Jump to content
Dogomania

Mistrzostwa Świata Agility 2007


Robull

Recommended Posts

[quote name='Renfri']Pół roku po otrzymaniu wyniku badania obowiązuje w UK i Irlandii, ale czy jestescie pewni, że także w Skandynawii?? [/quote]Nie jestem pewny:shake: Tak słyszałem, ale ja też nigdzie nie znalazłem tego na piśmie i dlatego kilkakrotnie pytałem o to. Aby jednak ostatecznie wyjasnić tę sprawę, to w poniedziałek zadzwonię do Główngo Inspektoratu Weterynarii i poproszę o jasną odpowiedź, czy aby napewno badanie musi być zrobione conajmniej pół roku przed wjazdem do Norwegii?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na stronie:
[url]http://www.wetgiw.gov.pl/przywoz/przemieszczanie/index.html[/url]

znalazłam tekst dotyczący wyjazdu do Norwegii. Nie wynika z niego aby badanie należało zrobić pół roku wcześniej. Co ciekawsze nie jest wymagany czip. Pies musi być jednak trwale oznakowany więc wystarczy czytelny tatuaż.

A tu [url]http://xtreme.dog.pl/[/url] tekst pt
[B]Zasady kwalifikacji zawodników na Mistrzostwa Świata Agility 2007 w Hamar (Norwegia)[/B]

Link to comment
Share on other sites

Ciekawi mnie to zdanie
[QUOTE]O zakwalifikowaniu będzie decydować największa ilość bezbłędnych biegów (zarówno agility, jak i jumping), a w przypadku zawodników o tej samej liczbie bezbłędnych biegów, decydować będzie ilość zdobytych punktów M.[/QUOTE]


Czy agility i jumping są traktowane na równi? tzn. np 8 czystych jumpingów (agility dys) = 8 czystych agility (jumping dysk)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Robull']A tak poważnie, to proponuję, aby przypomnieć tu zasady tegorocznych kwalifikacji do reprezentacji na MŚA. Może okaże się, że nie ulegną one zmianie i wtedy nikt nie będzie mógł zarzucić, że o czymś nie wiedział. [B]Jeśli natomiast zostanie wreszcie powołana komisja agility i ewentualnie zmieni te zasady, to również opublikujemy je tutaj. [/B]
[B]Im więcej i im wcześniej wszystko będzie jasne, tym zdrowsza będzie atmosfera wokół reprezentacji.[/B]

Niepoprawny Optymista :)[/quote]


[quote name='Robull']Kwestia szczepień i koniecznych badań nie dla wszystkich jest jasna... Właśnie zwrócił się do mnie jeden z zawodników z prośbą o pomoc, co ma zrobić (kiedy pobrac próbkę), bo obowiązkowe szczepienie przeciwko wściekliźnie wypada mu 27 grudnia i czy w związku z tym zdąży oraz kiedy ewentualnie ma zrobić badanie?
Wyjaśnię zatem, że w tej sytuacji [B]MUSI KONIECZNIE POBRAĆ PRÓBKĘ PRZED SZCZEPIENIEM!!! [/B]Dlaczego? No, to policzmy... Szczepi 27 grudnia, a pobranie próbki może zrobić 120 później, czyli najwcześniej 18 kwietnia. Wynik otrzyma pewnie na początku maja. Jeżeli do Skandynawii może wyjechać pół roku po otrzymaniu wyniku badania, to znaczy, że [B]nie mógłby ten zawodnik liczyć na udział w tegorocznych mistrzostwach[/B], które przecież będą pod koniec września.
To wyliczenie jednoznacznie pokazuje, że zachipowani psa, wyrobienie mu paszportu, pobranie próbki i wysłanie jej do Puław MUSI NASTĄPIĆ JESZCZE PRZED SZCZEPIENIEM NA WŚCIEKLIZNĘ, czyli przed 27 drudnia.
Tem przykład jest dla mnie najlepszym potwierdzeniem, że słusznie zrobiłem poruszając tę kwestię :smile:[/quote]


Już jest PO 27 grudnia....
Kto już zachipował, wyrobił paszport,pobrał próbkę i wysłal do Puław???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hmm.... Właśnie dostałam taki komunikat:


[B]"Wrocław, 23.01.2007 [/B]

[B]Związek Kynologiczny w Polsce [/B]

[B]Podkomisja Agility GKSP [/B]





[B]Komunikat Podkomisji Agility GKSP nr 1 [/B]





[B]Dotyczy wymogów weterynaryjnych związanych z wyjazdem na Mistrzostwa Świata Agility 2007. [/B]



[B]Zawodnik chcący brać udział w Mistrzostwach Świata Agility 2007 jest zobowiązany w terminie do 9.07.2007 do przedstawienia Podkomisji Agility pozytywnego wyniku badania skuteczności szczepienia swojego psa przeciwko wściekliźnie zgodnie z wymogami wwozu zwierząt do Szwecji i Norwegii. [COLOR=red]Dlatego pies, który jeszcze nie ma pozytywnego wyniku badania skuteczności szczepienia przeciwko wściekliźnie, a termin tego szczepienia wypada pomiędzy 3.02.2007 i 9.06.2007, musi zostać zaszczepiony najpóźniej do 2.02.2007 (badanie na poziom przeciwciał można wykonać najwcześniej 120 dni od ostatniego szczepienia).[/COLOR] Przed szczepieniem na wściekliznę pies musi mieć wszczepiony chip i posiadać paszport. [/B]



[B]Zasady kwalifikacji zawodników na Mistrzostwa Świata Agility 2007 w Hamar (Norwegia) będą podane do wiadomości 5.02.2007. [/B]







[B]Przewodniczący Podkomisji Agility [/B]

[B]Leszek Kalisz"[/B]


Muszę przyznać, że trochę mnie to zaskoczyło....:crazyeye: :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Przy wjeździe do Norwegii nie obowiązuje 6 miesięczny okres po otrzymaniu wyniku badania na przeciwciała. 6 miesieczny okres po otrzymaniu wyniku badania na przeciwciała obowiązuje w Wielkiej Brytanii. Taką informację uzyskal Leszek i taką mi telefonicznie przed chwilą przekazał.
Tak więc jeśli psy posiadają ważne szczepienie p/wściekliźnie (min. 120 dni wcześniej), to należy wykonać badanie na przeciwciała, a dopiero potem ew. uzupełnić szczepienia.

Pozdrawiam
Dorota

Link to comment
Share on other sites

No dobrze Dorotko, te 120 dni to odstęp minimalny od szczepienia. Ale jest jeszcze i maksymalny - 365 dni. Wynik badania ma być gotowy do przedstawienia Podkomisji do 9.07. Więc skąd to ograniczenie dotyczące terminów szczepień? Bo przecież np. psu mającemu termin szczepienia w kwietniu można spokojnie zrobić badanie po 2.02, jak i później w tymże kwietniu, tak jak wypada, terminowo go zaszczepić.

Ja mam jeszcze jedno ale do tego komunikatu - komunikat jest datowany 23.01, dzisiaj jest 5.02. Dlaczego dowiadujemy się o nim dzisiaj? A jeśli z tym 02.02 to byłaby prawda?:p (No mnie cały czas wychodzi że to jakaś pomyłka...). Trzy osoby (a może nawet więcej?) z Podkomisji udzielają się w tym temacie, wszyscy zgodziliśmy się w tym, że to badanie, terminy, itp. to ważna sprawa (po to topik został założony), a tu wychodzi komunikat, i cisza.... Wiem, wiem, Podkomisja zajmuje się ważnymi sprawami i absolutnie nie ma obowiązku publikować niczego na nieoficjalnym forum, ale skoro braliście udział w dyskusji wcześniej, dlaczego nikt z Was o tym tutaj nie wspomniał?

