Jump to content
Dogomania

Ajron - rodowodowy amstaff znaleziony pod Szczecinem ma dom!!


ageralion

Recommended Posts

Ajron to rodowodowy amstaff, znaleziony pod Szczecinem. Nikto go nie szuka od tygodnia, bo podzwonilysmy po instytucjach i obejrzal go weterynarz. Psiak ma ok 3-4 lat, jest pieknie zbudowany, niesamowicie ulozony, a jego cechami charakterystycznymi sa zlamany ogon i kopiowane uszy.

[QUOTE]Ajron jest bardzo dobrze wychowany, wet stwierdził, że ćwiczył na oponie, ma bardzo dobrze umięśnione karczycho;-) Pies zna wszystkie komendy, nie wchodzi do łóżka. Od kilku dni śpi na plecach, więc czuje się bezpieczny w DT. Niestety- lub stety- pies je na komendę;( Tzn. nie ruszy miski z kasrmą bez pozwolenia. Tylko się na nią patrzy. Jak usłyszy: "jedz" zaczyna wcinać. Tak było na początku, teraz już jest bardziej oswojony i zaczyna sam podchodzic do miski. Był bardzo brudny, jednak po kąpieli jest OK, ma zadbaną sierść, nie jest łapczywy. Super dogaduje się z 8-letnią córeczką opiekunki. Zachowuje czystość w domku. [/QUOTE]Osoby, ktore go znalazly sa zakochane w Ajronie po uszy i chcialaby zostawic go u siebie na zawsze. To bardzo dobry dom dla psiaka, ale na przeszkodzie stoi nam prawo. Niestety tatuaz, ktory Ajron ma w pachwinie, jest dosc niewyrazny, co utrudnia nam znalezienie hodowcy.
[B]
Wszelka pomoc w ustaleniu pochodzenia Ajrona bardzo mile widziana![/B] :)

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-cmuJ2oMWnBc/TnRY4FXPYqI/AAAAAAAAHfg/EZBh6plhodA/s512/DSC01034.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-qJnbYxmwCKM/TnRY4oiYE-I/AAAAAAAAHfk/xSwwRtGNkmo/P1050988.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-_Rg4asUEOak/TnRY5CeNFBI/AAAAAAAAHfo/XxL4zf3ZxJc/P1050990.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-ibXL-mRiBsA/TnRY5qYexnI/AAAAAAAAHfs/bDSjqkH1cJU/DSC01043.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-PUtoIU7fi10/TnW_xKGkuOI/AAAAAAAAHf4/LcFQK6jqdMU/DSC01037.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-eDbD4lfHkBY/TnW_yQb7UQI/AAAAAAAAHf8/pynVDC6mfZY/DSC01040.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-DtcHLwOzcHU/TnW_0Bo2uwI/AAAAAAAAHgA/D29mb9TGSUs/DSC01044.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-ryznjiOCdeE/TnW_2UxmtKI/AAAAAAAAHgE/s6606zQTpWo/s512/DSC01046.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-FIilBvpwFhw/TnW_2jnbE8I/AAAAAAAAHgI/xqbA1lYktxk/s512/DSC01051.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Dyskusja nt psiaka, zaczela sie juz na watku zbiorowym astow, wiec pozwole sobie skopiowac bardzo pomocne wypowiedzi ;)

[quote name='arielka186']Jedyne wyjście jakie tu widzę, to zadzwonić do [B][I]łódzkiego oddziału ZK:tel.0-42 637-66-00 i 0-42 657-00-31;pn.-pt.:15:00-20:00;[/I][/B]. Udało się Wam ustalić właściciela? Chyba nie- bo rozumiem że po to szukacie hodowli, z której ies pochodzi... Cóż, mam nadzieję że tatuaż jest wyraźny, i że oddział nie będzie robił trudności- po prostu przedstawcie sprawę tak, jak było- że znaleźliście właśnie tak oznakowanego psa... Poza zwiążkiem i hodowcą nikt nie ma danych wszystkich tatuaży rasy...
Ze swojej strony poszukam jeszcze w katalogach wystawowych- ale szczerze wątpię, że pies był wystawiany:roll: Trzymam kciuki :kciuki: W wypadku gdy hodowca nie byłby zainteresowany psem ze swojej hodowli- a niestety nie są to rzadkie przypadki- żeby sytuacja prawna psa była jasna, potrzebne jest zrzeczenie się własności (niestety tu psa traktuje się jak rzecz) przez właściciela- gdy ten psa nie chce, obligatoryjnie raczej- choć najczęściej jest to zawarte w umowie kupna-sprzedaży- hodowca ma prawo pierwokupu, można też wykorzystać w/w umowę do formalnego odebrania psa- właściciel zmuszony byłby do zrzeczenia się psa- tutaj jest to najzwyklejsze zaniedbanie- nieupilnowanie, nie podjęcie się szukania psa...

