy raz Klaudia mnie z nią odwiedziła to Wika z ręki bała się wziąć , zjadła dopiero jak położyłam smakołyk przed nią i odsunęłam sie na pewną odległość. Na psa kompletnie nie zwracaliśmy uwagi pozwalając jej na spokojne przyzwyczajenie się do nowego miejsca , potem już bez problemu brała z ręki a nawet ośmieliła się podejść do misek mojej Muchy i skonsumować zawartość. Warunkiem aby czuła się w miarę komfortowo i bezpiecznie było kompletne jej ignorowanie przez dłuższy czas i pozwolenie aby w swoim tempie zwiedzała mieszkanie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Opisy opisami, a każdy pies jest indywidualnością i mozna podpowiadać, ale chyba nie ma gotowej recepty postępowania, która sprawdzi się z kazdym psem. Co do jedzenia to opisywany przeze mnie Garald mimo, że po przejściach delikatnie zje z ręki, chyba, że ma do kogoś uprzedzenie, Tosiek przeciwieństwo adpotowany, ale miał szcęście bo prosto z domu trafił do nas bez dt, hotelików i nie wracał tak jak to się zdarza, można że że od szczeniaka trafił tak samo jak inne czasami trafiaja tak jakbyśmy go z hodowli kupili, nie boi sie ludzi, jest trochę przez nas rozpieszczony (efekt litowania się nad szczeniaczekim po operacji, bo musiał mieć wiedzieliśmy o tym biorąc go) byw czasem beszczelny, a jedzenia od obcego nie weźmie, owszem grzecznościowo i położy dopiero jak ja czy ktoś inny z domowników mu poda zje, nikt go tego nie uczył

Podziwiałam Rufusa na zdjęciach piekny pies i dobrze oraz mądrze mu z oczu patrzy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Dunaj_']
Podziwiałam Rufusa na zdjęciach piekny pies i dobrze oraz mądrze mu z oczu patrzy[/QUOTE]
Heh, no mam nadzieję, że to jakoś chętnych przyciągnie... to nie jest zły pies, a jedynie trudny trochę. Ale piękny z całą pewnością :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Dunaj_']Terytorializm chartów polskich jest mi dobrze znany, jak mieliśmy Patię to lepszego obrońcy nie można sobie wyobrazić. Nie zapomnę jak kiedyś zostawiali u nas na podwórku robotnicy LKT i prosiliśmy, żeby odbierali rano bo potem psy mogą biegac luzem, ale gdzie tam chłopom tłumaczyć, że psy a w dodatku takie chude no to se weszli i tak siedzieli we 4 chłopa na dachu swojej maszyny, a dookoła ładnie poukładane buty i wianuszek chartów pod komendą Pati. Jak któryś próbowała się ruszyć to to było wrrrr a my jak wróciliśmy zamiast psy odwołać, zaczeliśmy się śmiać, potem już nie próbowali wchodzić na podwórko bez naszej wiedzy. Podobną historię z ttą miałam, ale to na nastepny raz zostawię[/QUOTE]
dobre :))))))))))0

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aisai']no nie wiem jak to z dziećmi jest... ale ich chyba nikt na łańcuchu nie trzyma

a może się mylę, i niektórzy rodzice są gorsi dla swoich dzieci niż dla psa łańcuch?[/QUOTE]

Pewnie tak bywa, że pies mimo łańcucha ma lepiej i czuje się szczęśliwszy od dzieci, których co prawda nikt nie wiąże, ale są prawie bezpańskie

Link to comment
Share on other sites

Gość co się o Rufusa dopytywał, po informacji że ten kastrowany i że pozwolenie będzie potrzebne, zamilkł... jednak to pewnie kłusownik był.

Zatem domu szukamy.
Bo Rufusisko to piękne psisko.
Zębiska na wroga szczerzy, "swojego" wiernie strzeże.

rany julek, nawet wierszoklety ze mnie nie ma :(

Link to comment
Share on other sites

i ja się wreszcie zjawiam na wątku ;) oj Rufus potrzebujesz mądrego właściciela, a takich to jak na lekarstwo.... Ale nie jest najgorszym przypadkiem wg mnie, potrzebuje kogoś kto mu pokaże iż Rufus nie musi bronić, bo to właściciel jest przewodnikiem który jest odpowiedzialny za wszystkich, w tym Rufusa. Czy Rufus ma ogłoszenia? przepraszam ale nie przeczytałam całego wątku.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za offa, ale bardzo pilnie poszukuję osoby do wizyty przedadopcyjnej w Krakowie. Piesek jest pod opieką naszej Fundacji, nie zdążyłam założyć mu wątku. Jest w typie spaniela. Bardzo ładny, grzeczny. Wszystkie info wyślę na maila. Czy ktoś moze mi pomóc?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Napisałam do Zofiji, ale psiak już znalazł dom :) Po niektóre piesy to się kolejki ustawiają...

A u Rufusa bez zmian. Do opiekuna jest uległy i posłuszny, z łatwością może być przestawiony na nowego opiekuna. Potrzebny właściciel z charakterem. Na pewno gdzieś taki tam czeka, tylko jak mu pomóc odnaleźć naszego Rufusa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...