Z góry wyjaśniam, że szczepię Jogurta w październiku i startujemy w A1.;)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie ciekawi mnie klucz tychże wybranych, Davie, jakiego masz asa w rękawie, no powiedz co chowasz za Jogurtem:evil_lol:

I mam pytanie, gdzie znajdę oficjalne postanowienia Komisji? Czy na jakiejś stronie netowej? skoro to jest nieoficjalne forum (mimo, że wszystkie kluby mają tu przedstawicieli:cool1: to gdzie jest oficjalne źródło info od Podkomisji:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Davie']
[B]Komunikat Podkomisji Agility GKSP nr 1 [/B]

[B]Dotyczy wymogów weterynaryjnych związanych z wyjazdem na Mistrzostwa Świata Agility 2007. [/B]
...[/COLOR] Przed szczepieniem na wściekliznę pies musi mieć wszczepiony chip i posiadać paszport. [/B]
[/QUOTE]
:-o :shake:

Link to comment
Share on other sites

Davie, na te pytania napewno odpowie i wyjaśni najlepiej Leszek.

Ja natomiast, ponieważ Robull "zaniedbuje" się trochę na dogomanii :) wstawię tu treść całego Regulaminu kwalifikacji na MŚ.

>>>>>>

[CENTER][CENTER][B][FONT=Times New Roman]Zasady kwalifikacji zawodników na Mistrzostwa Świata Agility 2007[/FONT][/B][/CENTER]
[CENTER][B][FONT=Times New Roman]w Hamar (Norwegia)[/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przewodnik z psem zakwalifikowani do Mistrzostw Świata Agility muszą spełnić następujące wymagania:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1. Pies posiada rodowód ZKwP.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]2. Pies na ostatnich zawodach kwalifikacyjnych posiada kategorię A2 lub A3[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]3. [/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Zawodnicy w terminie do 16.07.2007 są zobowiązani do przedstawienia Podkomisji Agility pozytywnego wyniku badania skuteczności szczepienia swojego psa przeciwko wściekliźnie zgodnie z wymogami wwozu psa do Szwecji i Norwegii. Dlatego p[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]ies, który jeszcze nie ma pozytywnego wyniku badania skuteczności szczepienia przeciwko wściekliźnie, a termin tego szczepienia wypada pomiędzy 16.02.2007 i 14.06.2007, musi zostać zaszczepiony najpóźniej do 15.02.2007[/SIZE][/FONT][FONT=Arial] ([/FONT][SIZE=3][FONT='Times New Roman']badanie na poziom przeciwciał można wykonać najwcześniej 120 dni od ostatniego szczepienia)[/FONT][FONT=Times New Roman]. Przed szczepieniem na wściekliznę pies musi mieć wszczepiony chip i posiadać paszport.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przewodnik spełniający powyższe warunki musi na piśmie zadeklarować chęć reprezentowania Polski oraz ZKwP na MŚ oraz wystosować prośbę o wydelegowanie go. Pismo musi zostać dostarczone do Podkomisji Agility w terminie do 28.05.2007.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Do konkurencji drużynowych z każdej kategorii kwalifikują się 3 psy, jeśli spełniły powyższe warunki i przynajmniej w jednym dniu zawodów kwalifikacyjnych wykazały się średnią prędkością przynajmniej 3,8 m/s w bezbłędnych biegach agility open i jumping open. O zakwalifikowaniu będzie decydować największa ilość punktów zdobyta w cyklu zawodów kwalifikacyjnych według następującej punktacji:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- bezbłędny bieg agility – 4 pkt[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- bieg agility z jednym błędem- 2 pkt[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- bieg agility z dwoma błędami – 1 pkt[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- bezbłędny bieg jumping – 2 pkt[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- bieg jumping z jednym błędem – 1 pkt[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]- bieg jumping z dwoma błędami – 0,5 pkt[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Powyższa punktacja nie uwzględnia punktów karnych za przekroczenie czasu standardowego.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]W przypadku zawodników o tej samej liczbie punktów o zakwalifikowaniu decyduje mniejsza ilość punktów karnych zdobyta we wszystkich biegach kwalifikacyjnych. W tym wypadku za każdą dyskwalifikację nalicza się 50 pkt karnych, a za nieobecność na każdym biegu kwalifikacyjnym - 25 pkt karnych. W przypadku niespełnienia warunków przez trzy psy w danej kategorii, drużyna nie zostanie wydelegowana.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Do konkurencji indywidualnych mogą zostać zakwalifikowane te psy, które w jednym z dni zawodów kwalifikacyjnych wykazały się największą średnią prędkością w bezbłędnych biegach agility open i jumping open. Prędkość ta nie może być mniejsza, niż 4,5 m/s.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]W przypadku, gdy w danej kategorii nie jest delegowana drużyna, do konkurencji indywidualnych mogą się zakwalifikować najwyżej 2 psy. Natomiast gdy w danej kategorii jest delegowana drużyna, do konkurencji indywidualnych może być zakwalifikowanych tyle psów, by łącznie z danej kategorii nie było delegowanych więcej, niż 4 psy.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jeżeli w danej kategorii jest delegowana drużyna, lecz żaden pies nie zakwalifikował się do konkurencji indywidualnych, podkomisja ma prawo powiększenia drużyny o jednego (rezerwowego) psa zgodnie z podanymi wcześniej zasadami kwalifikacji zawodników do przebiegów drużynowych.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wszyscy zawodnicy zakwalifikowani do przebiegów indywidualnych i drużynowych tworzą Reprezentację Polski i są zobowiązani do występu na MŚ w jednolitych strojach reprezentacji. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Podkomisja Agility GKSP, po konsultacji z zawodnikami zakwalifikowanymi do MŚ, mianuje kapitana drużyny. Od momentu mianowania, kapitan drużyny jest odpowiedzialny za kontakty z organizatorem MŚ, zorganizowanie wyjazdu drużyny, przygotowanie zawodników do startu w MŚ, poprowadzenie treningu na hali MŚ oraz opiekę nad zawodnikami Reprezentacji Polski podczas całych zawodów.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ostateczną decyzję o tym, który zawodnik w jakiej konkurencji będzie brał udział, podejmuje kapitan drużyny w porozumieniu z zawodnikami. Decyzja ta podejmowana jest po treningu na hali MŚ.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ustala się 5 dni zawodów kwalifikacyjnych w następujących terminach:[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]1. Wrocław, 14.-15.04.2007 [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]2. Łódź 5.-6.05.2007[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]3. Płock 12.05.2007[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Średnia prędkość obliczamy dzieląc sumę długości torów (agility open i jumping open) przez sumę czasów biegów psa w tych konkurencjach.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]We wszelkich kwestiach nieuregulowanych powyższym Regulaminem decyzja należy do Podkomisji Agility GKSP.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Regulamin został zatwierdzony na zebraniu GKSP w dniu 2.02.2007.[/SIZE][/FONT]


