Jump to content
Dogomania

Dorka :)


kajaa21

Recommended Posts

Hej, ja również jak każdy z Was chcę przedstawić swojego pupila :) Dora dzisiaj kończy 6 miesięcy, mam ją od dwóch miesięcy u siebie wzięłam ją od starszej kobiety która chciała oddać ją w dobre ręce, gdy ją zabrałam od niej Dora była bardzo wychudzona czuć było cały kręgosłup i żebra ważyła wtedy nie całe 11 kg w ciągu tych dwóch miesięcy powoli doprowadzam ją do stanu normalności teraz na moje oko waży ok 20kg (może trochę mniej) nie ma zapadniętego brzuszka co wcześniej było bardzo widać. Uwielbia zabawy z innymi psami a szczególnie ze swoją współlokatorką Maszą z którą dogaduje się świetnie bez żadnych spięć choć Masza z racji tego że jest starsza potrafi czasem Dorkę sprowadzić na ziemię. Dora jest bardzo cichym psem od kiedy ją mam w domu jak szczeka słyszałam max 6 razy, nawet nie warczy, wciąż wydaje jej się że jest maleńkim pieskiem typu york itd wskakuje mi na kolana usypia na nich może tak spać na kolanach godzinami, ciągle by jadła, jak tylko słyszy że ktoś chodzi po kuchni jest tam od razu i czeka aż coś dobrego spadnie jej do miski. Przez ten krótki czas pobytu u mnie zdążyła już wyjechać na wakacje do Krakowa gdzie maltretował ją mały 2miesięczny ratlerek mojej cioci, bałam się że zrobi jemu krzywdę bo nie ma aż takiego wyczucia w zabawie ale mile mnie zaskoczyła, okazała się być bardzo delikatnym psem. Kocha dzieci gdy tylko widzi idące w naszą stronę dziecko skacze piszczy ogonem macha tak jak by miał jej zaraz odpaść. Gdy w nocy usłyszy tylko że moja córka się przebudziła bądź zapłakała od razu jest pierwsza na łóżku liże ją w twarz i kładzie się przy córce oplatając łapą, mogą tak spać całą noc. Mama z którą mieszkamy była z początku przerażona jej widokiem, teraz udaje że jej niby nie lubi ale gdy tylko jestem w innym pokoju słyszę jak do niej rozmawia sama zaczepia Dorę głaszcze podkarmia, śmieje się gdy Dora coś robi zabawnego. Ale niestety panna Dora strasznie niszczy mieszkanie :P co by się nie zostawiło gdy idziemy na dwór z córką zaraz jest zniszczone, zniszczyła mi już dwie pary butów a teraz dobiera się do ściany mimo że przyjmuje witaminy, dlatego niestety ale gdy zostaje sama musi być w kagańcu takim szmacianym. Dodam kilka jej zdjęć mam nadzieję że miło Wam będzie się oglądało i komentowało.
[IMG]http://i55.tinypic.com/2qi8dph.jpg[/IMG]

[IMG]http://i55.tinypic.com/350qcsj.jpg[/IMG]

[IMG]http://i53.tinypic.com/15cgahe.jpg[/IMG]

[IMG]http://i51.tinypic.com/16gfuqo.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

witajcie :)

śliczniutka jest,Ja to uwielbiam pręguski :)

czeka Ciebie trening uczenia Dorci,zostawania samej w domciu

najlepiej przed wyjściem wybiegać psa,zostawić mu ulubioną zabawkę,i zamknąć ją w pokoju(żeby zniwelować wielkie straty),a także wyjść bez wielkich ceregieli i nie zapomnieć zostawić jej coś Waszego,aby mogła się położyć i zasnąć
psy lubią "mnieć"Nas zawsze w pobliżu

Link to comment
Share on other sites

dziękujemy :) tak słyszałam o tym i zawsze gdy wychodzę zostawiam coś co ma mój zapach, do tego daję jej kości wędzone gdy wychodzę a nie chcę by miała kaganiec, do tego również przed wyjściem biorę ją na spacer by się wyszalała i wtedy wracamy do domu i bez zbędnych ceregieli wychodzę z domu. Twój Oscar jest równie pięknym pieskiem :):)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hej mam do was takie pytanie, musze kupic dorze jakies witaminy z wapnem itd. Mozecie mi polecic jakies na prawde dobre i w miare tanie witaminy?? Brala juz witaminy niestety ich nazwa wyleciala mi z glowy, ale nie pomagaly dalej obgryzala mi sciane w przedpokoju, chce jej kupic jakies witaminy zeby od razu mogla nabierac masy bo bardzo wolno jej to idzie mimo ze dostaje 2-3 razy dziennie jedzenie. Jak znacie jakies dobre te tableteczki to dajcie znac z gory dzieki

