Jump to content
Dogomania

tred102

Members
  • Posts

    5
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by tred102

  1. Przekonanie, że „szczęśliwy pies to zmęczony pies”, powoduje, że wielu właścicieli dąży do wybiegania podopiecznego w celu jego maksymalnego zmęczenia, wierząc, że w ten sposób wyświadczają mu przysługę. Ale uwaga! Większość psów żyjących w miastach ma kondycję kibica piłkarskiego. Fajnie ogląda się mecz, siedząc z psem na kanapie i patrząc, jak małe ludziki biegają po wielkiej murawie. Jednak wystarczy samemu znaleźć się na boisku, żeby się przekonać, jak nieprawdopodobnej kondycji wymaga gra w piłkę i bieganie przez 90 minut. Taką kondycję wypracowuje się poprzez systematyczne treningi. Im lepsza kondycja fizyczna, tym lepiej organizm znosi wysiłek. Nie inaczej jest z przygotowaniem psa do biegu przy rowerze. Taki bieg jest dobrym treningiem kondycyjnym, ale nie można wymagać od każdego zwierzaka, aby biegał od razu przez godzinę. Na początek 10 min spokojnego truchtu będzie dla niego aż nadto dużym wysiłkiem. Stopniowo możesz wydłużać czas, jednak dla bezpieczeństwa nie więcej niż o 15 min na tydzień, i uważnie obserwować czworonoga. Jeśli widzisz, że bez wysiłku i chętnie biegnie – możesz pozwolić mu na nieco więcej. Pamiętaj też o kontrolowaniu prędkości. Pies powinien biec kłusem, a nie galopem (wyjątkiem są charty, dla których galop jest bardziej naturalny). Nie karm podopiecznego przed wysiłkiem fizycznym. U psów o głębokiej klatce piersiowej, zwłaszcza jedzących suchą karmę, może dojść podczas intensywnego wysiłku po karmieniu do skrętu żołądka, co może się skończyć śmiercią psa.
  2. Czipowanie psów i kotów polega na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia czipu – mikroprocesora wielkości ziarna ryżu z zakodowanym unikalnym numerem identyfikacyjnym. Czip umieszcza się po lewej strony szyi zwierzęcia za pomocą specjalnej strzykawki. Jest to zabieg szybki (trwa około minuty), bezbolesny i nie powoduje uszkodzenia [COLOR=#01337C][FONT=Verdana]skóry[/FONT][/COLOR]. Sam implant jest całkowicie bezpieczny dla [URL="http://pupile.wieszjak.pl/psy/237110,Jakich-szczepien-potrzebuje-pies.html"]zdrowia[/URL] zwierzęcia. Nie wywołuje uczucia dyskomfortu, reakcji [URL="http://pupile.wieszjak.pl/koty/285648,Co-zrobic-gdy-kot-powoduje-alergie.html"]alergicznych[/URL], szkodliwego działania na ani w żaden sposób nie ogranicza normalnej aktywności pupila. Implant wszczepia się raz na całe [COLOR=#01337C][FONT=Verdana]życie[/FONT][/COLOR]. Znakować elektronicznie można także ptaki. [B][B]Co daje czipowanie?[/B][/B] Czip umieszczony pod skórą zwierzęcia umożliwia identyfikację pupila gdy się zgubi lub zostanie skradziony. W czipie znajduje się unikany numer, któremu przyporządkowane są dane o zwierzęciu oraz podstawowe dane właściciela. Te [COLOR=#01337C][FONT=Verdana]informacje[/FONT][/COLOR] podaje się lekarzowi weterynarii po wszczepieniu implantu, a ten z kolei przesyła je do Ogólnopolskiej Bazy Danych Polskiego Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji.
  3. [B]Choroby alergiczne psów[/B] P. Prelaud wyd. I polskie, red. Z.J.H. Pomorski 200 stron [B]Opis książki:[/B] Alergie to jeden z podstawowych powodów wizyt w gabinecie weterynaryjnym. Szybki rozwój wiedzy z zakresu immunologii przyczynił się do lepszego poznania patogenezy tego rodzaju chorób, a także do powstania nowoczesnych metod ich leczenia. Choroby alergiczne psów to pozycja, która powinna się znaleźć w każdym gabinecie weterynaryjnym. Książka została podzielona na rozdziały według najważniejszych grup alergenów. Czytelnik znajdzie tutaj między innymi wiadomości dotyczące takich chorób, jak atopowe zapalenie skóry, polekowe reakcje uczuleniowe lub wywołane przez ukąszenia owadów, alergie pokarmowe i kontaktowe. Istotne miejsce zajmują również informacje dotyczące diagnostyki alergologicznej i sposobów odczulania. Liczne zdjęcia i tabele zawarte w podręczniku są znakomitym uzupełnieniem jego treści. Jest to pozycja niezbędna dla studentów i lekarzy weterynarii, dostarcza im bowiem aktualnych informacji koniecznych do diagnozowania i leczenia chorób alergicznych u psów.
  4. Jak najszybciej do weta!! To może być ropomacicz, zwłaszcza że to starsza suka - i w dodatku bardzo dużo pije, to jeden z charakterystycznych objawów. To jest zagrożenie dla życia suki i prawdopodobnie konieczna będzie jak najszybsza operacja!!
  5. [B]Psie przedszkole[/B] Do 12 - 16 tygodnia życia największy nacisk kładziemy na socjalizację, czyli zapoznanie psa z różnorakimi sytuacjami, miejscami, przedmiotami, ludźmi i zwierzętami z jakimi będzie miał kontakt w swoim dorosłym życiu. To, co pies pozna w tym czasie będzie traktował jako naturalną część środowiska i nie będzie się tego obawiał. W tym zakresie doskonale sprawdzają się zajęcia w [URL="http://www.canid.pl/szkolenie-psów/Szkoła_szkolenia_psów/29-PSIE_PRZEDSZKOLE.html"]psim przedszkolu[/URL], gdzie socjalizacja szczeniąt stanowi ważną część zajęć, a ich nieocenioną zaletą jest to, że prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów.
×
×
  • Create New...