Jump to content
Dogomania

Ropomacicze u 10 letniej suni


Miska23

Recommended Posts

Witajcie, jestem nowa, ale chciałabym zadać pytanie - nie wiem czy dobry dział wybrałam - u mojej suńki wet zdiagnozował ropomacicze - nie chorowała jakoś specjalnie, nagle się zrobiła bardzo ospała i nie chciała chodzić na spacery. Jutro ma mieć operację - czy po operacji trzeba będzie ją jakoś specjalnie karmić czy traktować? Zapomniałam dziś zapytać lekarza, a wolałabym się przygotować...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miska23']Witajcie, jestem nowa, ale chciałabym zadać pytanie - nie wiem czy dobry dział wybrałam - u mojej suńki wet zdiagnozował ropomacicze - nie chorowała jakoś specjalnie, nagle się zrobiła bardzo ospała i nie chciała chodzić na spacery. Jutro ma mieć operację - czy po operacji trzeba będzie ją jakoś specjalnie karmić czy traktować? Zapomniałam dziś zapytać lekarza, a wolałabym się przygotować...[/QUOTE]
Moja 16 wtedy sunia tez dostała ropomacicze, do operacji pamietam 2 godz przed miala miec podana jakas tabletke. Ostatecznie na wiek zaryzykowalam leczenie farmakologiczne, m.in Alizine zastrzyki- wyzdrowiala teraz ma 17 lat i nie ma nawrotow, minal ponad rok od diagnozy
Zadzwon najlepiej i zapytaj

Link to comment
Share on other sites

Pies musi być na czczo dzień przed wykonaniem zabiegu. Jeżeli planowany jest na godzinę 7 - tak od 18 niech nic nie je. Pilnować tego! Ogólnie - najlepiej niech nie je nic od godziny osiemnastej, zmniejszają się tym samym szanse na wymiotowanie.
Po operacji psica dostanie kubraczek - pewnie jakiś stylowy :D - o który trzeba dbać, aby się nie zabrudził. Najlepiej nabyć jeszcze jeden dodatkowy, aby można było spokojnie je przeprać. Do momentu ściągnięcia szwów - jakieś 10 dni należy pilnować, aby psica rany nie wylizywała - koniecznie! Inaczej może zacząć ropieć i będzie nieciekawie. Pilnować, aby chodziła w kołnierzu ochronnym. A naprawdę, to będzie ją ogromnie swędzieć, także jakiś sposób znajdzie na pewno, żeby się wylizać tu i ówdzie. Kołnierz - koniecznie.
Ważne jest też, aby przez 24h po operacji też nic nie jadła - bo też nie będziesz miała problemu z wymiotami. To tak jak u ludzi - po narkozie często gęsto wymiotujemy ;)

Co do dalszego życia.... Dieta weterynaryjna. Dla suk sterylizowanych. Suki po sterylizacji mają to do siebie, że lubią utyć, dość sporo - moja Mejoza przechodziła ten zabieg, gdy miała rok (też miała ropomacicze) i dość sporo na wadze przybrała, mimo dobrze zbilansowanej diety. Swoją drogą, lepiej jest stosować karmy mokre, jak suche, ale to już dogadaj się z weterynarzem.
Dużo chodźcie na spacery, biegaj, baw się - oczywiście, jak wszystko się wygoi - zmniejsza to ryzyko nadwagi u psa ;)
Chcesz coś jeszcze wiedzieć? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Jak najszybciej do weta!! To może być ropomacicz, zwłaszcza że to starsza suka - i w dodatku bardzo dużo pije, to jeden z charakterystycznych objawów. To jest zagrożenie dla życia suki i prawdopodobnie konieczna będzie jak najszybsza operacja!!

Edited by tred102
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...