Jump to content
Dogomania

Mistrzostwa Świata Agility 2007


Robull

Recommended Posts

Ja genralnie nie mam. Ale proszę o szczegóły bo czasami nie wszystko do mnie trafia:oops:
[quote name='Rauni']...o udział w MŚ mogą się ubiegać psy, które na zawodach stanowiących eliminacje do MŚ mają przynajmniej jeden bezbłędny przebieg A+J z czasem nie gorszym od czasu najszybszego psa w tych przebiegach o więcej niż 20%. [/QUOTE]
Rozumiem, że jeżeli do zawodów eliminacyjnych będą np liczyć się 4 edycje zawodów po dwa dni w sumie 8 łącznych przebiegów A+J to przynajmniej jeden na osiem przebiegów łącznych musi być udany.
Zastanawiam się czy to dużo;) czy mało?
I co mnie najbardziej nurtuję : czasy
Czy porównywanie czasów będzie dotyczyło tylko jednej edycji czy łącznie np. czterech czy ośmiu?
Czy będzie wyciągana jakaś średnia, bo raz może pies będzie miał mniejszą różnicę niż 20% a raz większą. Czy to generalnie na każdych zawodach osobno : osiem przebiegów łącznych osiem porównań?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

PROJEKT zasad eliminacji na MŚ 2007 znajduje się pod poniższym linkiem:[url]http://extremedog.szkoladlapsow.pl/Zasady%20kwalifikacji%20zawodnikow%20na%20MS.htm[/url]
Ponieważ projekt ten zakłada, że kwalifikowali by się zawodnicy z największą ilością punktów, tak więc byłyby to zarazem psy, które mają najwyższą ilość zaliczanych bezbłędnie torów.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, poczytam.
Narazie rzuciłam okiem, bez kalkulatora na zawodach ani rusz;)

[B]Uwagi:[/B]
pierwsza techniczna: raz Vs jest nazwana prędkoscią średnią raz minimalną
[QUOTE]Należy obliczyć średnią prędkość psa VS... [/QUOTE]

[QUOTE]Minimalną prędkością Vs, powyżej której mogą być przyznawane punkty jest 3 m/s[/QUOTE]

Bosze, coś mi dzisiaj ciężko idzie myślenie. Już wiem co autor miał na myśli. Ale żeby nie trzeba było nad tym się zastanawiać może należałoby w drugim przypadku napisać tak: minimalną wartością Vs...
Czy dobrze myślę?

A teraz pytania do tekstu:
[QUOTE]Do MŚ w pierwszej kolejności kwalifikują się te psy, których prędkość przekracza 3,8 m/s[/QUOTE]

Jaka prędkość?

[QUOTE]Mogą zostać również wydelegowane psy indywidualnie, ale muszą mieć bezbłędne biegi w jednym dniu zawodów kwalifikacyjnych przy średniej prędkości co najmniej 4,5 m/s.[/QUOTE]
Rozumiem że chodzi o A+J?

Do wymogów kwalifikacyjnych trzeba będzie dopisać badanie w Puławach:evil_lol:

[QUOTE]Do MŚ w pierwszej kolejności kwalifikują się te psy, których prędkość przekracza 3,8 m/s. Jest to prędkości wystarczająca do uzyskania wyniku drużynowego na MŚ. Mogą zostać również wydelegowane psy indywidualnie, ale muszą mieć bezbłędne biegi w jednym dniu zawodów kwalifikacyjnych przy średniej prędkości co najmniej 4,5 m/s.[/QUOTE]

Moim zdaniem cały ten tekst powinien - po doprecyzowaniu - znaleźć się w punkcie: [B]Wymogi kwalifikacyjne[/B]

[QUOTE]Przewodnicy spełniający powyższe warunki i chcące reprezentować Polskę na MŚ, muszą na piśmie wystosować prośbę o wydelegowanie ich. Pismo musi zostać dostarczone do Podkomisji Agility w terminie 14 dni od ostatnich zawodów kwalifikacyjnych[/QUOTE]

Czy na ostatnich zawodach będzie podana informacja kto spełnia warunki kwalifikacji?