edit: Po sprawdzeniu w katalogach wystawowych, jedyną jak na razie łódzką hodowlą, o tatuażach zaczynających się na K... jest hodowla Lesoto, p.W.Kołtunika.
Ale moment!!![COLOR="red"][B]Właśnie znalazłam sukę rasy AST o podanym tatuażu- 097K- czarną, która nazywa się CARMEN Amsane FCI, ur.17-04-2008;[/COLOR]hod.P.Marciniak, wł.P.Marciniak, J.Marciniak, Tomaszów Maz., 97-200, ul.Wiejska1;[/B] Reszta danych do ewentualnego podesłania- takich jak nr rodowodu itp. Trochę jestem zdziwiona, bo myślałam, że chodzi o psa, ale sukę tę znalazłam wśród zgłoszonych na Międzynarodową Wystawę P.R. w Warszawie w 2009 roku...
Cóż- tutaj jest suka, Wy szukacie danych psa, ona-czarna, pies brązowy... Może warto jeszcze raz spojrzeć na tatuaż, które z czasem blekną i zmieniają kształt? W której- prawej czy lewej pachwinie jest położony?[/QUOTE]

[quote name='Alicja']kurcze ....najlepiej by ten tattoo na żywo widzieć ... ciężko doczytać wersja 097 i 094 prawdopodobna ...gorzej z literką

[B] Białystok - 000A[/B]

[B]Bydgoszcz - 000B[/B]

[B]Chojnice - 000C[/B]

Częstochowa - 000D
[B]Gdynia - 000W[/B]

Gorzów Wielkopolski - 000E
[B]Inowrocław - 000F[/B]

Kalisz - 000G
[B]Kielce - 000H[/B]

Kraków - 000J
[B]Legionowo - 000AA[/B]

Łódź - 000K
[B]Olsztyn - 000L[/B]

Płock - 000M
[B]Racibórz - 000 X[/B]

Radom - 000U
[B]Rybnik - 000T[/B]

Rzeszów - 000N
[B]Słupsk - 000Z[/B]

Toruń - 000P
[B]Wrocław - 000R[/B]

Zakopane - 000S[/QUOTE]


[quote name='arielka186']Przyglądając się tatoo, ja również stawiałabym na 094-i dalej nie mogę odczytać, ale na "K" nie bardzo mi to wygląda, bardziej na "S". Ja myślę że warto by założyć psu osobny wątek- wielu właścicieli astów nie wchodzi tu, nie czyta dokładnie- a gdyby był dobry, chwytliwy tytuł- razem doszlibyśmy co to za pies.
Jak już pisałam, wd danych z katalogu wyst. z W-wy z 2009r tatuaż 097K nosi suka, czarna, której imię i część danych napisałam kilka postów wyżej. Myślę, że ten nr można wykreślić- chociaż w katalogach też zdarzają się błędy, ale ją sprawdziłam jeszcze była na innej wystawie- i tatuaż ten sam, więc błędu nie ma... Jeżeli będziesz spokojniejsza- wkleję Ci fotokopię z katalogu wystawowego, że nie wyssałam sobie tego z palca- w sumie i tak to zrobię, bo będzie czarno na białym że suka ma właśnie ten tatuaż. I oczywiście zaraz zacznę szukać dalej podobnych tatuaży... [B][U]Ja bym jeszcze się skontaktowała z hodowlą Lesoto[/U]-z Łodzi- i przesłała im zdjęcie psa- swojego wychowanka powinni poznać... Jak dotąd tylko te dwie hodowle (z których Lesoto jest niewątpliwie bardziej znana w środowisku) hodują asty pod znakiem łódzkiego oddziału- tzn wd moich wiadomości. Ale zawsze można zadzwonić i zapytać, czy jest jeszcze jakaś zarejestrowana u nich hodowla zajmująca się AST.[/B]

A oto fotokopia z katalogu wystawowego:
[IMG]http://i53.tinypic.com/34pzwjt.jpg[/IMG]

P.S. Zauważyłam, że większość oddziałów ma najpierw nr, a później literę. Być może w ten sposób popatrzeć na tatuaż?[/QUOTE]

[quote name='Vectra']dla mnie to 091K[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[U][COLOR=purple][B]Przeszukiwane hodowle pod katem psow o nr czipa 091, 094 i 097:[/B][/COLOR][/U]

Białystok - 000A

Bydgoszcz - 000B

Chojnice - 000C

Częstochowa - 000D

Gdynia - 000W

[B]Gorzów Wielkopolski - 000E[/B]

[B]Inowrocław - 000F[/B]

Kalisz - 000G

Kielce - 000H

Kraków - 000J

Legionowo - 000AA
[COLOR=silver]
Łódź - 000K - 097K (suczka), 091K i 094K mieszkaja w Lodzi[/COLOR]

