Jump to content
Dogomania

Szkolenie w olsztynie?


Messiah

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czesc rrrrrobaczki moje. Kciuki chyba trzymaliscie dobrze, bo poszlo nam bardzo ladnie i jestem super zadowolona, szczegolnie, ze moj pies pochorowal sie kilka dni przed egzaminem.
Ano nastal taki dzien, ze zdecydowalam sie przystapic do egzaminu IPO. Poniewaz egzaminy w Polsce to porazka i wstyd byloby mi do czegos takiego przystapic, wiec decyzja padla na Czechy. Przez caly oboz zastanawialam sie, czy przystapic do tego egzaminu, bo Gnojek jeszcze nie do konca ma wypracowane wszystkie elementy, ale raz kozie smierc i w srode po treningu ostatecznie sie zdecydowalam. Sedzia bardzo sympatyczny, sprawiedliwy, bez przesadnej ostrosci (w koncu to nie zawody, tylko egzamin) ale uzciwie treba bylo pracowac, zeby zaliczyc poszczegolne elementy.
Egzaminu nie zdalismy, ale to nie wazne. Zawalilismy slad, to byl nasz najslabszy element. Jednak gdyby nie ja, egzamin bylby zdany. Mielismy 64 pubkty (trzeba miec 70 zeby zdac), Gnojek oznaczyl przedmiot, na stoj, uczony byl na waruj, a ja dupa wolowa nie poszlam po przedmiot, wiec pies poszedl sobie dalej. Gdybysmy mieli zaznaczony przedmiot, nawet z niepelna punktacja (za oznaczenie przedmiotu jest 10 punktow) slady bylyby zaliczone.
Poniewaz egzami mielismy oblany, a zastanawialam sie nad startem w zawodach jeszcze w tym roku, Glogar poprosil sedziego, zeby reszte posedziowal tak, jak sedziuje na zawodach.
Z posluszenstwa 88 punktow. Chodzenie przy nodze, punkt za napieranie na noge. Pozycje w marszu maks. Z tym elementem baaaardzo dlugo walczylismy, zeby tempo bylo fajne i udalo sie!Aport plaski punkt za szukanie aportu w trawie.7 punktow stracilismy za duza przeszkode. Tu na punktacje wplynal moj brak doswiadczenie. Przy aporcie przez duza przeszkode koziolek upadl obok przeszkody i Gnojek nie pokonal przeszkody w drodze powrotnej. Nie wiedzialam, ze w takiej sytuacji (koziolek obok przeszkody) moge poprosic sedziego o ponowne wyrzucenie aportu.Wysylanie naprzod, Super szybkie wybiegniecie, ale 3 punkty za druga komende do waruj.
Obrona 96 puktow. Rewirowanie maks punktow, oszczekanie niedostateczna, ladne, rowne oszczekanie, ale zbyt mocno napieral na pozoranta i raz podgryzl lekko rekaw. Ucieczka maks, czolowka maks, konwoj maks.
Gdy schodzilam z sedzia z placu po obronie, cala droge dostawalam ochrzan, ze mam nauczyc psa sladow, ze ipo to nie tylko ladne posluszenstwo i obrona, ale stopy, stopy stopy :evil_lol:
Przy ogloszeniu wynikow tez nie pominal powiedzenia kilku slow o pe e ru :D

Link to comment
Share on other sites

Teraz tydzien odpoczynku dla psiska, nalezy mu sie!! Potem stopy, stopy, stopy...jak ja nie nawidze sladow ipowskich :placz:

PS. wymowki nie ma, nawet dzis bylam chwile na placu i zauwazylam, ze nasze laki sa skoszone...takze nawet nie moge sie wymigac, ze nie mam gdzie tropic...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Teraz tydzien odpoczynku dla psiska, nalezy mu sie!! Potem stopy, stopy, stopy...jak ja nie nawidze sladow ipowskich :placz:

PS. wymowki nie ma, nawet dzis bylam chwile na placu i zauwazylam, ze nasze laki sa skoszone...takze nawet nie moge sie wymigac, ze nie mam gdzie tropic...[/quote]

a nas w te durne slady wciąga :diabloti:

No dobra gratulacje dla was :multi:
No a mówiłaś "co ty będziesz robić jak mnie nie będzie?" otóż z Zuzą praktycznie codziennie coś robiłyśmy, "Agi nie będzie, będzie wolne ... taaaaa" :roll:
;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']A rowerkiem jezdzilas codziennie? :mad:[/quote]
oczywiście ze nie, co cie będę kłamać, jak kiedyś uda mi się taki wyczyn to spraszam na miasto, a jak uda mi się to w taką pogodę jaka była to i ze dwa razy :roll: (nie powiem robie impreze bo nie mam gdzie)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']A wiesz, ze ja mowilam serio o treningach i kondycji Fiony :mad:

PS. i pytanie, co przeskrobaliscie pod moja nieobecnosc, ze plac taki wysprzatany?[/quote]

Wiem że mówiłaś na serio i nie mam pretensji i się podporzadkuje, to że codziennie nie jeździłam to nie znaczy że sucz nie miała więcej ruchu niż ostatnio.

Nic nie przeskrobałyśmy, jak miałyśmy siły to sprzątałyśmy po treningu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saba']to że codziennie nie jeździłam to nie znaczy że sucz nie miała więcej ruchu niż ostatnio[/quote]

Zobaczymy, co Wam z tego wyszlo. Ja poki co proboje wgrac filmy z egzaminu, ale sa w jakims nieznamym mi formacie i nie moge ich zmniejszyc, na google moge wgrac tylko do 100MB, a na youtuba nie chce, bo tak bardzo spada jakosc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...