[QUOTE]Wymogi kwalifikacyjne
Pies zakwalifikowany do Mistrzostw Świata Agility musi spełnić następujące wymagania:
1. Pies posiada rodowód ZKwP.
2. Przewodnik (opiekun w przypadku przewodnika w wieku poniżej 16 lat) ma opłaconą składkę członkowską za lata 2006 i 2007.
3. Pies na ostatnich zawodach kwalifikacyjnych posiada kategorię A2 lub A3
4. Pies z przewodnikiem otrzymali przynajmniej w jednym dniu zawodów kwalifikacyjnych co najmniej 8 pkt.
[/QUOTE]
Rozumiem, że wymogi są bezwarunkowe?

Podsumowując rozumiem i widzę to tak:
w pierwszej kolejności zakwalifikowane zostaną po trzy pary (przewodnik+pies) z kategorii S,M,L które oprócz oczywistych pierwszych trzech punktów spełną poniższe :
1. uzyskają (w swojej kategorii) największą ilość punktów przy założeniu: przynajmniej w jednym dniu zawodów kwalifikacyjnych co najmniej 8 pkt. (w domyśle: pozostałe mogą być na zero?)
2. w pierwszej kolejności kwalifikują się te psy, których średnia prędkość przekracza 3,8 m/s w A+J z zawodów w których para niezostała zdyskwalifikowana. Jak dla mnie jeżeli prędkość ma być podstawą klasyfikacji lub porównań psów z taką samą ilością punktów to powinno brać się średnią z całej edycji.
W przypadu nie wyłonienia drużyny na podstawie powyższych kryteriów drugi "sort" (sorry) następuje według:
1. największa ilość punktów (np. 1 :evil_lol: ) + przynajmniej w jednym dniu zawodów kwalifikacyjnych otrzymały 15 pkt za bezbłędne biegi agility i jumping

Zawodnicy indywidualni (przy założeniu skompletowanych drużyn):
1. największa ilość punktów (np. 1 :evil_lol: ) + przynajmniej w jednym dniu zawodów kwalifikacyjnych otrzymały 15 pkt za bezbłędne biegi agility i jumping
- nie więcej niż dwóch w poszczególnych kategoriach zasili drużyny.
[B]Moje pytanie: czy zawsze indywidualni mają szansę pojechać czy będzie to zależało od czyjegoś "widzi mi się"[/B]

Zawodnicy indywidualni (przy założeniu braku drużyn):
1. muszą mieć bezbłędne biegi (A+J) w jednym dniu zawodów kwalifikacyjnych przy średniej prędkości co najmniej 4,5 m/s. czyli 15 pkt:multi:


Czyli na MŚ może wyjechać max. 15 par a minimum jakie jest?

Dobra projekt przeczytałam w szerz i dłuż parę razy. Teraz wasza kolej:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

LALUNA, bez żadnych złośliwości, ale uważam, że czas zabierania wolnych psów na MŚA minął bezpowrotnie. Nie oznacza to, że teraz trzeba powoływać każdego szybkiego psa. Idea jest (i chyba wszyscy tego chcą), żeby reprezentowały nas na tej najważniejszej dla wszystkich imprezie [B]najlepszy psy[/B], czyli takie, które [B]zajmują najwyższe lokaty[/B] (zdobywają najwięcej punktów) na krajowych zawodach i równocześnie [B]wykręcają dobre czasy[/B].

Nie ma sensu budować w przyszłości reprezentacji z takich Fiest, Wampirów, itp. Przyszłość za to mają psy, takie jak Cirek, Maczek, Czadek, itp. Podaję klasę L, ale to tylko przykład.

I żeby było jasne, nie typuję tu żadnej przyszłej reprezentacji, ale będę się cieszył, jak [B]CMC [/B]zakwalifikują się w przyszłym roku i [B]wreszcie dokopiemy rywalom![/B]:thumbs::beerchug:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IraKa']
Czyli na MŚ może wyjechać max. 15 par a minimum jakie jest?
[/quote]
A czy musi być jakieś minimum? Albo są psy, które spełniają wymogi i które warto wysłać na mistrzostwa, a jeśli takich psów nie ma, to nie wybierajmy reprezentacji na siłę. Jeśli w danej kategorii wzrostu tylko jeden pies spełnia wymogi, to moim zdaniem ten jeden powinien pojechać, choć oczywiście drużyny z niego nie będzie ;) .
W tym roku w reprezentacji zabrakło przedstawicieli M-ek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Jeśli w danej kategorii wzrostu tylko jeden pies spełnia wymogi, to moim zdaniem ten jeden powinien pojechać, choć oczywiście drużyny z niego nie będzie [/quote]
podpisuję się wszystkimi łapkami[quote name='Mokka']W tym roku w reprezentacji zabrakło przedstawicieli M-ek.[/quote]
i nie będzie, chyba że Zuzi dorobimy jakiś rodowód :)

Link to comment
Share on other sites

Czyli na MŚ może wyjechać max. 15 par a minimum jakie jest?

