Jump to content
Dogomania

AnnabethGrace

Members
 • Posts

  11
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by AnnabethGrace

 1. Cześć wszystkim :) Będzie długo… 3 tygodnie temu narzeczony kupił 8 tygodniowego szczeniaka owczarka niemieckiego. 29.09 szczeniak skończy 3 miesiące, w związku z czym mam milion pytań. Jako, że nigdy nie miałam do czynienia z rasowym psiurkiem, chciałam się dowiedzieć kilku rzeczy. A mianowicie, po pierwsze... Tak jak mówiłam szczeniaka kupiliśmy 3 tygodnie temu. Teraz uświadomiłam sobie, że powinniśmy zapłacić za psa podatek od zakupu. Czy coś nam zrobią, jeśli go nie zapłaciliśmy w ciągu tych 14 dni? Jakoś tak przegapiliśmy, ponieważ wyjechaliśmy na 2 tygodniowy urlop i teraz mam problem. Wiem, że podatku za posiadanie psa nie musimy płacić, ponieważ narzeczony ma gospodarstwo rolne. A jak z podatkiem od kupna szczeniaka? Po drugie, szczeniak ma rodowód FCI, rodzice są przebadani, wolni od dysplazji łokciowej i biodrowej, mają zaliczone testy psychiczne i tak dalej, mają uprawnienia hodowlane. Hodowca pytał się nas jakie mamy plany dotyczące szczeniaka. Powiem szczerze, że na początku nie myśleliśmy o tym jakoś tak konkretnie, chcieliśmy psa do kochania i trochę do pilnowania, więc ogólnie zastawialiśmy się nad obroną sportową. Ale z drugiej strony chciałabym może trochę "pobawić" się w wystawianie. Chcę mieć kiedyś hodowlę psów, dokładnie dogów niemieckich, więc takie wystawy to dobry sposób, żeby trochę poznać takie "klimaty". Hodowca powiedział, że jeśli chcemy go wystawiać to nie ma żadnego problemu, ale musimy poszukać osoby która nam w tym pomoże, ponieważ on również korzystał z takiej pomocy. Swoje psy wystawia od czasu do czasu, bardziej skupia się na pracy ze swoimi psami niż na wystawach, dlatego tu jest moje kolejne pytanie: Czy znacie kogoś z okolic Opola, ewentualnie Wrocławia, albo Czech, które były by w stanie nam pomóc przygotować psa do wystawy? I w ogóle ocenić czy glut się do czegoś nadaje ;) Nie wiem jak nauczyć go pozycji wystawowej, nie wiem jak z nim biegać,tak jak mówiłam jestem w tym kompletnie zielona, a wystawianie Ona różni się od wystawiania doga… I kolejna sprawa: szkolenia. Chcemy mieć psa pracującego, tak jak mówiłam, zależy nam na obronie. Tak jak wyżej, jest ktoś z tych okolic, kto szkoli? Znajomy ze swoim psem jeździ gdzieś do Strzelec Opolskich, ale jego pies jest psem poszukiwawczo-ratowniczym, trochę nie nasze klimaty. Kiedy zacząć z nim pracować i jak? Na razie uczymy się chwytania i szarpania zabawek i komendy puść. Poza tym wiadomo, podstawowe komendy, siad, leżeć, łapa, zostaw. Wiem, że trenerów, treserów, szkoleniowców można znaleźć w internecie, ale szukamy osób raczej sprawdzonych, nie trudno trafić na konowała. Z góry dziękuję :) Pozdrawiamy z Alexem :)
 2. Witam, mam takie pytanie odnośnie podatku za psy. Czy mógłby mi ktoś wysłać link do ustawy? I wytłumaczyć o co dokładnie chodzi, ponieważ nastąpiła taka sytuacja dzisiaj. Mieszkam na wsi, przyszła dzisiaj do mnie sołtyska i poinformowała mnie, że zbiera podatek za psy. Jestem zaskoczona, ponieważ mam psa od 8 lat i odkąd został wprowadzony podatek, obowiązywał on tylko w mieście. Swojego psa nie rejestrowałam, bo powiem szczerze nie zdawałam sobie sprawy, że jest taki obowiązek na wsi. Teraz przygarnęłam drugiego psa, sukę, wysterylizowałam ją i okazało się że za nią także muszę płacić, chociaż właśnie wcześniej, gdy podatek był zbierany tylko w mieście suk i psów sterylizowanych/kastrowanych to nie obowiązywało. Już się sama pogubiłam, byłam w danym mieście w gminie, ale nie uzyskałam ŻADNEJ informacji na ten temat, ponieważ osoba, która udziela takich informacji była "zajęta". Gdzie jeszcze mogę szukać informacji? Co z tym chodzeniem po domach i zbieraniem pieniędzy na psy, gdy żaden z moich psów nie został zarejestrowany? Z góry dziękuję za informację.