Olsztyn - 000L

Płock - 000M

Racibórz - 000 X

Radom - 000U

Rybnik - 000T

Rzeszów - 000N

Słupsk - 000Z
[B]
[COLOR=silver]Toruń - 000P[/COLOR][/B]

[COLOR=silver][B]Wrocław - 000R[/B][/COLOR]

Zakopane - 000S

Link to comment
Share on other sites

Melduję się u Arona- naprawdę, piękny pies! :loveu:
Będę dzisiaj dalej wertować katalogi wystawowe- chociaż jeżeli złamany ogon jest wadą wrodzoną, Aron raczej nie uczestniczył w wystawach... Nie mniej można by coś osiągnąć drogą eliminacji- jak w przypadku w/w suczki :razz:
I kolejny raz (przepraszam) zapytam, czy myślicie o telefonie do łódzkiej hodowli Lesoto? Mogę np ja do Nich zadzwonić, ale mam o wiele mniej wiadomości nt psa... Myślę że to byłby dobry krok- jeżeli pies urodził się w Łodzi, powinni m/w pamiętać kto w tym czasie miał rude szczeniaki- znak char.- kopiowane uszy- część hodowców rezygnuje z kopiowania- to też możecie mówić dzwoniąc po info...

Link to comment
Share on other sites

Ja również widzę tam S- tak jak już wcześniej pisałam, na wątku bullowatych... S to byłoby Zakopane... Trochę daleko od Szczecina ;), ale ludzie przecież za granicę po szczeniaka jeżdżą. To jednak dało mi do myślenia- albo pies ma wybitne pochodzenie (w innym wypadku chętny na szczylka kupiłby go w najbliższej hodowli) albo... no cóż, pomyślałam o tym już wcześniej- jako że w Niemczech jest zakaz hodowli AST, Niemcy często kupują szczenięta i dorosłe psy u nas. Nie wiem, naprawdę nie wiem co o tym myśleć, zaraz biorę do ręki spis hodowli (z netu) i szukam- oprócz katalogów...

edit: Na przykładzie mojej chi, której tatuaż jest w wieku 3 lat trudny do odczytania, przed chwilą zrobiłam tak- ściągnęłam jej skórę, by była jak najmniej napięta- tatuaż stał się wyraźny. Spróbować nie zaszkodzi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toska_latte']Melduje sie u cudnego Ajrona. Jejku, jak on mi sie podoba! Niestety, ja z tego tatuazu nie odczytam nic wiecej poza tym, co dziewczyny juz pisaly. Ale moge podzwonic po wybranych oddzialach.[/QUOTE]
Bardzo bede wdzieczna! Nie jest ich duzo, wiec jutro moze uda sie juz cos wyeliminowac...

Link to comment
Share on other sites

z Panem Marciniakiem z Łodzi rozmawiałam już w piątek. suka o numerze 097K przekroczyła TM 2,5 tygodnia temu. Pod nr 094K i 091K są psy, które mieszkają w okolicy pana Marciniaka, więc też odpadają.
Może faktycznie to inna literka na końcu? Wet odczytał ją jako K, asle mógł się przecież pomylić

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]I kompletnie by go nie szukali? Ani w TOZ ani w schronieku nikt nie zglaszal zaginiecia. Nie ma zadnych ogloszen, nic [/QUOTE]
Może nie wiedzieli jak? Kurcze, ludzie są różni, jedni wiedzą co robić jak pies zaginie a inni kompletnie nie potrafią działać. Poza tym może zrobili plakaty a pies mógł zaginąć w innej miejscowości i po prostu przywędrować tam. Dopóki nie odnajdzie się hodowca i nie trafi się do właścicieli prawdy się nikt nie dowie.

Link to comment
Share on other sites

A może to 0 na początku, to jest O jak Ola? Na przykładzie podanych tu oznaczeń naszych oddziałów, np Warszawa ma A na początku, a Białystok na końcu... :hmmmm:
I jeszcze jedna ważna rzecz- która to pachwina? Bo to jest tak- numerację zaczyna się od 001 +literka przed lub za cyframi- w lewej pachwinie, kiedy nr-y dojdą do 999 przechodzi się na pachwinę prawą... W przypadku rasy tak popularnej jak AST 094 musiałoby być w prawej pachwinie- jeżeli nie jest, myślę że to może być "O" jak "Ola".

edit:W innym katalogu znalazłam psa o tatuażu [B]097A[/B], nazywa się [B]CORLEONE Terierkowo, to Champion Pl, maść: błękitno-płowa, z tym że ur. w 2003 roku... [/B]Dać fotokopię, żeby były inne dane?
Jeszcze w innym-brat miotowy- [B]Camaro Terierkowo, tatuaż 096A, maść:błękitno-płowa;[/B]
Co do oddziału łódzkiego,[B] znalazłam jeszcze sukę o tatoo 092K- ten nr też można wykreślić.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...