Jump to content
Dogomania

nieaktualne


ataK

Recommended Posts

Atko, posłuchaj rady kaja69 i odlicz kwotę zapłacona za kosmetyki, a zostaw tylko nadwyżkę, co do pozostałych rachunków itp, jak się pogubiłaś to napisz krok po kroku z tego wydziemy
Z opisu wynika, ze pierwszy z nierozliczonych bazarków zkończył się 2 miesiące temu (minie za 4 dni), to dawno z jednej strony i niedawno zależy od splotu wielu wydarzeń, zamiast sie burzyć pozwólcie dziewczynie powoli stanąć na nogi i się z tego wyplątać. Poza tym tak jak napisała kaja69, podane kwoty chyba nie są adekwatne w przypadku bazarków kosmetycznych

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 998
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='_Dunaj_']Atko, posłuchaj rady kaja69 i odlicz kwotę zapłacona za kosmetyki, a zostaw tylko nadwyżkę, co do pozostałych rachunków itp, jak się pogubiłaś to napisz krok po kroku z tego wydziemy
Z opisu wynika, ze pierwszy z nierozliczonych bazarków zkończył się 2 miesiące temu (minie za 4 dni), to dawno z jednej strony i niedawno zależy od splotu wielu wydarzeń, zamiast sie burzyć pozwólcie dziewczynie powoli stanąć na nogi i się z tego wyplątać. Poza tym tak jak napisała kaja69, podane kwoty chyba nie są adekwatne w przypadku bazarków kosmetycznych[/QUOTE]
Powtarzam raz jeszcze... AtaK dany Jej czas ma.
Wciąż, pomimo oburzenia, cierpliwie czekamy.

Na wątku Misia zaproponowałam swoją pomoc w ogarnięciu tego rozliczenia.
Przeszło to bez echa, trudno. Podpowiadałam i kontakt z modem, który na wątku Misia nakazał rozliczenie bazarków. Może ten kontakt nastąpił.

Absolutnie nie zgadzam się na taryfę ulgową kosmetyczną, choć oczywiście mam i świadomość, że moja niezgoda mało ma tu do rzeczy. Jeśli zajdzie potrzeba spór w tej kwestii rozstrzygnie także mod.
Bazarków kosmetycznych na dogo jest od czorta i trochę.
Takie podejście do sprawy stanowiłoby w ich przypadku istny precedens no... ale może i czas na takowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Dunaj_']Atko, posłuchaj rady kaja69 i odlicz kwotę zapłacona za kosmetyki, a zostaw tylko nadwyżkę, co do pozostałych rachunków itp, jak się pogubiłaś to napisz krok po kroku z tego wydziemy
Z opisu wynika, ze pierwszy z nierozliczonych bazarków zkończył się 2 miesiące temu (minie za 4 dni), to dawno z jednej strony i niedawno zależy od splotu wielu wydarzeń, zamiast sie burzyć pozwólcie dziewczynie powoli stanąć na nogi i się z tego wyplątać. Poza tym tak jak napisała kaja69, podane kwoty chyba nie są adekwatne w przypadku bazarków kosmetycznych[/QUOTE]
[B]Na tychże bazarkach nie było i nie ma wzmianki bądź konkretnego punktu regulaminu bazarku - że od ceny podanej ma być odliczona cena netto... Należy więc przyjmować, że podane ceny są w całości przekazane na psy.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha'][B]Na tychże bazarkach nie było i nie ma wzmianki bądź konkretnego punktu regulaminu bazarku - że od ceny podanej ma być odliczona cena netto... Należy więc przyjmować, że podane ceny są w całości przekazane na psy.[/B][/QUOTE]

Nie każdy jest menadzerem z urodznia i nie każdy zna na finasach dla niego netto, brutto moga być obce, należało zwrócić uwagę lub zapytać od razu, trudno wpadka i jeśli będą naciski na cała kasę, a Atka nie pomyślała o tym, to znajda się osoby, które pomogą i nie będą tak kąśliwe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Dunaj_']Nie każdy jest menadzerem z urodznia i nie każdy zna na finasach dla niego netto, brutto moga być obce, należało zwrócić uwagę lub zapytać od razu, trudno wpadka i jeśli będą naciski na cała kasę, a Atka nie pomyślała o tym, to znajda się osoby, które pomogą i nie będą tak kąśliwe[/QUOTE]
Z reguły ufam dogomaniakom i wierzę, że pieniądze powierzone trafiają na wskazany cel. Sama też "księguję"...
Jednak tutaj pojawiło się zbyt dużo niejasności i nie jestem odosobniona w swoich spostrzeżeniach.

