Jump to content
Dogomania

Biegunka i wymioty po odrobaczaniu


Bety*

Recommended Posts

[COLOR=navy]Witam.

Jestem zaniepokojona stanem mojego pieska.Ma on 16 lat i odbył zabieg odrobaczania.
Pojawiły się wymioty i biegunka.Piesek jest nieobecny,tylko leży.Wet.powiedział,że to normalne i należy przeczekać.Jak mogę czekać widząc,że jest on coraz słabszy. Chwieje się na łapkach,z trudem wstaje a przy dotyku popiskuje jakby mu coś bolało.Temp.ciała wynosi 37,3 Czy tak może być?Dzisiaj mija trzeci dzień a on nic nie jadł.Jest bardzo słaby.Co mogę zrobić?Martwię się,bo nie wiem co się dzieje.Pomóżcie!
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Witam.Dzisiaj rano zawiozłam pieska do innego vet.Jest bardzo odwodniony i ogólnie słaby.Dostał w kroplówce leki dożylne hamujące biegunkę i wymioty.Pozostaje nam czekać.Jestem załamana tym bardziej,że wiek pieska i inne przewlekłe dolegliwości działają na jego niekorzyść.Mam ogromne wyrzuty sumienia,że nie zareagowałam wcześniej,pomimo optymistycznych zapewnień.Komu wierzyć?Kto ma rację?Jest tyle pytań bez odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Tak to jest chodzimy do weta,nie mówię o rachunkach ale to też nie jest bez znaczenia i co .... trudno to komentować.Mało który przyzna się do błedu lub lukach w wiedzy czy braku doświadczenia, sporadycznie można porozmawiać jak z psim /czy kocim/ przyjacielem. Z reguły dowiadujemy się ,że jestesmy przewrażliwieni...Piesku trzymaj się ,wracaj do zdrowia.Trzymam kciuki ,musi być dobrze !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Wet powinien zrobić morfologię z biochemią, żeby ocenić m.in. stan wątroby i nerek - twój piesek jest już starszy. Przy zatruciu trzeba podać m.in. antybiotyk. że konieczne być podawanie karmy weterynaryjnej, ale KONIECZNE jest wykonanie morfologii z biochemią.

Po odrobaczeniu zwierzę może mieć luźne stolce, może wymiotować - jeśli jest np. zarobaczone mocno- żywymi robalami. Natomiast biegunka, wymioty, osłabienie, chwianie się na nogach- nie jest normalnym stanem po odrobaczeniu.

Bety* poczytaj sobie

[url]http://www.vetopedia.pl/article120-1-Zatrucie_u_psa.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...