Jump to content
Dogomania

Lora - bezpieczna i kochana w DS :)


sylwija

Recommended Posts

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tu znowu DT :) pozwole sobie przekleic to, co napisalam na forum haszczakow

Zastanawialam sie nad tym, czy by Lorki nie wziac na stale do siebie. Jest jednak kilka problemów i sadze, ze lepszym rozwiazaniem bedzie znalezienie jej naprawde dobrego, stalego domu, gdzie nowi wlasciciele poswieca jej duzo czasu i uwagi. Chociaz u mnie na pewno tez ma nie najgorzej [IMG]http://forum.shusky.pl/images/smiles/icon_wink.gif[/IMG]
Dzien zaczynamy od dlugiego spaceru: ja, Lora i Buba (moja starsza suczka), lazimy i biegamy sobie po mokotowie. Do psiakow ciekawa, koty i ptaki chce gonic. Wesola, zywa, skacze jak mala koza [IMG]http://forum.shusky.pl/images/smiles/icon_wink.gif[/IMG] Przestala sie bac samochodow i skrzyzowan. Lora niespecjalnie lubi jesc, ale costam zawsze przegryzie, tylko trzeba jej zarcie wysypac na podloge - z miski nie zje. Posilki dostaje 2-3 razy dziennie, po spacerach, tylko tak jak mowie nie zawsze chce jesc. Kiedy nie ma mnie w domu czasem cos z Buba rozwala, ale tylko wtedy, kiedy moja nieobecnosc sie przedluzy, staram sie jej nie zostawiac wiecej niz 4-5h bez spaceru. Niestety, zostawiona w domu sama tzn. kiedy sprobowalam wyjsc na spacer tylko z Buba, wczesniej bedac na spacerze tylko z Lora - wyje i to namietnie. W domu sie raczej nie zalatwia, zsikala sie tylko w sobote rano, chociaz w piatek ze spaceru wrocilysmy po polnocy, a w sobote tez nie spalam jakos dlugo. Bylysmy na dlugim spacerze na Polach Mokotowskich i wielka frajde sprawilo jej bieganie - przypielam ja do Buby, i mimo ze troche sie plataly, wybawily sie mocno [IMG]http://forum.shusky.pl/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG] Lora nie ma zapedow uciekinierskich, jednak samej jej na pewno nie spuszcze.
Do dzieciakow bardzo spokojna, nawet bardziej otwarta niz do obcych doroslych, chociaz potrafi obwachac osobe, obok ktorej przechodzimy na spacerze. Ogolnie nie ma w niej cienia agresji, jest bardzo pogodna, zabawowa i w ogole [IMG]http://forum.shusky.pl/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG] Szczerze mowiac - dla mnie pies idealny. Ale wymagajacy. U mnie ma taki plus ze dodatkowa energie moze rozladowac bawiac sie z Buba, a odglosy zabawy potrafia mnie obudzic nawet w nocy.
Nie spi w lozku, nie pakuje sie pierwsza przez drzwi, nie ciagnie na smyczy. Chociaz z tym ciagnieciem jest tak, ze mnie i Buba nie ciagnie, a kto inny jak przejmie smycz to... musi za nia biegac.
W kazdym razie sadze, ze Lorze przyda sie osoba spokojna i zdecydowana, ktora pomoze przezwyciezyc jej leki.

To chyba tyle, jakby byly jakies pytania - odpowiem


- jeszcze co do zostania u mnie: Lora jest wymagajacym psem, a bywa, ze ja zwyczajnie nie mam czasu na zapokojenie wszystkich jej potrzeb. Mieszkam sama, wiec w razie czego nie ma innego domownika, ktory by sie nia zajal - oprocz Buby ;) nadal sie zastanawiam i nie spieszno mi z oddaniem jej. Ale jesli sie znajdzie jakis mega-fajny domek dla niej, to (z ciezkim sercem) oddam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kotitan']

- jeszcze co do zostania u mnie: Lora jest wymagajacym psem, a bywa, ze ja zwyczajnie nie mam czasu na zapokojenie wszystkich jej potrzeb. Mieszkam sama, wiec w razie czego nie ma innego domownika, ktory by sie nia zajal - oprocz Buby ;) nadal sie zastanawiam i nie spieszno mi z oddaniem jej. Ale jesli sie znajdzie jakis mega-fajny domek dla niej, to (z ciezkim sercem) oddam...[/QUOTE]

powiem Ci, że ja za każdym razem, jak mam tymczasowicza, się zastanawiam i mam potworny problem z oddaniem. A parę psów się przewinęło..
a z czasów, kiedy nie znałam dogo, forum husky, owczarek czy malamut, dorobiłam się 9 psów.. co. przyznam, jest przesadą :D

przygotowane przez HA:

[IMG]http://img847.imageshack.us/img847/1050/loraq.jpg[/IMG]

dobrze byłoby jakiś chwytliwy, tekst do ogłoszeń przygotować.. nie wiem, kto mógłby się podjąć? dzięki [B]kotitan [/B]całkiem sporo o niej wiemy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila lakusiowa']Jest kilka ogłoszeń w necie. Mam nadzieję że ktoś się odzwie.

Tymczasem ja mam ogromny problem :(. Mój pies połknął kamień. Jutro operacja a ja nie mam finansów. Jak by mógł chodź trochę pomoc..

ZROBIŁAM JAJ ALLEGRO: [URL]http://allegro.pl/suczka-syberian-husky-do-adopcji-i1850210978.html[/URL][/QUOTE]


dzięki za allegro jako kontakt do adopcji można podawać - [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [B][B][B][B][B][B][B][B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B]tel.[B][B][B][B][B][B][B][B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B]696 222 884[/B]

jak Twój psiak?

Link to comment
Share on other sites

śliczna i pełna wdzięku :)

[quote name='"Wiola i Abi"']Lora to około roczna przedstawicielka rasy Siberian Husky. Jest czarno - biała z przepiękna maską i brązowymi oczami. Trafiła do schroniska, gdzie nie potrafiła się odnaleźć. Była wystraszona, bojaźliwa, bała się komukolwiek zaufać. Nie chciała wychodzić na spacery, ciągnęła do schroniskowego boksu. Zagubiona w swoim świecie sunia, do której się los uśmiechnął i znalazł się domek tymczasowy, który ją przyjął. I tam odżyła, jest troszkę strachliwa, ale już coraz bardziej otwiera się na świat. Chętniej wychodzi na spacery, bawi się ze swoją koleżanką, biega i skacze jak koza. Na smyczy zachowuję się poprawnie, nie ciągnie. Do dzieci również podchodzi z opanowaniem i spokojem. Lorze potzrebny jest jednak nadal jej własny na zawsze pokochający ją właściciel i dom. Musi być to człowiek opanowany i zdecydowany taki który pokaże Lorze, że świat jest piękny i ciekawy i że nie trzeba się go bać. Może to właśnie Ty pragniesz jej pomóc i jesteś tym odpowiednim człowiekiem dla niej? Lora na pewno odwdzięczy Ci się swoją miłością i oddaniem. Będzie psem o jakim marzysz - zrównoważonym i spokojnym.[/quote]

[quote name='"Wiola i Abi"']Zalety:
- spokojna do dzieci
- spokojna do innych psów
- lubi się bawić
- kocha bieganie
- poprawnie chodzi na smyczy

Wady:
- potrafi wyć pod nieobecność właścicieli
- strachliwa, lękliwa[/quote]

co Wy na to? jakieś modyfikacje, czy jest ok?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...