Jump to content
Dogomania

wypada gruba sierść


Mateusz170

Recommended Posts

witam nie wiedziałem w jakim dziale napisać jak piszę w złym to przepraszam. Mam kłopot z moim psem mama mówiła że psy czasem zmianiają sierść i może przez to ale mojemu psu z tyłu strasznie leci niechce go czesać ani brać delikatnie pociągne ręką i wychodzi całe futro mało sierśći ma jak tak dalej będzie to będzie bez sierśći.

Link to comment
Share on other sites

Jakiej rasy jest Twój pies, w jakim wieku? To o czym piszesz to normalny proces wymiany okrywy ciała- linienie. Ma miejsce co roku a nie czasem . Wymieniana jest najpierw sierść szczenięca na dojrzałą a potem co roku wiosną pies gubi sierść zimową , póżnym latem , jesienią w pełni odbudowuje utraconą sierść. W tym czasie czyli linienia psa czesze się codziennie, różnymi przyrządami np. do usuwania martwego podszerstka - trymerem hakowym, pudlówką, zgrzebłem, włos okrywowy -grzebieniem obrotowym.
Zdarza się ,że linienie jest bardzo silne, trzeba wtedy przeanalizować skład karmy , którą pies dostaje , środki pielęgnacyjne (szampony) i najważniejsze odwiedzić wet-a czy taki stan nie jest przyczyną choroby. Ale wnioskuję z Twojego pytania ,że pies nigdy nie był czesany, więc może wystarczą podstawowe zabiegi pielęgnacyjne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...