Nie kupowałam na jej bazarach kosmetycznych, a weszłam tam skuli zbierania linków bazarkowych do rozliczenia. Gdybym wiedziała wcześniej - na pewno bym zapytała.

Cały czas czekam na konkrety ze strony atyK.
Bardzo bym chciala, żeby sytuacja została wyjasniona i wszystko było od tej pory na czysto.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha'] Milkę [SIZE=2]pomimo, że nie musiała[/SIZE]... wychodzi na to, że pieniążków do przekazania będzie więcej kiedy zrobi Ona rozliczenie, podzieli je między poszczególne psy i przeleje przydział Milki.
][/QUOTE]Absolutnie [B]nie musi oddawać[/B] za Milkę czy Miska komukolwiek pieniędzy ze swoich bazarków, bo były to bazarki na [B]tymczasy[/B], obecne czy przyszłe. I naturalna rzeczą robienie jest nadwyżek do wykorzystania w przyszłości lub spłaty zaległych długów.
Nie spotkałam się jeszcze na dogomanii z tak przykrą sytuacją jak nagonka na ataK przez' miłe cioteczki'. Mimo iż znam więcej dt nierozliczających się z pieniędzy. Bo każdy wie że psy jedzą, dostają smaczki, są prowadzone do weterynarzy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikaragua']w regulaminie bazarków jest zapis, że można bazarki typu Oriflame, Avon rozliczać tak jak proponuje kaja69[/QUOTE]

Oczywiście, że tak jest. Nawet w tej chwili trwa taki inny bazarek. Na psy idzie 23%.
A ja i tak nie rozumiem komu, ile i za co jest winna Atka. Może skoro tak wszystko jawnie, to niech będzie jawnie do końca. Bo określenia Miś, Milka jakoś do mnie nie przemawiają. Byłyby to pierwsze w historii Ziemi psy, które upominają się o pieniądze.
AtaK zawsze wyraźnie pisała, że dochód z bazarku przeznaczony jest na [B]jej tymczasy[/B]. Wydawało mi się, że jesli jakiś pies znajduje DS czy idzie do innego DT, to AtaK może przeznaczyć pozostałe pieniądze na te tymczasy, które u niej zostały i [B]z taką intencją kupwałam na jej bazarkach[/B], gdybym wiedziała, że moje pieniądze mają iść [B]na inny DS[/B] czy tym bardziej [B]ORGANIZCJĘ[/B], nie kupowałabym na tych bazarkach.

Edited by Alla Chrzanowska
Link to comment
Share on other sites

Nikaragua, Alla dziekuję, wyjęłyści mi to z ust u Atki kupowałam i była zawsze w porządku, wszystko sprawnie, zgodnie z opisem i na czas, i jeśli po tym wszytskim ataK będzie robiła bazarki na tymczasy, którymi się zajmuje to będę ją w tym wspierała. Regulaminu, nie analizowałam bo nie był mi tak bardzo potrzebny, nie robiłam sama bazarków, ale logiczne wydaje się, że pieniadze powinny zostać na utrzymanie psów, które sa teraz u ataK

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikaragua']Absolutnie [B]nie musi oddawać[/B] za Milkę czy Miska komukolwiek pieniędzy ze swoich bazarków, bo były to bazarki na [B]tymczasy[/B], obecne czy przyszłe. I naturalna rzeczą robienie jest nadwyżek do wykorzystania w przyszłości lub spłaty zaległych długów.
Nie spotkałam się jeszcze na dogomanii z tak przykrą sytuacją jak nagonka na ataK przez' miłe cioteczki'. Mimo iż znam więcej dt nierozliczających się z pieniędzy. Bo każdy wie że psy jedzą, dostają smaczki, są prowadzone do weterynarzy.[/QUOTE]
Milka, pomimo że niem potrzebowała - była wyszczególniana w tychże bazarach, a w czasie kiedy była jeszcze u aty - nie została jej dopisana nawet 1zł. AtaK nie pisała też o jakichkolwiek zakupach dla Milki. Dopiero po dogłębniejszym zapoznaniu się w sytuacji Miśka - dokopałam się, że na Milkę były zbierane pieniądze o czym nie wiedziałam. Czemu to miało służyć?