Link to comment
Share on other sites

co do witamin to normalnie kup jej w aptece wapń i witD3
i nie polecam żadnych suplementów na porost masy,szkoda psa
ona jest jeszcze młoda i ma czas,amstaff 2/3 letni jest dopiero dorosły(w tedy dopiero dobrze się rozbuduje i charakter mu się ustabilizuje)
A wygląd Dorki,to jest też uwzględniony tym,jak jej rodzice wyglądli,jeżeli byli potężni to raczej ona też taka będzie,a jak byli drobniejsi to Dorka też będzie

Link to comment
Share on other sites

Nie chodzilo mi o to zeby nabrala nie wiadomo jakiej masy ale zeby chociaz troche przytyla,dostaje jedzenie ok 3 razy dziennie ale wolno tyje,a te witaminy kupie jeszcze dzisiaj dziekuje za doradzenie. Niestety nie wiem jacy byli jej rodzice, jak rozmawialam ostatnio z kobieta od ktorej mam dore to twierdzila ze dora pochodzi z wolsztyna i jej rodzice sa psami z rodowodem, ale mi sie wydaje ze to jakies klamstwo, dora ma na grzbiecie troszke dluzsza siersc a nie powinna gdy o tym wspomnialam to ona stwierdzila ze psy na zime zmieniaja siersc itd zgadzam sie z tym ale ona ma taka dluzsza siersc od kiedy ja wzielam do siebie. Nie jest to wazne ale chcialam dowiedziec sie kim byli jej rodzice jak wygladali, czego kolwiek

Link to comment
Share on other sites

Tak dostaje preparat na stawy, a mam takie jeszcze pytanie, kiedy twoj pies przestal niszczyc w domu? Dora wywleka smieci z kosza na smieci skubana jest tak madra ze potrafi worek rozwiazac i wyciagac wszystko, albo wydrapuje dziury w scianach ale jakis plus tego byl bo odnowilam przedpokoj heh, ale nie wiem jak jej oduczyc psucia eszystkiego co napotka na swojej drodze jak zostaje sama w domu, gdzies czytalam zeby dac psu patyka jak zostaje sam i nie niszczy nic, kupowalam jej tez kosci w zoologicznym ale to jest na ,max 5 minut, wiem ze amstaffy dlugo niszcza w domu, a jak nie ma co niszczyc to obgryza miski na jedzenie juz ma 3 miske a i do niej zaczela sie dobierac. Moze macie jakies pomysly jak temu zaradzic??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Bardzo proszę :)
[IMG]http://i42.tinypic.com/eu3528.jpg[/IMG]

[IMG]http://i43.tinypic.com/33mtsh5.jpg[/IMG]

[IMG]http://i40.tinypic.com/674bw1.jpg[/IMG]

[IMG]http://i44.tinypic.com/1zr2ah3.jpg[/IMG]

[IMG]http://i40.tinypic.com/2jam4y8.jpg[/IMG]

[IMG]http://i40.tinypic.com/2hgftdg.jpg[/IMG]

[IMG]http://i43.tinypic.com/2al3mf.jpg[/IMG]

[IMG]http://i44.tinypic.com/n6dzwx.jpg[/IMG]

a tutaj zdjęcie troszkę z innej beczki :) Maszka ze swoją przybraną mamusią Psotką :) dzień po tym jak Psota zaakceptowała Maszę jako swoje szczenię
[IMG]http://i43.tinypic.com/mjwyaa.jpg[/IMG]

[IMG]http://i44.tinypic.com/xlgzfd.jpg[/IMG]

[IMG]http://i40.tinypic.com/10mmnuo.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Sliczna to moze i jest ale jaka zozla dzisiaj zostala chwile sama w domu i z szafki sciagnela sobie modem usb od neta i go zjadla, w prawdzie nie potrafie sie na nia dlugo zloscic ale nie dostala nagrody za to. Bylam z nia u weta bo chce dorke wysterylizowac ale powiedzial ze lepiej poczekac az bedzie po pierwszej cieczce, juz za duzop osob namawia mnie na dopuszczenie jej jeden to sie znalazl nawet taki co chcial zebym jemu dala znac jak pierwsza cieczke dostanie zeby dopuscic, masakra nie da sie wytlumaczyc ze nie chce jej dopuszczac bo zaraz te durne mowy ze suka raz powinna byc dopuszczona nie uznaje tego, mam zle przezycia z tego bo moja siostra nie upilnowalasterylizacji suczki pozniej sie wyprowadzila mi psa zostawila i suka zaszla w ciaze na koniec musiala zaplacic za siostry glupote zyciem i nigdy nawet gdy miala bym psa z rodowodem nie chce dopuszczac...