>>>>>>


Pozdrawiam
Dorota

Link to comment
Share on other sites

To ja mam pytanie:
Pies na ostatnich zawodach kwalifikacyjnych musi miec A2 lub A3. Do 28-go maja trzeba zlozyc chec wystapienia na MS. Czy po 28 maja nie bedzie juz zawodow kwalifikacyjnych na MS? A jesli beda, to w taki razie co z psami, ktore przed 28 maja nie beda jeszcze w A2, ale potem zdobeda ta kategorie? Nie moga sie juz starac o udzial w MS? To tylko takie teoretyczne rozwazanie i male szanse, ze trafi sie taki przypadek, ale...kto wie.

Link to comment
Share on other sites

Z merytorycznych uwag- chciałam zauważyć, że na Mistrzostwach Świata w 2006 roku czas w kategorii M w agility powyżej 4,5m/s miało tylko pierwsze 8 psów, w kategorii S- pierwsze 14...

Rozumiem, że dla GKSP wynik na Mistrzostwach Świata typu 9te miejsce w M jest nieatrakcyjny, skoro polskie psy muszą biegać szybciej?

I ponawiam pytanie- gdzie jest oficjalne źródło komunikatów/ wiadomości o komisji?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Z merytorycznych uwag- chciałam zauważyć, że na Mistrzostwach Świata w 2006 roku czas w kategorii M w agility powyżej 4,5m/s miało tylko pierwsze 8 psów, w kategorii S- pierwsze 14... [/QUOTE]

Może Komisja zapomniała ze jeszcze mamy M i S i nie ustaliła dla nich warunków. Albo to był próbny komunikat, skoro nie wszyscy go dostali.
No wiesz taki "pies próbny"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...