 3. Witam wszystkich, mam nadzieję, że mi pomożecie. Mam psa- skończył 7 lat. Mam problem, ponieważ pies zaczął przeżywać drugą młodość. Z jego popędem płciowym nigdy nie było jakiś większych problemów, był grzecznym psiakiem, zresztą u nas na wiosce jest tylko 1 suka, więc łatwo było go upilnować.Nie myśleliśmy nigdy o kastracji, bo jak mówiłam, nie było z nim problemów, poza tym jak skończył 3 lata to wykryto u niego wadę serca i po tej informacji zrezygnowaliśmy z kastracji całkowicie. Natomiast pojawił się problem teraz, a właściwie jesienią, gdy zaczęła cieczkować tamta suka. Pies zrobił się agresywny w stosunku do innych psów i zaczął uciekać. Właśnie ucieczki są największym problemem, mamy dość stary drewniany płot, który w niektórych miejscach jest słabszy, a pies to wykorzystuje wygryzając dziury i właśnie jestem po kolejnej wizycie u weta, bo pies został pogryziony i musiał być szyty. Nie mam już sił, a wetka zaproponowała nam właśnie implant. Wszystkie informacje jakie wyczytałam na dogo są już z kilku lat wstecz, szukam jakiejś nowej opini, czy ktoś ma psa z implantem? Jak się sprawdza? Jakie są zagrożenia przy stosowaniu, bo to przecież hormony. Jak długo można stosować i czy na 7 letniego psa to zadziała? Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, mam nadzieję, że ktoś odpowie, bo to dla mnie bardzo ważne. Pozdrawiam
 4. Witam się serdecznie :) Jestem zauroczona twoim Waldkiem, przepiękny pies :) Tak czytam i czytam i przepraszam, że się wtrącę, ale w temacie biegunek u Waldka, czy próbowałaś mu podawać probiotyki? :) Mojej kuzynki pies też miał problemy z trawieniem niektórych rzeczy, bardzo często miał biegunki i tak stwierdziłyśmy, że można by spróbować właśnie probiotyki. Lekarz weterynarii polecił Fatrogerminę, aby wyrównać florę w jelitach. Wiem, że była tu także polecana Karma Taste of the Wild, w której też znajdują się bakterie: [COLOR=#333333][FONT=Arial]Enterococcus Faecium, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus casei i Lactobacillus plantarum. Kuzynka także tę karmę wprowadziła, stan się unormował, pies biegunek już nie ma. Na karmie jest rok i zaczynają wdrażać do diety także inne przysmaki :) Przy podawaniu dodatków, które wcześniej powodowały biegunki Fatrogermina także jest stosowana, dzięki czemu nie ma już takich rewolucji :) Może warto popytać w tym temacie swojego weterynarza :) Pozdrawiam! :)[/FONT][/COLOR]
 5. Ja natomiast chciałam się zapytać osób, które brały udział w kursie Silvy Lupus, jak to jest, czy jest możliwość wynajęcia tam pokoju, czy trzeba sobie załatwiać na własną rękę? :) Zainteresował mnie kierunek zoofizjoterapii, ale mieszkam na drugim końcu Polski i dojeżdżanie na weekend może być problemem ;P