Link to comment
Share on other sites

Tez slyszalam ze mozna wczesniej ale weterynarz doradzil mi zebym poczekala na pierwsza cieczke wiec czekamy choc nie wiem ile bo dora ma juz prawie 9miesiecy i cieczki jeszcze nie miala. A mam takie pytanie mialas ze swoim psiakiem problemy zoladkowe?? Dora ostatnio co chwile ma biegunke, daje jej tylko gotowane jedzenie np ryz z szyja indycza lub watrobke z makaronem itd i co jakis czas dostaje strasznej biegunki, gdy ja wzielam do siebie to tez na poczatku miala od zmiany wody weterynarz dal mi wtedy 4 tabletki i przeszlo jej ale nie chce co chwila dawac jej jakis tabletek a nie mam juz pojecia co robic z tym dalej, jutro jeszcze ide do weterynarza z drugim psem na obciecie pazurkow bo juz za dlugie ma to zapytam. Kupilam jej szelki i mamy teraz nauke chodzenia w nich a szarpie sie okropnie czasami zakladam jej kolczatke wywinieta w druga strone ale jak za mocno szarpie to daje ja w druga strone zeby sie uspokoila, nawet moja mama raz wziela ja na dwor to powiedziala ze nigdy wiecej bo prawie dora mame z klatki wyciagnela, za kazde dobre chodzenie przy nodze dostaje smakolyk ale reke czasami boli od niej, najczesciej tak sie zachwouje jak jest niewybiegana albo jak widzi ze idziemy w strone laki gdzie ja zawsze puszczam

Link to comment
Share on other sites

może najpierw może naucz Dorkę chodzenia na smyczy w domciu
bo raz to Ona zna ten teren,a po drugie tu jest mniej nowych i ciekawych atrakcji
a dopiero za jakiś czas będziesz ją mogła uczyć na dworze

musisz uzbroić się w mega pokłady cierpliwości,abyś sama tej nauki nie zniszczyła:)


a u Nas ostatnio panował wirus i mój Oscar oraz parę piesków w okolicy się pochorwoało

Link to comment
Share on other sites

;)U nas to nie wiem czy jakis wirus jest bo w sumie nie slyszalam zeby ktos sie skarzyl na to, ale gdyby tak bylo to moj drugi pies tez mial by biegunke a jej nic nie bylo, dzisiaj tez biedna dostala obiad ryz z warzywami i mieskiem chyba za szybko to wszystko zjadla i pozniej wszystko zwymiotowala lezy teraz taka biedna na lozku i spi, moze to z jej pazernosci bo jak tylko widzi zedzenie to szalu dostaje jakby z tydzien nic nie jadla, nie wiem czy to zachowanie jest spowodowane tym ze jak do mnie trafila to byla wychudzona ok 11kg wazyla, wtedy to sie rzucala strasznie na jedzenie nawet nie dawala miski polozyc na podlodze bo jak juz sie pochylalam to ona w powietrzu jadla teraz ladnie czeka az odstawie miske i jej pozwole jesc w ogole duze postepy zrobila bo jak tylko wchodzilysmy po schodach to musiala isc po lewej stronie prawie przytulona do sciany a teraz juz ladnie idzie po prawej stronie nauczylam ja chodzic po jednej stronie i slucha sie tego, jeszcze tylko to szarpanie ale jest madrym psem wiec szybko i to opanujemy. Najbardziej mnie zaskakuje wciaz to ze jak ktos puka do drzwi albo dzwoni domofonem to ona nawet nie szczeknie, kazdy moj pies w tych momentach to ujadal tak ze caly blok slyszal hehe. Dzisiaj u mnie byla siostra ktora panicznie boi takich amstaffow i bokserow, ale dora tak sie do niej przymilala na kolanach jej siedziala i siostra w ogole sie jej nie bala co bylo bardzo mile bo z poczatku jej nie lubila, za to moj chrzesniak chce jak to powiedzial pozyczyc dorke do siebie do domu bo jest kochana i chce z nia spac w lozku

