-
Posts
11409 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
6
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Elisabeta
-
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
Elisabeta replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
Reksiu, jestem pod wrażeniem! Piękne obrazki wyjazdowe. I jak napisane! :fadein: Że Twoja Pani ma talent literacki, wiem od dawna. O Twoim nie wiedziałam. Gdybyś jeszcze zdjęcia umiał robic, to też by pewnie nie ustąpiły przepięknym fotom Paniusi. Misiu, Ty też się odezwałaś, ale musisz jeszcze trochę popracowac. Nie zrażaj się, bo wszyscy robią błędy. Język polski jest bardzo skomplikowany.:p Jaszko, dziękuję. Kocham to miejsce. Zajrzysz tu i zaraz lżej na sercu. I nawet słóńce zaczyna się przebijac po trzydziestu godzinach mżawek, deszczów i ulew.:kiss_2: -
Upieram się nadal.;) Z racji wieku powinien odsikac się dwie, trzy godziny po jedzonku. Nie ważne jest, co było kiedyś, bo latek przybywa. Wszystkim. Maciaszku, zauważ, że jeśli Bazylek je o 22-23, a o 2-3 Was budzi, to znaczy, że minęły te trzy godziny i dalej trzymac chłopak nie może. Byc może noc i sen sprzyja mniejszej wytrzymałości. Jak u mojego Taty...;) A Twój balkon jest bajeczny. Jasza mi pisała, gdy Jej opisywałam swój. Ale gdzie mojemu do Twojego...:oops: Zresztą ja tam nie działam. Moja Siostra i Tata tylko. W tym roku za duże nasłonecznienie. Południowy balkon w takie afrykańskie lato... I jeszcze to. W moim bloku też mam Bazylego. To ośmioletni, ogromny bokser amerykański. Rudy. Był miłością życia mojej małej Zojki (8kg), która odeszła rok temu. Tonia nie zwraca na niego uwagi.:smile:
-
Rozumiem. Bazylek ma "skomplikowany" grafik, bo jeszcze leki dochodzą. Ale się troszkę poupieram przy swoim, bo już kilku psiarzom na osiedlu pomogłam.:fadein: Bazyl wytrzymuje 8 godzin w ciągu dnia, bo byc może po pierwszym i drugim posiłku ma odpowiedni odstęp czasu do spacerku (te dwie, trzy godziny, żeby pęcherz się zapełnił). Może leki wieczorne działają moczopędnie. Uczepiłam się, bo chciałabym Bazylkowi pomóc. Jest taki kochany.:loveu: I przepraszam za brak "alt+c". Ze mną tak będzie.:oops:
-
Maciaszku, znam Twojego Bazyla dzięki temu, że piszesz na wątku Misi autorstwa Jaszy.;) Kiedyś miałam podobny problem z nocnym niewytrzymywaniem z sikaniem. To była moja Roza, prawie wilczyca. Nie znam godzin karmienia Bazylka. Ale usłyszałam kiedyś dobrą radę, zastosowałam i był spokój. Dwie, trzy godziny po posiłku, jeśli Bazyl je wieczorem, trzeba z nim wyjśc na spacer. Nie wcześniej. Wtedy pies nawet z wiekiem nie ma problemów z wytrzymaniem do rana. Ludzie robią często błąd. Karmią psa po ostatnim spacerze. Dopóki pies młody i ma mocne zamki... to wszystko w porządku. Ale później może miec z tym problemy. Przepraszam, jeśli ta uwaga nie dotyczy grafiku Twojego Bazyla. Pozdrawiam. :kiss_2:
-
Trochę późno odpowiadam. Duo Delice to nie są krokieciki. Karma składa się z dwóch rodzajów kawałków. Jeden to typowe przypłaszczone groszki. Drugi to nieregularne, postrzępione kawałeczki. Takie do żucia bardziej. Te moja sunia zjada w pierwszej kolejnoości. ;) Wybrałam Duo Delice, bo chciałam suni urozmaicic raz w tygodniu Brita z kurczakiem wołowiną. Karm z wołowiną nie jest dużo. Karma sprawdza się świetnie. Bez zastrzeżeń. Może z jednym. Tych kawałków do żucia jest za mało... Ale to już zdanie mojej suni.;) Pozdrawiam.