Mimo wszystko, jeżeli się już tak stało - winna była umieścić w zbiorczym rozliczeniu [U]wszystkie[/U] bazarkowe wpływy i wydatki. Nie mrugnęłabym okiem, gdyby tak było i przynajmniej byłby jasny obraz stanu posiadania tymczasów atyK. Wszelakie długi jakie trzeba uregulować kasą z bazarków - również.

Osobiście, nie znam, bądź inaczej - nie współpracuję z dt które się nie rozliczają z pieniędzy. Jeżeli psiak coś ode mnie dostaje [np. smaczki] - nie odliczam sobie tego. Jeżeli nie mogę sobie pozwolić na dodatkowe wydatki tego typu - zbieram wtedy pieniążki i... rachunki. [SIZE=1][/SIZE]

Ps. Nie zauważyłam nagonki, jedynie kończącą się cierpliwość przez niezauważanie niekończących się próśb :roll:


[B][quote]W drodze wyjątku [/quote][/B][quote]dopuszcza się możliwość założenia bazarku za zwrotem kosztów lub też wątków np kosmetycznych - gdzie prowizja trafia na pomoc bezdomnym zwierzętom. [COLOR=green][B]

Zezwolenie na otworzenie takiego bazarku wydawane jest na indywidualną prośbę - należy wysłać PW do[U] jednego [/U]z Moderatorów Bazarku zanim założy się wątek z bazarkiem, decyzja podejmowana jest przez minimum 3 moderatorów, w czasie 7 dni i nie wymaga uzasadnienia.[/B]

[/COLOR]Wyznaczony moderator po zakończeniu bazarku skrupulatnie skontroluje dokumentacje finansową. [B]Do potwierdzenia poniesionych kosztów wymagana jest faktura VAT lub rachunek/paragon.[/B] [B][COLOR=blue]W pierwszym poście takiego bazarku należy umieścić informację że bazarek został zaakceptowany przez moderatorów oraz nick moderatora nadzorującego.[/COLOR][/B] [COLOR=green][B][SIZE=3]Muszą również pojawić się informacje o rzeczywistych kwotach które pomogą bezdomnym zwierzętom. [/SIZE][/B][/COLOR]

Tego typu bazarki mogą trwać maksymalnie 3 miesiące - po tym czasie wątek należy podsumować, rozliczyć, udokumentować wpłaty i w razie potrzeby założyć kolejną edycję - na takich samych warunkach, czyli ponownie trzeba z moderatorem ustalić zgodę itp.


[B][SIZE=3]Rozliczenia pieniędzy muszą znajdować się w pierwszym poście wątku wskazanym jako cel bazarku. Prowadzący wątek celu podlega pod regulamin PWP.[/SIZE][/B]

Jeśli użytkownik ma nierozliczone bazarki z okresu dłuższego niż 3 miesiące, kolejne jego wątki będą blokowane (trwale usuwane) podczas moderacji, aż do czasu rozliczenia już zakończonych tematów.
Blokowane również będą bazarki na konkretne cele, które nie są rozliczane w odpowiedni, przejrzysty sposób (jeżeli osoba prowadzi wątki kilku zwierząt - wszystkie będą blokowane).