Link to comment
Share on other sites

Widzialam dzisiaj dziwna sytuacje, bylam z Dora na takiej lace i szla jakas dziewczyna z amstaffem pies mial ok 3 moze 4 lat bawil sie w sumie z Dora ladnie przez jakis czas a po jakims czasie szla starsza kobieta z takim srednim starszym juz kundelkiem ten jak wlecial w tego kundelka nie wiem czy z zamiarem gryzienia czy checia poznania sie ale tamten zaczal sie automatycznie bronic to i ten amstaff skoczyl dobrze ze kaganiec mial, a laska ktora byla z tym amstaffem zamiast zareagowac i poleciec od razu po psa to stala gapila sie i cieszyla z tego. Masakra dobrze ze to ten kundelek ugryzl amstaffa w nos wprawdzie leciala jemu krew ale gdyby ona od razu poszla po niego to nie bylo by zamieszania dopiero jak wystraszona kobieta zaczela krzyczec zeby wziac tego psa to sie ruszyla po niego, ale ani kobiety nie przeprosila ani nic. Nie wiem jak mozna taka akcje zrobic jak sie widzi ze pies leci na innego psa to trzeba leciec za nim a nie stac i sie gapic jak ciele w malowane wrota...

Link to comment
Share on other sites

bo niektórym to brak klepek
a niestety sporo ludzi bierze amstaffy po to aby nacieszyć swoją chora agresję,i pozwalają aby one inne psy/zwierzęta atakowały
i musisz na takie psy uważać,bo następnym razem,może się tak zdarzyć,że taki amstaff zaatakuje Twoja sukę
ale chodzi mi tylko o te amstaffy,co uczone są chorej agresji,a nie o te co są normalnie chowane
to dobrze że one nie zdjęła amstaffowi kagańca,bo to by się skończyło tragedią:(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja to bylam w szoku ze ona nawet nie poleciala po tego psa, bo sama mialam kiedys agresywnego psa i mimo ze bylam mala gowniara jak widzialam kogos z psem to unikalam takich spiec a tym bardziej nie puszczalam go ze smyczy. Ta dziewczyna mowila ze amstaff boi sie malych i kudlatych psow bo kiedys byl przez takiego pogryziony, ale to jej z niczego nie tlumaczylo. Ja jak nie znam psa albo widze z daleka ze ktos idzie z innym psem od razu biore na smycz moja bo jest jeszcze mloda niby nie podlatuje tak sobie do wszystkich psow ale nigdy nic nie wiadomo i moze trafic na agresywnego psa albo ktos inny moze sie jej wystraszyc a po co robic sobie problemy. Ta dziewczyna nawet nie ma tego psa od szczeniaka tylko wziela go od jakiejs kobiety ale jest za pewna siebie z nim bo nie znajac charakteru dokladnego psa lazi za kazdym z kto mja psa albo zaczepia ludzi pytajac czy ich pies jest agresywny bo jak nie to moze by sie pobawily, malo odpowiedzialne to jest

Link to comment
Share on other sites

może Ty z nią porozmawiaj,i powybijaj jej te idiotyzmy
dorosły Amstaff na pewno z każdym napotkanym psem nie będzie się bawił,a zwłaszcza jak będzie to samiec
a On to nie boi się innych psów,tylko atakuje te psy,które wg niego są podobne do oprawcy,który go kiedyś pogryzł
te psy tak mają niestety,i nie są to psy dla takich nie odpowiedzialnych ludzi
niestety jak tak dalej pójdzie,to w końcu skończy się tragenią:(

Link to comment
Share on other sites

Wiesz ostatnio bylam z moimi psami na lace i znajomymi ktorzy maja owczarka niemieckiego Kazana, ta dziewczyna zobaczyla ze idziemy na lake to poszla za nami zaczela namawiac mojego znajmojego zeby podszedl z Kazanem do nich a pozniej zeby puscic je razem z moimi, wtedy sie odezwalam ze przez to mozemy wszyscy sobie problemow narobic bo Kazan pierwszy bawil sie z Dora i Masza i uznaje je za swoje stadko ktorego pilnuje, i moga sie sciac w takiej sytuacji. My wzielismy psy na smycz i czekalismy az sobie pojdzie tokrecila sie tak dlugo kolo nas az my poszlismy na inne laki zeby miec spokoj. Ale nie dociera to do niej tak samo jak wziela sobie psiaka matka amstaff ojciec nieznany i wiadomo jak to szczeniak broil w domu to do tego wziela sobie tego doroslego amstaffa i nagle tego malego nie bylo ze niby im ucieklpo tyg pies sie znalazl a ona lazila z nim na straz miejska klamala ze znalazla go zeby do schroniska wywiezli itd ja i kolezanka probowalysmy jej przemowic do rozsadku ale niestety nic nie dziala nie ma szans...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...