Jump to content
Dogomania

mdk8

Members
  • Posts

    10839
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by mdk8

  1. Od kilku lat pomagam innym pomagać . Nadszedł dzień w którym zdecydowałam się sama podjąć wyzwanie i uratować biedę , która ma małe szanse aby opuścić dotychczasowe miejsce pobytu jakim jest schronisko. Psiak w czwartek 1 XII 2016 r. opuszcza schronisko i jedzie po nowe życie. Będzie w DT w miejscowości Świerklaniec niedaleko Katowic. Koszt 200,- + karma. Bardzo proszę o pomoc w utrzymaniu tego psiego nieszczęścia . EDIT: 1 XII około godziny 00:00 Devonek dojechał o DT. 10.10. 2017 r. Devonek przeprowadził się do hoteliku DEXTERKI Jest to mój pierwszy psiak , którego biorę pod opiekę i pierwsze wydarzenie. Z góry przepraszam za pewne niedociągnięcia i błędy jakie pewnie popełnię. Liczę na Waszą pomoc i dobre rady. Mam nadzieje , że razem uda nam się wywołać uśmiech u tego biednego wystraszonego psa. Przedstawiam Wam kochani Devona : A to opis , który przygotowały wolontariuszki ze schroniska : " DEVON - nie miał wcześniej dobrego życia, nawet zanim trafił do schroniska. Pewnie jak znakomita większość dużych psów. Patrząc na niego, możemy podejrzewać, ze był przeganiany, traktowany byle jak, może był przeznaczony do stróżowania, a nie bardzo mu to wychodziło, i dlatego przestał być użyteczny. Tego wszystkiego możemy tylko się domyślać, patrząc na Devona.Jest dużym, bardzo ładnym psem, i nie ma w ogóle poczucia własnej wartości. Cały czas trząsł się ze strachu jak osika, ogon podkuliwszy płasko pod brzuchem. Zachowywał się tak, jakby oczekiwał od nas nie wiem, jakiej krzywdy, w desperacji chował się za osobę, która go trzymała do zdjęć na smyczy. To nie jest dziki pies - psy niesocjalne, półdzikie zachowują się inaczej. To jest raczej pies bardzo skrzywdzony, któremu prawdopodobnie nic dotąd w życiu się nie udało. Bardzo mocno wierzymy, że wśród Was znajdzie się ktoś, kto mu wynagrodzi tę pierwszą, nieudaną część życia. Nawet, gdyby z początku nie było najłatwiej. Devon ma ok. 5 lat, jest wykastrowany. W schronisku przebywa od lutego 2014r. "
  2. Melduję się u biedaka. Serce pęka bo chciałoby się pomóc wszystkim ale możliwości niestety brak. Niewiele w tej chwili mogę ale dołożę cegiełkę do klatki. Izuniu na Twoje konto ?
  3. ciotki wiecie coś na temat Cywila ? Podobno ktoś go zabiera ?
  4. Kasiu w Biedronce do niedzieli jest promocja na puszki kocie i psie.
  5. można dawać żwacze wołowe : "Suszone żołądki wołowe są znakomitym uzupełnieniem codziennej diety twojego psa. Zawierają naturalne i pożyteczne dla organizmu kultury bakterii. Żwacze wołowe to wysokoenergetyczny przysmak dla wszystkich psów. Zadaniem żwaczy jest poprawienie perystaltyki jelit a co za tym idzie poprawa apetytu i łaknienia. Przede wszystkim chronią przed dysbakteriozą, która polega na niedoborze w organizmie Twojego psa mikroorganizmów bakteryjnych niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania. "
  6. ciotki podeślijcie nr. konta. Dorzucę na kilka puszek .
  7. może tu poproś o pomoc https://www.facebook.com/pg/Bolesławieckie-Koty-1574507946116793/about/?ref=page_internal
  8. też nie moje strony ale podrzucę może ktoś się odezwie .
  9. a od dawna tak łysieje ? Jakaś zagadka medyczna ... Słyszałam , że nadmiar białka też może powodować coś takiego . Jest wykastrowany ?
  10. miał badania na pasożyty ? a może to jakaś nietypowa alergia ?
  11. to może teraz będzie już coraz lepiej . A na brzuszek może podawaj jej siemię lniane ? Moja wetka poleca całe nasiona zalane wrzątkiem i 1 łyżka takiego kisielku do jedzenia.
  12. Mój bierze euthyrox i sierść ma świetną. Wyniki w lipcu miał w środku widełek . Może Twojemu też by lepiej przypasował euthyrox ?
  13. mój dostaje 2 x 200 no ale waży 40 kg ;)
  14. popieram w 100 %-tach . Zniszczyła psa ale można jeszcze nie jest za późno i w innym otoczeniu szybko wróci do równowagi. Przecież Poker napisała , że cieszył się jak do niej podchodził to babsko go skarciła... Trzeba go zabrać z tego domu jak najszybciej. Biedny Cypisek :( A tej babie tak do końca bym nie wierzyła... chce się psa pozbyć i dopina mu łatkę agresora.
  15. Jasza są już wyniki ?
  16. Poczekaj na wyniki . Mój na niedoczynność od roku dostaje euthyrox i bardzo dobrze go znosi. Może sunia tak reaguje na forthyron ?
  17. a ja jestem ciekawa gdzie stał dekoder , że go zasikał. Na podłodze ? ;)
  18. jakie słodkie :) <3 Dorcia wczoraj poleciał przelew 2x z takim samym tytułem. Ten drugi jest za XI . :)
  19. Mam to samo . Od 4 m-cy siedzi mi w głowie i sercu jedna bida z Radys . Kombinuję jak to zrobić i wyciągnąć chłopaka do H. Tigra śliczna i taka biedna. Stałej nie dam rady ale jednorazowo coś wyskrobię.
×
×
  • Create New...