Jeśli dany cel będzie uparcie nierozliczany, a kolejni użytkownicy będą zakładać na niego bazarki grupa takich osób może spodziewać się zablokowania ich bazarków i odcięcia możliwości zbierania funduszy poprzez to forum. Użytkownicy którzy nie wyrażą chęci rozliczania bazarków będą banowani na zawsze i umieszczani na czarnej liście jako oszuści przywłaszczający sobie fundusze bezdomnych zwierząt.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Dunaj_']Nie każdy jest menadzerem z urodznia i nie każdy zna na finasach dla niego netto, brutto moga być obce, należało zwrócić uwagę lub zapytać od razu, trudno wpadka i jeśli będą naciski na cała kasę, a Atka nie pomyślała o tym, to znajda się osoby, które pomogą i nie będą tak kąśliwe[/QUOTE]
A to już jego sprawa, choć sądzę, że skoro, a o tym piszecie, ataK jest konsultantką firmy kosmetycznej, czyli prowadzi konsultacje, a i sprzedaje, to netto i brutto ma w małym... paluszku? :razz: Mylę się?
I nie wpadka, a ciąg wpadek, bądźmy precyzyjni.
Jeśli znajdą się osoby, które uregulują sprawy atyK ich przysłowiowa broszka.
Nic mi do tego, a wręcz w to graj.

[quote name='Nikaragua']w regulaminie bazarków jest zapis, że można bazarki typu Oriflame, Avon rozliczać tak jak proponuje kaja69[/QUOTE]
Nie omieszkam zapytać moda, jak to wygląda, bo może istotnie tak jest. Dopytam też, czy nie powinno być to w opisie bazarku ujęte.

[quote name='Nikaragua'][COLOR=red]Absolutnie [B]nie musi oddawać[/B] za Milkę czy Miska komukolwiek pieniędzy ze swoich bazarków, bo były to bazarki na [B]tymczasy[/B], obecne czy przyszłe. I naturalna rzeczą robienie jest nadwyżek do wykorzystania w przyszłości lub spłaty zaległych długów. [/COLOR]
(...) znam więcej dt nierozliczających się z pieniędzy. Bo każdy wie że psy jedzą, dostają smaczki, są prowadzone do weterynarzy.[/QUOTE]
Tu mam poważne wątpliwości, czy aby na pewno wiesz o czym piszesz.
Jeśli znasz inne DT, które... i nic z tym nie robisz... również trudno, to Twój wybór.

[quote name='Alla Chrzanowska'](...) A ja i tak nie rozumiem komu, ile i za co jest winna Atka. Może skoro tak wszystko jawnie, to niech będzie jawnie do końca. Bo określenia Miś, Milka jakoś do mnie nie przemawiają. Byłyby to pierwsze w historii Ziemi psy, które upominają się o pieniądze.
AtaK zawsze wyraźnie pisała, że dochód z bazarku przeznaczony jest na [B]jej tymczasy[/B]. Wydawało mi się, że jesli jakiś pies znajduje DS czy idzie do innego DT, to AtaK może przeznaczyć pozostałe pieniądze na te tymczasy, które u niej zostały i [B]z taką intencją kupwałam na jej bazarkach[/B], gdybym wiedziała, że moje pieniądze mają iść [B]na inny DS[/B] czy tym bardziej [B]ORGANIZCJĘ[/B], nie kupowałabym na tych bazarkach.[/QUOTE]
Mówisz i masz:
Misio:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/195758-Misio-koszmar-DS-za-nami-KOCHAJ%C4%84CEGO-LUDZIA-SZUKAMY[/URL]!

Milka:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/209520-Mikro-Milka-lt-lt-POCIESZNY-IDEA%C5%81-MA-DOM-gt-gt[/URL]

Norka:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/212485-Norka-ju%C5%BC-w-DT-szuka-cz%C5%82owieka-na-zawsze[/URL]

jak i każdy, na którego zbierane były na bazarkach pieniądze, a ujęty na tymże wątku.

Nigdzie nie został wykazany ich realny stan posiadania z bazarków robionych przez ataK.

A co do wydawania się... już się do tego odniosłam we wcześniejszym poście, bez sensu jest więc się powtarzać. Raczej nie przeczytałaś tego uważnie tego, co zacytowałam.

Link to comment
Share on other sites

[B]Czyżby?[/B]
[B]A masz pojęcie, czy ktoś, kto wystawia inne fanty nie kupuje ich uprzednio, czyli nie ponosi ich kosztów, by tu, z pożytkiem dla zwierząt, sprzedać?[/B]
[B]I co? Wtedy rozlicza różnicę? A może wszyscy wystawiają wytwórczość własną?[/B]
Kaju, z całym szacunkiem dla Ciebie, bo naprawdę go mam, nie żartuj.