Skąd ten wniosek o 15 parach? Maksymalnie jedzie 9 psów. Pies, który spełniałby warunki na kwalifikację indywidualną na MŚ tym bardziej spełnia warunki do załapania się do drużyny. Warunki o 8 pkt i prędkości 3,8 m/sek są to minimalne wymagania - natomiast pies, który ma więcej punktów (co między innymi wynika z tego, że ma większe prędkości) oczywiście miałby pierwszeństwo przed takim, który zaledwie spełniałby te warunki minimalne.

Jeśli przykładowo w kategorii small mielibyśmy sytuację, że mamy jednego psa, który zdobył w jednym dniu zawodów 15 pkt, dwa psy, które zdobyły po 10 pkt i 2 psy, które zdobyły po 8 pkt, to oczywiście na MŚ jechałyby te trzy psy z największą ilością punktów. Natomiast jeśli w kategorii M mielibyśmy taką sytuację, że nie dałoby się skompletować drużyny, bo na przykład psy z największą ilością punktów nie miałyby rodowodów, a z psów rodowodowych, które zyskały punkty jeden uzyskałby na przykład 15 pkt, a drugi tylko 8, to na MŚ jechałby tylko ten pierwszy pies.


I oczywiście, gdyby żaden pies nie spełniał takich warunków, to żaden by nie jechał.

Nota bene, ja myślę, że Monię przerobimy na pyrka face rase, Zuzię na pyrka poil long i już mogą jechać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni']Skąd ten wniosek o 15 parach? [/QUOTE]

Tak mi wychodzi po przeczytaniu tego fragmentu, zwłaszcza z ostatniego zdania:
[QUOTE]W przypadku niemożności skompletowania drużyny składającej się z trzech psów w danej kategorii delegowane są psy mające największą ilość punktów i przynajmniej w jednym dniu zawodów kwalifikacyjnych otrzymały 15 pkt za bezbłędne biegi agility i jumping. Takie psy, w ilości nie większej, niż 2, mogą rówwnież zostać decyzją GKSzP na wniosek Podkomisji Agility delegowane do startu w konkurencjach indywidualnych zwiększając jednocześnie ilość psów delegowanych w danej kategorii.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

:cool3:[quote name='Davie']Oj [B]sic[/B]!.... Dobre pytanie!:p To może spotkajmy się i pogadajmy przy dużej latte, w razie czego wydębimy od Robula adres Cofee Heaven gdzieś pomiedzy Wawą i Trójmiastem...:cool3: .[/quote]

[B]Davie[/B]
nie ma potrzeby-ja jestem stosunkowo często w Warszawie :cool3: :cool3:
I tak jesteście w lepszej sytuacji, bo u mnie np. to jest tak, że na gadkę o agility [agility-tu zapis fonetyczny] i ewentualnych zawodach p.przewodnicząca oddziałowej komisji szkolenia mówi a po co? kto na to przyjdzie?po co w ogóle takie zawody:)a u Was to choiciaż wiedzą, że tor NIE może być wbudowany na stałe w ziemię:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robull']LALUNA, bez żadnych złośliwości, ale uważam, że czas zabierania wolnych psów na MŚA minął bezpowrotnie. Nie oznacza to, że teraz trzeba powoływać każdego szybkiego psa. Idea jest (i chyba wszyscy tego chcą), żeby reprezentowały nas na tej najważniejszej dla wszystkich imprezie [B]najlepszy psy[/B], czyli takie, które [B]zajmują najwyższe lokaty[/B] (zdobywają najwięcej punktów) na krajowych zawodach i równocześnie [B]wykręcają dobre czasy[/B].