-
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
Elisabeta replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
Piękne zdjęcia, Jaszko. Tak, są tacy, co barrrdzo lubią kaczki.;) Dziękuję. Nowe szelki Misi i Reksia ładnie wyglądają w takich plenerach.:fadein: -
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
Elisabeta replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
Koniecznie, Jaszko. Zdjęcia będą na pewno piękne. Ja wiem, jak jest ładnie o czwartej rano, bo też codziennie o tej godzinie idę na spacer z moją sunią. :fadein: Tylko nie potrafiłabym tak tego piękne opisac słowami jak Ty. -
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
Elisabeta replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
:p:p:p Może to reprymenda z Twojej strony, Jaszo. Zostaję przy swoim, bo ja pisałam, co mówi spojrzenie Elzuni. "Dobrze, że jesteś i kocham Cię. Mimo tej reprymendy, której nie rozumiem." Jeszcze piękniejsze. ;) -
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
Elisabeta replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
Jasza, jak Elzunia na Ciebie patrzy! Jej oczy wszystko mówią. "Dobrze, że jesteś i kocham Cię". Piękne. Dziękuję za to zdjęcie.:kiss_2: -
Kyu, bardzo dziękuję za odpowiedź i wskazówki.:kiss_2: Zaryzykuję ten raz w tygodniu, bo moja sunia ma chyba "twardy żołądek". Jest psem ze schroniska z tendencją do zbieractwa (pracujemy nad tym) i nigdy nie miała sensacji żołądkowych. Mam jeszcze jedno pytanie o wprowadzanie nowej karmy. Jeśli stosuję dwie karmy, zmieniając je np. co pół roku. Czy za każdym razem muszę stopniowo zmieniac, czy żołądek już "pamięta" karmę i mogę robic to od pierwszego posiłku?
-
Karmię moją sunię od kilku miesięcy karmą Brit Premium Adult Medium. Jesteśmy obie bardzo zadowolone. Wymarzyłam sobie, żeby raz w tygodniu stosowac karmę Purina Pro Plan Duo Delice, bo jest z wołowiną. Dla urozmaicenia. Tylko jak wtedy ze stopniowym wprowadzaniem nowej karmy? Może ktoś karmi swojego psa dwoma różnymi karmami w ciągu tygodnia? Jak to się sprawdza?
-
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
Elisabeta replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
Jaszo, jak tu miło i świątecznie... Piękna zima, jaką lubisz. Baśniowy Hugoberg. Czerwone goździki, gałązka forsycji, zajączki i ptaszki (piękne). I kochane Futerka. Dobrze, że zajrzałam.:iloveyou: -
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
Elisabeta replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
[COLOR=#b22222][/COLOR][COLOR=#b22222][/COLOR][COLOR=#b22222][B][I]Wszystkiego dobrego z okazji Świąt Wielkanocy życzę Tobie, Jaszo, całej Twojej Rodzince i Wszystkim, którzy tworzą ten piękny wątek. Włączając wszystkie Ogonki, oczywiście. Niech Wielkanoc przyniesie Wam nadzieję i wiarę w Dobro. Smacznego jajka.[/I][/B][/COLOR]:kiss_2:[COLOR=#b22222][B][/B][/COLOR] -
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
Elisabeta replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
Już kiedyś pisałam, że to najpiękniejszy wątek na Dogo. Mary Poppins, Kubuś Puchatek, Prosiaczek... :iloveyou: A ode mnie sierotka Marysia i krasnoludki. -
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
Elisabeta replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
Jaszo, dobrze wiedziałam, co Ci się spodoba na mojej liście...:evil_lol: Jak zwykle u Ciebie, cudna psia scenka. Patmol, bardzo lubię, jak piszesz o Swoich Młodych. Fajną Mamą jesteś. :fadein: Jeden z moich braci też kocha mapy. Ja lubię czytac przewodniki, chociaż podróżnik ze mnie żaden. :oops: -
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
Elisabeta replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
Mój TOP TEN MARCOWY (kolejnośc w zależności od nastroju i pogody): - narzekanie na zimę, - czekanie na wiosnę, - długie spacery z ogonkiem, - marzenia o drugim ogonku, - wątek Misi i Reksia, - czytanie "Jane Eyre" Charlotty Bronte, - czytanie opowiadań Antoniego Czechowa, - mocna czarna herbata, - zielona herbata ze skórką cytryny, - chałwa i wafelki w czekoladzie. I to by było na tyle... ;) -
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
Elisabeta replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
Słodkie mordki. :iloveyou: -
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
Elisabeta replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
:o Reksiu, jesteś niesamowity... Ale dobrze, że nie możesz się w guliku wytarzac. :evil_lol: -
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
Elisabeta replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
Co to są guliki?:crazyeye: -
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
Elisabeta replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
Biedna Misia, ale cóż?...:roll: Trzeba być piękną na wiosnę. W łazience przeczytałam setki książek. I studia skończyłam w łazience.:smile: To było bardzo dawno temu, kiedy nas było dużo w domu rodzinnym.