By wszyscy mieli, z ataK włącznie, jasność co do mojego stanowiska, zacytuję fragmenty jdwóch z ostatnich, moich wpisów na wątku Misia:[/QUOTE]


Majqa,z całym szacunkiem dla Ciebie,mam całkowita jasnośc i pojęcie ,ze niektórzy zeby sprzedac najpierw kupuja,ze wystawiaja twórczośc własna,na którą tez musza zakupic materiały,mysle ,ze znajda się tez osoby które zakupuja towar drożej niż potem sprzedaja,ze fanty sa podarowywane itd itd...atka się jeszcze nie odniosła do mojego postu,i tak jak napisałam,moge się mylić...to jest tylko moje spostrzeżenie...aczkolwiek w sytuacji jakiej obecnie znajduje sie atak nie sądze ,zeby stać ja było na wyłozenie takiej sumy...niechcący zadziałała na swoja niekorzyść,ale ten tylko sie nie myli i nie błądzi co nic nie robi...

[quote name='Agucha'][B]Na tychże bazarkach nie było i nie ma wzmianki bądź konkretnego punktu regulaminu bazarku - że od ceny podanej ma być odliczona cena netto... Należy więc przyjmować, że podane ceny są w całości przekazane na psy.[/B][/QUOTE]

Oczywiście ,że nie ma podanego nic z tego co wymieniasz na bazarkach i mysle ,ze atka niechcacy sama sobie w piete strzeliła,ale tak jak napisałam wyżej moge sie mylić,mozliwe ,ze zakupiła kosmetyki a potem wystawiała je po nizszej cenie niż w katalogu...
A zresztą przyjąc do wiadomości mozna wszystko,i każdy ma prawo do własnej interpretacji ,w zalezności co się chce zobaczyc...


[COLOR=#1f497d][FONT=Calibri][COLOR=black]Jeżeli jednak okaże się ,ze decyzja moderatorów,atka bedzie musiała za ta pomyłkę w bazarkach Oriflame zapłacić,to myśle ,podobnie jak Dunaj,ze znajda się osoby,które pomoga spłacić róznice w kwotach jakie powstały na tych bazarkach w wyniku tej pomyłki...[/COLOR][/FONT][/COLOR]

Edited by kaja69
Link to comment
Share on other sites

No to już jakiś etap wiedzy, względnie niewiedzy (tu wskazuję głównie na siebie samą, bo patrząc na Wasze wpisy braki u mnie jak ta lala) mamy.
Walor takich dyskusji jest niepodzielny jeden - płynąca z nich nauka.

Napisałam do moderatora prośbę o wyprostowanie nam różnicy poglądów.
Jeśli okaże się, że nie mam racji, co niewykluczone, skopiuję sobie naprostowujący mnie wpis moderatora (zawsze może się przydać w razie "W") i... z jeszcze większym niż dotąd spokojem i zacięciem wezmę się za bazarki. W tym układzie okażą się one znacznie prostszą sprawą niż to, jak je widziałam i rozumiałam dotąd.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie z Nikaragua. Ja rowniez znam przypadki dt i tymczasow, ktore nie ujawniaja na watkach wszystkich wplat od dogomaniakow.
Jest to mozliwe dzieki ludziom, ktorzy maja serce i rozumieja, ze pomoc opiekunom i zwierzetom pod ich opieka nieraz jest wazniejsza od ujawniania tego na watku.

[B]Dlaczego pomimo deklaracji, ze dajecie Atak czas na rozliczenia jednoczesnie robicie taka nagonke?[/B]

Wykorzystujac jej nieobecnosc robicie pieklo na watkach zamiast cierpliwie poczekac.

Nie rozumiem tez sytuacji, gdy oczekuje sie od bdt, zeby sponsorowalo z robionych przez siebie bazarkow nie tylko swoje tymczasy, ale takze te powierzone, ktore maja swoich opiekunow.
A juz zupelnie nie rozumiem, jak mozna oczekiwac od bdt, ze bedzie przekazywac pieniadze na inne psy.