Nie ma sensu budować w przyszłości reprezentacji z takich Fiest, Wampirów, itp. Przyszłość za to mają psy, takie jak Cirek, Maczek, Czadek, itp. Podaję klasę L, ale to tylko przykład.
[/quote]
Robull bez złośliwosci, czas abyś nie odrzucał historii startów agility i wyciągnał wnioski. Bo jak narazie najlepszy wynik drużynowy było to 13 miejsce w 2001 roku. Do tej pory nawet nie bardzo sie zbliżyliśmy do tego wyniku. A dyska goni dyske.

[quote]I żeby było jasne, nie typuję tu żadnej przyszłej reprezentacji, ale będę się cieszył, jak [B]CMC [/B]zakwalifikują się w przyszłym roku i [B]wreszcie dokopiemy rywalom![/B]:thumbs::beerchug:[/quote]

Robull to tochę zakrawa mi na bałwochwalstwo, więcej skromności. Moze najpierw wiecej bezbłędnych przebiegów i oczywiscie z dobrym czasie. Bez potykania sie o psa, bez gubienia psa i bez zapominania toru.
Bo jak narazie zrobiłeś falstart z tym toastem.
Aby dokopac rywalom w czymkolwiek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni'] Pies, który spełniałby warunki na kwalifikację indywidualną na MŚ tym bardziej spełnia warunki do załapania się do drużyny. Warunki o 8 pkt i prędkości 3,8 m/sek są to minimalne wymagania - natomiast pies, który ma więcej punktów (co między innymi wynika z tego, że ma większe prędkości) oczywiście miałby pierwszeństwo przed takim, który zaledwie spełniałby te warunki minimalne. [/QUOTE]
To rozumiem i to wynika z zapisów w projekcie ale

[quote name='Rauni'] Natomiast jeśli w kategorii M mielibyśmy taką sytuację, że nie dałoby się skompletować drużyny, bo na przykład psy z największą ilością punktów nie miałyby rodowodów, a z psów rodowodowych, które zyskały punkty jeden uzyskałby na przykład 15 pkt, a drugi tylko 8, to na MŚ jechałby tylko ten pierwszy pies. [/QUOTE]
Znaczy że albo drużyna albo jeden?
Rozumiem że to ma wynikać z tego zdania:
[QUOTE]Mogą zostać również wydelegowane psy indywidualnie, ale muszą mieć bezbłędne biegi w jednym dniu zawodów kwalifikacyjnych przy średniej prędkości co najmniej 4,5 m/s.[/QUOTE]
Ale indywidualne kiedy nie można skompletować drużyny czy indywidualne gdy drużyna jest , bo przecież trzy najlepsze psy mogą mieć po 30, 40 pkt

Z czego mi wynikają te dwa dodatkowe psy napisałam wyżej.
No, sorry że tak drążę temat ale ja lubię mieć wszystko czarno na białym:oops:

[B]Rauni[/B] - w związku z powyższym - w projekcie nie ma nic o max. 9 psach:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

W każdej kategorii może pojechać 3, 2 albo 1 pies. Trzy - czyli mamy drużynę. Jeśli nie ma drużyny, to maksymalnie dwa psy, które spełniają warunki do zakwalifikowania się.

[quote]
Z każdej kategorii delegowane są [B]dokładnie 3 psy[/B], jeśli spełniły powyższe warunki.

[B]W przypadku niemożności skompletowania drużyny[/B] składającej się z trzech psów w danej kategorii delegowane są psy mające największą ilość punktów i przynajmniej w jednym dniu zawodów kwalifikacyjnych otrzymały 15 pkt za bezbłędne biegi agility i jumping.
[/quote]

To, że 9 psów, a nie 15, wynika właśnie z tego, że zawodników indywidualnych deleguje się w przypadku niemożności skompletowania drużyny.
A to, że w przypadku delegowania wyłącznie psów do startów indywidualnych muszą one spełnić wyższe wymagania wynika po prostu z tego, że i na MŚ w przebiegach indywidualnych są wyższe wymagania.
Myślę, że do czasów, kiedy będzie u nas biegać aż tyle dobrych psów, by można sobie było pozwolić na wysyłanie innych psów do biegów drużynowych, a innych do biegów indywidualnych, to jeszcze trochę nam brakuje. Owszem, tak robią na przykład Francuzi - do biegów indywidualnych wybierają szybszych, do drużynowych lepszych technicznie. Mogą sobie na to pozwolić, mając ładnych parę tysięcy aktywnych zawodników agility...