 6. Hm, jakoś mnie to nie przekonuje ;) Patrząc na tematy, to jest dokładnie to samo co ja miałam w technikum, nie nie uczyliśmy się głównie o dużych zwierzętach, było bardzo dużo o psach, kotach. Nie widzę co miało by mi to dać tak na prawdę, oprócz tego, że mam skończony jakiś kurs ;p Jako opiekun mogę już jak najbardziej pracować, a podejrzewam, że mam więcej praktyki, bo tam o praktyce nic nie wspominają, chyba że coś przegapiłam ;p a co do pielęgnacji, to tak samo, wolałabym iść na kurs, np. groomer gdzie jest praktyka, z teorii niewiele się nauczysz ;) A jeśli chcesz iść do technikum to od razu myśl co być chciała po tym robić, bo jako sam technik pracy niestety nie ma ;) EDIT: A przepraszam, pogrubione pisze, że nacisk na praktykę ;p W każdym bądź razie chętnie usłyszę/ przeczytam od kogoś kto tak już coś tworzył, w ciemno iść jakoś nie bardzo ;)
 7. Dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi -.-
 8. Witam :) Chciałam się dowiedzieć od osób, które już mają jakieś doświadczenie na temat różnych kursów, takich jak dogoterapeuta, behawiorysta, groomer, treser psów, behawiorysta. Skończyłam technikum weterynaryjne, zostało mi jeszcze zaliczyć egzamin zawodowy i szukam czegoś, co wypełni mi czas ;) Na różnych stronach, różnie pisze, dlatego chciałam się dowiedzieć od was, jakie kursy i gdzie polecacie :) Czytałam o kursach na silva-lupus.pl, ale powiem szczerze, że to troszkę za daleko dla mnie, bo aż drugi koniec polski ;P Czy ktoś, coś, gdzieś wie, znał, słyszał? Proszę o pomoc ;) Dobrze by było jakby były w województwie opolskim, ew. okolice Wrocławia ;)
 9. Witam :) Posiadam 2 psy, samiec 5 lat i suka 2. Psy ogólnie należą do moich rodziców i zawsze były karmione gotowanym jedzeniem, z wyjątkiem pierwszego roku, gdzie dodatkowo była stosowana karma sucha, Purina lub Royal Canin. Później oprócz gotowanego jedzenia zaczęły dostawać karmę Chappi. Teraz po wielu namowach rodziców, zdecydowałam, że psy (11 kg i 8,5) przejdą na karmę Brit Care Adult Medium Lamb/Rice. Chciałam się dowiedzieć od osób karmiących tą karmą, ile kg najlepiej kupić? Wiem że w sklepach internetowych ciężko kupić mały worek karmy, u mnie 3 kg starczają na 10 dni, koszt zakupu tej karmy na allegro to ok. 55 zł. Przyznam szczerze, że rodzice zaczynają kręcić nosem, bo wydawanie 50 zł na tydzień to trochę dużo. Czy opłaca się kupić duży worek, powiedzmy 12 kg, dla takich psów, w sensie cenowo to na pewno, ale czy po dłuższym czasie się nie zepsuje? Jak długo ta karma zachowuje świeżość? Z góry dziękuję za odpowiedź :) Aha i w jakie sklepy internetowe polecacie, które sprzedają mniejsze worki?
 10. Witam, ostatnio przeglądając strony hodowli dogów oraz inne strony natrafiłam na ogłoszenie sprzedaży szczeniąt doga niemieckiego. Ogłoszeniodawca pisał, że jego hodowla zarejestrowana jest w DZHP. Chciałam się dowiedzieć co to za organizacja, na jakiej zasadzie działa. Dodam że owe szczeniaki absolutnie nie wyglądają jak dogi, nie ma podanego ani imienia matki, ani ojca. Czy takie ogłoszenia są legalne? Z tego co wiem, jest zakaz sprzedaży zwierząt nierasowych, a te szczeniaki chyba nie posiadają rodowodu prawda? Jak to wszystko wygląda od strony prawnej? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
×
×
 • Create New...