Edited by Mariat
Link to comment
Share on other sites

Pierwsze słyszę, że jak się robi bazar na [B]BDT ataK[/B], to kasę później należy przekazać tam, gdzie ktoś sobie wymyśli. Robiłam wiele bazarków na BDT właśnie i zazwyczaj kasa przechodzi na kolejnego psa, co więcej - u Nutusi tak jest, że nawet wpłaty deklarowiczów przechodza jako scheda na kolejną sunię. Widocznie to zależy od tego, z kim się współpracuje i na ile ludzie potrafią się dogadać.

Skoro to rodzi takie wątpliwości - to [B]Allu [/B]- kupowałaś na bazarku - wycofaj ofertę za obopólną zgodą (Twoją i ataK), każdy kto tam kupował, może tak zrobić i kasy nie będzie, to i problem zniknie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mariat'](...) [B]Dlaczego pomimo deklaracji, ze dajecie Atak czas na rozliczenia jednoczesnie robicie taka nagonke?[/B]

Wykorzystujac jej nieobecnosc robicie pieklo na watkach zamiast cierpliwie poczekac.

Nie rozumiem tez sytuacji, gdy oczekuje sie od bdt, zeby sponsorowalo z robionych przez siebie bazarkow nie tylko swoje tymczasy, ale takze te powierzone, ktore maja swoich opiekunow.
A juz zupelnie nie rozumiem, jak mozna oczekiwac od bdt, ze bedzie przekazywac pieniadze na inne psy.[/QUOTE]
Nie robimy nagonki. Pozbierałyśmy info o sytuacji, odpowiedziałyśmy na pytania, które się pojawiły, odniosłyśmy się do wątpliwości, a napisałyśmy na wątku zbiorowych, nie rozliczonych bazarkowo tymczasów. Gdzie niby miałyśmy zrobić wpisy?
Założyć osobny wątek?

Kolejny raz napiszę, choć cierpliwość ma się na wyczerpaniu wciąż jest więc cierpliwie czekamy.

A już kwestia niezrozumienia, czyli tego, co opisujesz budzi, Mariat, śmiech...
Jak nigdy śmiech.
Prosty przykład... Misio...
Misio od początku ma swój wątek.
Po kiego grzyba więc wciągany był na stan zbiorówki, by osobno zbierać na niego kasę??? Hm??? Znasz odpowiedź? Ja nie. Nie miał pieniędzy? Nie staramy się o nie na jego wątku? Ja znam odpowiedź. Ty znasz? Wszak czytasz wątek Misia. :cool1:
Czy zebrana m.in. na Misia kasa kiedykolwiek była wykazana na jego wątku przez ataK? Tę odpowiedź też znasz. :cool1:

Nikt nie oczekuje, że ataK odda kasę na obce psy jej sercu, chęciom itd... w Pipidówku Górnym.
Zbierała kasę na Milkę, winna ją rozliczyć, te info winny być na wątku Milki.
O tym, jak są rozwiązywane nadwyżki kasy z wyadoptowanego psa już pisałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmd']Pierwsze słyszę, że jak się robi bazar na [B]BDT ataK[/B], to kasę później należy przekazać tam, gdzie ktoś sobie wymyśli. Robiłam wiele bazarków na BDT właśnie i zazwyczaj kasa przechodzi na kolejnego psa (...)[/QUOTE]
A błąd... doczytaj uważnie, proszę.
Piszesz o schedzie... piszesz, że przechodzi na kolejnego...
Nie mam nic przeciwko temu, o ile jest to jasno określone, ile i na którego przeszło.
Tu jest null z bazarkowych rozliczeń ataK, wielgachne zero.

Link to comment
Share on other sites

Kurczę, strasznie się dzieje, dzisiaj to już jest chyba 3 wątek na który wchodzę i ludzie jakby mogli to by się pozabijali przez te monitory.