Marzena, a Ty rozumiesz, co tam piszą pod tym linkiem? :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marzenad']MSA 2007:

[URL]http://www.agilitylandslaget.net/startside.asp[/URL]


Pozdrawiam,
Marzena[/quote]Marzenko, nie śpij!:mad: Tego linka dałem już 5 dni temu:evil_lol:

[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/statusicon/post_old.gif[/IMG] 24-11-06, 13:24
[LEFT][URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=1106"]Robull[/URL]
[IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/ranks/5dogomaster.gif[/IMG]
[/LEFT]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=1106"][IMG]http://static.dogomania.pl/forum/customavatars/avatar1106_1.gif[/IMG][/URL]
[URL="http://www.agilitylandslaget.net/startside.asp"][QUOTE]http://www.agilitylandslaget.net/startside.asp[/QUOTE][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Robull bez złośliwosci, czas abyś nie odrzucał historii startów agility i wyciągnał wnioski.[/quote] Nie odrzucam historii, ale to... historia :) Było - minęło.
A co do wniosków na przyszłość, to nie zgodzę się, że mamy stawiać w niej na wolne psy. Proszę, spójrz na to jak 5 lat temu biegały psy na MŚĄ (wszystkie, nie tylko polskie), a jak biegają teraz. Zresztą nie ma co się o to kłócić, bo przecież i tak pojadą tylko te, które się zakwalifikują. Ja tylko stwiedziłem, że będę się cieszył, jak ta trójka się zakwalifikuje i pokaże wszystkim gdzie raki zimują. Za to wznoszę toast oraz z wiarą i nadzieją będę 3mał kciuki! Co w tym złego?

[SIZE=1]P.S.
[/SIZE][SIZE=1][/SIZE][SIZE=1]bałwochwalstwo [/SIZE][SIZE=1]- [/SIZE][SIZE=1]([/SIZE][SIZE=1]słownik jęz. polskiego) [/SIZE][SIZE=1][I]rz. n I, blm [/I][B]1.[/B] ‘oddawanie czci pogańskim bożkom, bałwanom’ [B]2.[/B] ‘bezkrytyczne uwielbianie kogoś lub czegoś’[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Boszzzz a dyskusja zaczęła się od badań w Norwegii :mad:

P.S.
Ja nie wiem czemu wszyscy mają taki pęd do dyskusji w internecie o wszystim i o niczym , a jak przychodzi co do czego to na żywo jakoś tak z większymi oporami wyrażają swoje zdanie. Może załóżmy w dziale agility topik pt.; "czepamy się wszsytkich i wszystkiego" i tam będą toczyły się te dyskusje - ogólnie mówiąc o wszystkim i niczym

Link to comment
Share on other sites

No właśnie ja się tu próbuję czegoś dowiedzieć a ci w kółko swoje:mad:
Proponuję temacik pt:[B] L conta R lub R conta L[/B] jak kto woli.

Rauni się tu pogubi i już nic ciekawego nie napisze :placz:

[quote name='Rauni']W każdej kategorii może pojechać 3, 2 albo 1 pies. Trzy - czyli mamy drużynę. Jeśli nie ma drużyny, to maksymalnie dwa psy, które spełniają warunki do zakwalifikowania się.
[/QUOTE]

Teraz już prawie wszystko wiem;) Dzięki

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Nie odrzucam historii, ale to... historia :smile: Było - minęło.[/QUOTE]

I nic Cię nie nauczyła. To i pewnie nic Ci nie da gdy weźmiesz wyniki drużynowe i zobaczysz które miejsca dają 3 czyste przebiegi, bo to też juz historia.

Toast mozesz wznosic za kogo chcesz, nawet za siebie. Ale o ile ten toast wiaze sie z groźbami dokopania rywalom. To mierz siły na zamiary, bo inaczej to staje się śmieszne.

A przy okazji zanim zaczniemy biegać z kalkulatorami, to co bedzie jeśli eliminacje wygrają 3 psy które nie zmieszcza sie w normie czasowej wyboru kadry, ale będą najlpesze bo popełnią mniej błedów.
Czy wtedy to będzie oznaczać ze te psy mimo wygranych nie pojadą, a swoje miejsce będa musiały odstapić tym co były za nimi?

PS
[SIZE=1]No to już teraz wiesz.;) [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...