Sama jestem BDT, robie bazarki, na których piszę wyraźnie, że pieniądze zostaną przekazane na mojego podopiecznego. Potem to jest umieszczone w jego rozlczeniu, gdy z tymczasowicza nr 1 zostanie jakiś spadek automatycznie idzie na tymczasowicza nr 2. Bo chyba bym zbankrutowała jeśli miałabym od nowa zbierać na niego fundusze.... Chociaż raz przekazałam całą kwotę, na organizację, bo nie planowałam psiaka przygarnąć...

Link to comment
Share on other sites

Faktem jest, że atka nie wpisywała wydatków i to błąd. Wcześniej było mało kasy i nas było mało, to i spokój był. Skoro dużo kasy=dużo problemów ;) to zupełnie serio proponuję zwrot fantów i kasy z bazarku Ofirlame - [B]tym bardziej, że są kwestie związane z wyliczeniem dochodu[/B]. Najważniejsze jest potwierdzenie, że transakcja wycofana, a kasa zwrócona. Wg mnie nie uchybia to ani regulaminowi, ani polskiemu prawu :)
Starajmy się dążyć do rozwiązania problemu, a nie tworzenia kolejnego.

edit:
Agucha - zostałaś źle zrozumiana :) Teraz jasne i dla mnie oczywiste. Rozliczenie powinno być, stan konta podany jako "spadek" dla kolejnych psiaków, a to co uzbierałyście na Milkę na jej wątku - to już oczywiście Wasza decyzja :)

Link to comment
Share on other sites

Napisze jeszcze raz, bo chyba nie zostałam zrozumiana...

nie żądam pieniędzy na "obce" psy... nie żądam ich dla Milki - [SIZE=1]choć pieniądze po niej zasilą Mikro-Bank i Rybniczaki.[/SIZE]

[B]Jeżeli[/B] w pierwszym poście wątku zbiorowego pojawi się rozliczenie z udokumentowanymi wydatkami, potrzebami bądź długiem u weta - niech sobie służą dalej psom atyK. Wszystkim to ułatwi, a już na pewno samej zainteresowanej. Będzie wiadomo na co i ile jeszcze trzeba zdobyć.

Jeżeli takiego rozliczenia nie będzie jest to jednoznaczne, z naruszeniem regulaminu i powinna Ona podzielić pieniądze pomiędzy psy wymienione w "celach bazarku".

Nie o to chodzi, by odbierać coś "pwp" po to, żeby zaspokoić własne ambicje... ale niestety ataK, pomimo tego, że jest BDT - ma obowiązek rozliczać się z pieniędzy zbieranych na tym forum. Nie ja to wymyśliłam :roll:

BDT - to zazwyczaj dom nie pobierający pieniędzy za opiekę nad psem. W sporadycznych przypadkach utrzymujący go od przysłowiowego A do Z. Zwykle zbiera się środki na karmę, weta itp. Co też jest wykazywane na poszczególnych wątkach ;-)

[quote name='necianeta89']Kurczę, strasznie się dzieje, dzisiaj to już jest chyba 3 wątek na który wchodzę i ludzie jakby mogli to by się pozabijali przez te monitory.

Sama jestem BDT, robie bazarki, na których piszę wyraźnie, że pieniądze zostaną przekazane na mojego podopiecznego. Potem to jest umieszczone w jego rozlczeniu, gdy z tymczasowicza nr 1 zostanie jakiś spadek automatycznie idzie na tymczasowicza nr 2. Bo chyba bym zbankrutowała jeśli miałabym od nowa zbierać na niego fundusze.... Chociaż raz przekazałam całą kwotę, na organizację, bo nie planowałam psiaka przygarnąć...[/QUOTE]
Dokładnie tak to powinno wyglądać :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='necianeta89'](...)
Sama jestem BDT, [B]robie bazarki[/B], [B]na których piszę wyraźnie, że pieniądze zostaną przekazane na mojego podopiecznego. Potem to jest umieszczone w jego rozlczeniu, gdy z tymczasowicza nr 1 zostanie jakiś spadek automatycznie idzie na tymczasowicza nr 2.[/B] (...)[/QUOTE]
I to czyni różnicę. Piszesz, jak twierdzisz, wyraźnie.
Kolejno, umieszczasz to w rozliczeniu i zapewne podajesz kwotę, a wtedy wiadomo, ile i któremu z Twoich podopiecznych przypadło w udziale.
Krótko mówiąc rozliczasz swoje bazarki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmd']Pierwsze słyszę, że jak się robi bazar na [B]BDT ataK[/B], to kasę później należy przekazać tam, gdzie ktoś sobie wymyśli. Robiłam wiele bazarków na BDT właśnie i zazwyczaj kasa przechodzi na kolejnego psa, co więcej - u Nutusi tak jest, że nawet wpłaty deklarowiczów przechodza jako scheda na kolejną sunię. Widocznie to zależy od tego, z kim się współpracuje i na ile ludzie potrafią się dogadać.

Skoro to rodzi takie wątpliwości - to [B]Allu [/B]- kupowałaś na bazarku - wycofaj ofertę za obopólną zgodą (Twoją i ataK), każdy kto tam kupował, może tak zrobić i kasy nie będzie, to i problem zniknie.[/QUOTE]

Jeśli to będzie sposób, zeby cała nagonka użyłam tego słowa świadomie na ataK skończyła się to pewnie wiele cioteczek kupujących za zgodą stron unieważni zakup i wtedy okaże się, że nic nie trzeba przekzac, a jeszcze dopłacić za utrzymanie

Link to comment
Share on other sites

No jasne - ale czy na rozliczenie bazarków nie jest 3 miesiące?
Ja ten oriflame i ten ze zdjęciami pamiętam jakby był dopiero co - już się nie mogę połapać, o co chodzi z tym zamykaniem bazarku...

Agucha - już jasne - edytowałam wyżej :)

A teraz idę do baloniarek, bo tam jakoś zawsze można złapać równowagę psychiczną ;)

Link to comment
Share on other sites

W związku z rzeczoną sytuacją i domaganiem się pieniędzy przez osoby, które nie mam zamiaru wspierać finansowo wycofuję moją ofertę z następujacych bazarków:
[SIZE=2][B]1) [/B][B]dochód: [COLOR=blue]225zł[/COLOR] [19.12.2011][/B][/SIZE]
[SIZE=4][SIZE=2][URL="http://www.dogomania.pl/threads/219278-do-usun%C4%99cia"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/threads/219278-do-usun%C4%99cia[/COLOR][/URL][/SIZE]
[/SIZE]
Alla Chrzanowska - nr 4a - 10,00 zł
Alla Chrzanowska - nr 13 - 25,00 zł
Alla Chrzanowska - nr 16 - 15,00 zł
Alla Chrzanowska - nr 18a - 7,00 zł
Razem - 57,00 zł

[B][SIZE=2]2)tutaj nie są wyszczególnione poszczególne imiona, ale i Miś i Milka były wtedy tymczasami atyK[/SIZE][/B] - dochód:[COLOR=blue][B] 41zł [/B][/COLOR][30.01.2012]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/221531-Do-usuni%C4%99cia.-Mini-bazarek-ksi%C4%85%C5%BCki-filmowe-na-moje-tymczasy.-Do-30.I-godz.-21.00"][SIZE=2][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/threads/2215....I-godz.-21.00[/COLOR][/SIZE][/URL]

Alla Chrzanowska - nr 1, nr 2 - 20zł - wysłane, zapłacone, doszło

[B][SIZE=2]4) [/SIZE]dochód: [COLOR=blue]512zł[/COLOR] [/B][18.01.2012]
[SIZE=4][URL="http://www.dogomania.pl/threads/220499-Rozliczam%21-Umyj-sie-uczesz-sie-i-wybieraj-kogo-chcesz...-do-18-I-do-21.00"][SIZE=2][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/threads/220499-Rozliczam!-Umyj-sie-uczesz-sie-i-wybieraj-kogo-chcesz...-do-18-I-do-21.00[/COLOR][/SIZE][/URL]

[/SIZE][SIZE=2]Alla Chrzanowska - 119zł - wysłane, zapłacone, doszło[/SIZE]

[SIZE=2]Łącznie - [B]196,00[/B] zł[/SIZE]

[SIZE=2]Zakupione pozycje zwrócę do AtaK.[/SIZE]

Edited by Alla Chrzanowska
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...